Homoseksüel Arkadas ve Zor durum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ayaz tarafından 8 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Böyle iddiali baslik actigima bakmayin, gercekten kimseye acamadigim ve icime attigim bi konuyu anlatmaya calisacagim.
    4 Hafta önce Düsseldorf'a ailemin yanina gittigim siralar eglence mekaninin birinde sahne alan bi cocukla tanistim. Kendim de müzikle yakindan ilgilendigim icin tanismamiz kolay oldu. Derken ögrendim ki aslen o da Hamburg'da kaliyormus (ve ben de su an Hamburg'da okuyorum) ancak 4 yil önce is icabi Düsseldorf'a tasinmis.. Nezakete binan cocuga Hamburg'a gelince ara haberim olsun görüsürüz falan dedim ve zaten ertesi günü Hamburg'a döndüm. Kendisi de zaten 4,5 gün sonra gelecegini söylemisti ve nitekim geldi görüstük. Yani inanin aklimin ucundan gecmez homoseksüel olabilecegi. Tavirlar, konusmalar gayet normal.

Bir kac kez görüstük ve kanim isindi cocuga ve Hamburg'da oldugu sürece hergün görüsüp geziyorduk. Beni soktugu ortamlarda homoseksüel bir arkadasi vardi ama malum, "sahnede calisiyorum, her türlü insanla tanisip arkadas oluyosun" demisti ve benim halen aklimin ucundan gecmiodu. Burda bir de bar sahibi bir kadinla tanistirdi, kadin bari kapatip bizi cagiriyordu, calip egleniyoduk, hafiften iciyorduk cok eglenceli geciyordu..

Ancak daha önce Hamburg'da kalan baska bir cocukla tanismistim.. Ve dünya ne kadar kücüktür ki, daha önce tanistigim arkadasa bu cocuktan bahsettigimde hemen tanidi... Ayni sekilde diger cocuga da ondan bahsettigimde hemen tanidi.. Ama ikisi de öyle fazla uzatmadi konuyu, hatta biraz da garibime gitmisti.
    Neyse dün msn'de daha önce tanistigim arkadasla konusurken bana bisey söyledi..
    dedi ki "bak kardesim, yanlis anlama, belki bilmiyorsundur diye söylüyorum , o cocuk i... " dedi

yani o an basimdan asagi kaynar sular döküldü sanki. Mesele yanlis anlasilmasin.. cok rahat bir kisilige sahibim ve cokta hosgörülü oldugumu düsünüyorum.
    tabi biraz empati duygusu besleyebilen arkadaslar sorunu anlar. sorun homoseksüellerle iliskimin olmasini istememem degil, yani tüm süre icerisinde arkadaslik bazinda aldatilmis olmam. yani arakdaslar arasinda yapilan homoseksüellerin aleyhinde o kadar espiri yapiyordum ki bi de, simdi cocuga da yazik oldu bi yandan, bana da...

son durum cocuk öyle oldugunu ögrendigimi bilmiyor ve ben de bundan sonra nasil davranacagimi bilmiyorum.

benim 4 yildir mutlu bir iliskimin oldugunu da biliyor. kisisel olarak asla homoseksualiteyi tasvip etmedigimi ve esyanin tabiyatina aykiri olarak gördügümü de biliyor.

Valla düsündükce cikamiyorum icinden..

Selamlar

krn bunu beğendi.
  2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bilmezden gelmeye devam et Ayaz, bundan sonra eşcinselleri rencide edecek espiri yapmazsın onun yanındayken, bunun dışında zaten ekstra bir çaba göstermene gerek yok.
    Adam anladığım kadarıyla senin ilişkine saygılı, seni taciz eder bir davranışı yok, o yüzden Amerika ordusundaki, "sorma-söyleme" sistemini uygulayabilirsiniz.

Eşcinsel olduğunu söylememesini ben ayıplamadım, seninle normal arkadaşlık ilişkisinde iken, bunu ilan etmek zorunda değil, ama yanlış anlamadıysam, onun yanında eşcinselleri tiye alan laflar ettiğin zaman ses çıkarmamış.

Bu gerçekten tuhaf, yani tercihini kendine saklayabilir, ama öyle bir durumda, kendine saygı gereği çıkıp kendi durumunu ifşa etmeliydi bence.

Tabii şu da var, ben politik doğrulara göre hareket etme zorunluluğuna inanmıyorum.
    Yani günümüzde, eşcinsellerin tercihlerine saygı göstermek politik bir doğrudur, ama bunu içine sindiremiyor ve böyle birisiyle arkadaşlık etmekten huzursuzluk duyuyorsan bence mesafe koy ve görüşme.

Senin huzurun en önemlisi, geri kafalılığı kendine yediremeyip istemediğin bir arkadaşlığı sürdürmek zorunda hissetme kendini (eğer bu durumdaysan)

gaddarkemal, Ayaz ve emirturk bunu beğendi.
  3. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    valla ne yalan söylüyeyim homoseksüel bi arkadaşım olsun istemezdim. sürekli olarak acaba benimle ilgili bir planı var mı? sorusu ve kuşkusu ile ynında gezmek rahatsızlık verici olurdu kanımca.

birden bire ilişkiyi koparma da derim. bi bak bakalım sana normal bir arkadaş gibi yanaşıyorsa arkadaşlığı sürdür derim. yok farklı davranıp hoşlanma ayakları falan yapmaya başlarsa arkana bile bakma....

4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ayaz senin durumunda ben de halkım aslında. Ki arkadaşın homo olduğunu da birbaşkasından değil; onun bana olan tavrından şüphelendiğim için araştırmaya başladım ve sOnuç aynı.
    Ben kesinlikle tahammül edemedim arkadaşlığa. Yaptığım yanlış olduğunu bile bile onu basit ve itici görmeye başladım. otokontrol mekanizmam da sökmedi. Üniv için şehir dışına gidince de bağlar tamamen koptu. Tekrar homo bir arkadaşım olsa heralde yol yakınken yolları ayırmaya bakarım diye düşünüyorum. Kendi açımdan söylüyorum bunu.

5. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Mükemmel bir yorum....Gerçi aynı çerçevede olacak ama bende bir ikişey yazmak isterim;
    Kendini altatılmış hissetmene bir anlam veremedim?Nedeni ise bir arkadaşlıkta cinsiyetin önem taşıdığına inanmamamdır.Ben bir arkadaşımı dini,ırkı ve cinsel tercihleri ile değerlendirmem, bu şekilde de olması gerekir.Cinsel tercihler farklı ilişki boyutlarında önem kazanmalıdır.Bu aşamada beni ne sarsar? mesela birlikte olduğum kızın biseksüel olduğunu öğrenmek.Bu benim kabul edemeyeceğim birşeydir ama bu durumu çoğu erkek fantazi unsuru olmasından mıdır yoksa gerçekten hoşlarına gittiğinden midir bilinmez ama kabullenici ve hoşnut tavır sergiler.
    Benimde birçok gay arkadaşım var.Hiçbiri günah çıkarır gibi ben gayim veya lezbiyenim demedi.Çünkü yaşam şekilleri,tercihleri ve davranışları ne olduklarını gösteriyor. Buradaki önemli nokta sizin duruşunuz. Gayler duygusal açıdan algıları ve sezileri çok yüksek insanlardır ve bu özellikleri sizin belirlediğiniz sınırların onlar tarafından algılanmasını kolaylaştırır.

Karasan bunu beğendi.
  6. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    birkaç kez görüşüp kısa sürede kanının ısındığı sonrasında hergün takıldığın biriyle çok ortak noktası olmalı adamın...arkadaşlarına bahsedecek kadar da yakın hissettirdiğine göre zamana bırakmalısın o uygun bi zamanda sana belki de bu durumundan bahsedecektir...yaklaşık 3 haftalık bi arkadaşlık belki de bu itiraf için uygun değildir...önyargılı olmamalısın sonuçta o sana "değilim" dememiş...ilişkini de bildiğine göre arkadaşlığa devam etmelisin..tabii karar senin..fikir bizden...

7. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    emirturk,
    arkadaslik bazinda aldatilmis hissettim dedim. kandirilmis diyelim, farkli anlam cikmasin.

Karasan, sagolasin.. dediklerin duygularimin büyük bi kismiyla örtüsüyor.

Ne kestirip atmayi kendime yakistiriyorum, ne de arkadasligi devam ettirmeyi..

8. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Zor bir durum,
    Mesafe koyarsın arana eğer rahatsız oluyorsan ,
    problem çözülmüş olur.
    Yok cinsel anlamda seni rahatsız ediyorsa gerekeni yaparsın :)
    Takmamak lazım ;)

9. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    irtibatı koparmak lazım .

10. george_bush

george_bush Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ben kestirip atardım sonuçta dostluk olarak paylaşılmış pek birşey yok ortada,yani 10 senelik kadim dostunun homoseksüel çıkması gibi birşey değil bu(allah korusun:p). sonuçta homoseksüelliğin cinsiyet olarak dayatılmasını kabul etmek ve buna saygı duymaya mecbur bırakılmak zorunda değiliz. açıkçası homoseksüel bir erkeğin vücutçu bir insana yaklaşımında fesat olmadığını düşünmek bana fazla polyana geliyor. inşallah alacağın karar hayırlı olur.

11. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Birinin cinsel kimliği onun yatak odasındadır. Birinin 4 duvar arasında ne yaşadığı kimseyi ilgilendirmez. Kimsenin kimseyi özellikle cinsel eğilimi sebebiyle yargılamaya hakkı yoktur. Politik olarak kabul görme de değil, aksine insana saygı sebebiyle bu şarttır.
    Eşcinsel olmak Bülent Ersoy veya Fatih Ürek olmak demek değildir. Rakı muhabbetini yapan, maçta ana avrad küfür eden, çatır çatır futbolunu oynayan vs. eşcinseller de vardır. Eşcinselliği sadece görüntüden ibaret sananlar biraz sığdır ne yazıkki. Kadının erkeksiliği ülkede takdir görürken erkeğin kadınsılığı tu kakadır. Daha sert kadın olabileceği gibi daha kadınsı veya kırılgan erkek de olabilir. Hepsi eşcinsel de değildir. Kimsenin kafasından veya kalbinden geçeni tamamen bilemezsiniz. Bunu kimsenin de açıklama yükümlülüğü yoktur. Çünkü bu bir suç itirafı değildir. Bir arkadaşınız eşcinsel diye önyargılar yüzünden mesafeli duruyorsanız, belki seks hayatının ne kadar extreme olduğunu bilmediğiniz (3 erkekle veya evli çiftlerle beraber olan gibi) kız arkadaşınız veya başka bir erkek arkadaşnıza da mesafe koymalısınız o zaman. Ayrıca bir kişinin eşcinsel olması demek hemen sizle yatmak istediğini göstermez. Eşcinsellik bir yaşam şekli değil, cinsel aktivitedeki farklılıktır. Çok sevdiğiniz maço patronunuz da eşcinsel olabilir, salondaki kankanız da eşcinsel olabilir. Bir insanın sizi ilgilendirmeyen cinsel aktivitesine fokuslanmak yanlıştır. O zaman kendini erkek sanarak erkeklerle yatmayı seven ama kendilerine toz kondurmayan insancıkları, sırf kadın görünümlü diye travestilerle 2 yolla da beraber olarak kendini kandıran sözde erkekleri, erkekleri iğrenç bulurken 2 kadının seksini 1. sıradaki fantazi yapan en yakın arkadaşınızı veya kendinizi sorgulamanız gerekir önce.
    Türkiye gibi özellikle gizli eşcinselliğin çok yaygın olduğu bir ülkede bu konunun hiçbir zaman aydınlatılamayacağı bir gerçek. Çünkü kendi kendini aptalca aldatan bir toplumdayız. Sahnede en düşük sözüm ona nerdeyse kadınlaşmış şarkıcıyı alkışlayıp, bardan çıkınca sokaktaki travestinin üzerine araba süren, 3 gün sonra da onunla beraber olabilen (kadın görünümlü ya!) zihniyetin hakim olduğu bir toplumda yaşıyoruz. Gerçeklerle yüzleşmekten en çok korkan toplum olarak sadece bu konuda değil çoğu konu ilelebet çözümsüz kalacaktır.

Arkadaşım, senin durumuna gelince, sohbetinden keyif aldığın bir insanı cinsel eğilimi sebebiyle dışlayacaksan tercih senindir. Ama o insan tarafında taciz edilmediğin takdirde herkes gibi onun da senin arkadaşlığını hak ettiğini unutma.

Herkese iyi çalışmalar (Gecenin 2'sinde protein içiyorum, heralde ben de rüyamda bayaa ağırlık basacağım bu gidişle).

crona, Zerk, magicbaris ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  12. george_bush

george_bush Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    neden yargılama hakkım olmasın ki?sonuçta yaptığım kişisel bir yargı,ve her konuda bunu yapmaya hakkım var. arkadaş seçerken binbir tane özelliğini didiklerken cinsel kimliğini görmezden gelmek çok ütopik geliyor kulağa. sonuçta bana göre hormonal ve/veya ruhsal bir hastalık olmasına rağmen varlıklarından rahatsız değilim,rahatsız olduğum şey dışlamayın,aranıza alın,hak verin özgürlük verin tavırları.

Ayaz bunu beğendi.
  13. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Oku ne tarafa cevirirsen o yöne gider tabi. Ben irtibati koparirken geri kafaligina yenilmis, toleranstan yoksun egoistce bir davranis icerisindeymis gibi görünecegim.
    Ancak ben onu arkadas gibi görüyorken, gelip evimde kalmasina izin verince, o an hic düsünmeden boxerle yaninda ggezince, hatta kanepe belini agritiyo diye ayni yatakta bile yattigimizda ib...ligin alasini yapmis olmuyo demi. Bunlar düsündükce aklima geliyor. Yaninda yaptigim hic bir homoseksüellerin aleyhinde espiriden pisman degilim. Yine gelsin daha krallarini yaparim. Bana yalan söyleyip birsekilde kendince benden faydalanmayi planladiysa bedeli de bu olur. O zaman da itiraf etmeyip kisiliginden ödün vermeye devam ederse zaten salla gitsin.

Diger acidansa bir escinsele saygi gösteririm, ancak cinsel tercihinden dolayi degil onun piskolojik rahatsizligindan dolayi. Kimse bana bunun dogal olabilecegini anlatmaya kalkmasin, bu konuda cok katiyim. Bunun neresi dogal?? Dejenerasyona götürür.

Insanlar bunun icin degil, karsi cins icin yaratilmistir.
    Insan bedeninin bile en temel fonksiyonu ve görevi üremektir. En basitinden idman öncesi ve sonrasindaki 6 saat icin bosalma olmamasi tavsiye ediliyor. Cünkü bosaldigin an bütün organizma tekrar üreme organ ve sistemine calisir, dolayisiyla en kaliteli proteinler bile bu prosedürde harcanabilir (cok kaba anlattim, kusura bakmayin). Iki erkek hic bisey üretemez. Bu konular biraz daha makro ve mantikli düsünülmesi gerekiyor. kisilerin tercih ve duygularina indirgeyerek normalmis gibi davranilmasi bana cok ters geliyor. En azindan dünyanin kültürel ve jenerasyonlar acisindan sürdürebilirlik yönü düsünülmesi gerekiyor.
    Bu sadece benim fikrimdir.

saygilar

14. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Hormonel ya da psikolojik bir problemi olmadığı sürece kişinin mantıklı ve hür iradesiyle homoseksüel olmayı tercih edeceğine inanmıyorum.

Ayaz ve TOMCAT bunu beğendi.
  15. TOMCAT

TOMCAT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

bir olaydan edindiğim tecrübeyle SALVADORE isimli arkadaşın bu konuyla ilgili verilebilecek en ama en güzel cevabı verdiğini kesinlikle savunuyorum.

konuyu açan ,okuyan ve okuyup yorum yapan tüm arkadaşlar buradan bir sonuç çıkarsın.

herkes insandır ama bazı noktalarda doğru kararlar verebilmeli insan.

saygılar.

salvadore_xp bunu beğendi.
  16. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Asıl hür iradesi ile eşcinsel olan kişiye saygı duyulması gerekir ,
    zamanında bülent ersoy transeksüelliği seçtiği için o yönde olması gereken ameliyatıda oldugu için ne kadar çok ayıplanmıştı ,dışlanmıştı zamanında büyüklerimiz tarafından,
    hattta bütün türkiye tarafından
    ama şimdi bakın birde tv karşısında birçok insan onu izliyor ,
    onun yorumlarına önem verip tv karşısına çakılı kalıyor,
    Türkiyede eşcinselliği veya transeksüelliği seçip bu yönde etrafına da dürüst davranabilen , hür iradesiyle ve mantığı ile bunu
    seçebilen ve etrafınada bunu kabul ettirebilen insana saygı duyuyur, duymayanda kendi önyargılarına ve cahiliğine yenik düşmüş demektir ,
    Asıl İ... olan gece'nin bir yarısı taksim şişli de travesti kovalayıp yaptığı o işi arkadaş grubuna gururlanarak anlatandır.

LIWEX bunu beğendi.
  17. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Konu disi bölüm sayildigindan dolayi sunu diyebilirim ki konunun o boyutu hakkinda yine apayri düsüncelerim var.
    Bülent Ersoy kabul ettirmis kendini falan, acikcasi bana hikaye geliyor bunlar.
    Bizim toplumumuzda absürtlügü ve ezileni koruma tutumu gayet yaygindir. bülent ersoy degil orasini, neresini kestirirse kestirsen benden kabul göremez. baska cevrelerdeki sayginligi beni zerre-i miskal kadar da baglamaz.
    Bülent Ersoy bir reyting unsurudur. Bu ülkede medyatik olmak icin toplumun bi kisimi seni asiri sevecek, bir kismi da nefret edecek. Ortasi pek basarili olmuyor.

dedigim gibi..

bir homonun homo oldugunu saklayip, hetero birine yanasip, arkadasligini kazanip, yatagina kadar girip menfaat kosturunca saygi duyulmasi gerekiyor, ancak bu durumu ögrenen hetero kicina tekmeyi basinca basit ve cahil oluyor.

su an kendime sorumun cevabini veriyorum sanki.. düsündükce cünkü kabul edemeyecegim seyler geliyor aklima.

18. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben bülent Ersoy'un hür iradesiyle bu kararı verdiğini düşünmüyorum. Vermek zorundaydı çünkü. Erkeklik fonksiyonlarını zaten yerine getiremiyordu; kadınlık fonksiyonlarını da organ eksikliğinden dolayı göremiyordu. Cinsel anlamıyla erkeğe dönme şansı olmadığı için kadına döndü. Tercih yapmak zorundaydı ve tek tercih vardı. Sadece kendisinden ameliyat için form doldurtup imza almaları hür irade sayılamaz ki sayılsa bile normal bir insan sayılamaz.
    Ben homoseksüellerin durumuna acıyor ve üzülüyorum.

19. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    murathan mungan'ın bir sözü vardı
    paylaşmak istedim

solcunun eskisinden
    sağcının yenisinden
    ibnenin gizlisinden
    koru yarabbi...

kimse bu sözleri hakaret olarak
    algılamasın lütfen...
    ama insanların kişisel tercihidir(cinsel kimlik değil bahsettiğim)
    arkadaslık kurmak ya da kurmamak...
    insanların kendi tekelindedir...
    bence bu konuşmada amaç eşcinsel olanların kabul görüp görmemesi değil
    Ayaz'ın hissettikleridir...
    Yanında durdugunda güvende hissetmeyecegin
    Paranoyalara kapılacagın insan neden arkadasın olsun ki?
    Ama bana göre cinsel sapkınlık...
    Fizyolojik nedenler dışında...
    Genede genel geçer olarak saygı duyurum demek zorundayım...

20. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Homoseksuellik buradaki ana tartismamiz olmamaliydi diye dusunuyorum. Sonucta Ayaz'in zaten bu konuda kendi fikri vardir, ve bizim soyleyeceklerimiz onun hemcinsler arasi olan iliskilere bakis acisinda koklu degisikliklere sebep olmayacaktir.

Ayaz, kendin de belirtmissin. Arkadaslik anlaminda aldatilmis hissediyorsun, tartismanin ana noktasi da bu olmali. Uzun sureli bir arkadasligim olsa, cok deger veriyor olsam karsimdakine, affetme opsiyonunu kullanirdim ben. Ortada henuz o deger yoksa, sorunun cevabi bence acik. Basindan savistirirsin olur biter, en fazla bir iki arar seni, sen de isim var dersin, yokum dersin oldu bitti. Karasana katiliyorum, kendini rahatsiz hissedecegin diyaloglara atilmaya gerek yok. Kendini sIkitinga degmez. 6 kusur milyar insan var su dunyada, hic bir ikili iliskiye olmazsa olmaz diye bakmamak lazim.

gladiator ve D.Wolf bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş