Homemade sistemler(kendi yaptığın bodybuilding sistemleri)

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve ertugrula tarafından 1 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Tekrar merhaba letsev, Başlığı açan ben değilim @ertugrula 'dır, kendi çapımda katkı yapıyorum. Özel meziyet ile ilgisi yok, ya da komplike tasarımlar yok zaten. yaptığımız çoğu şeyi, zaten demirci, kaynakçı vb. Ustalara yaptırıyoruz yada bulunması zor olan ürünleri başka malzemeden uyduruyoruz. Buradaki asıl amaç insanlara yol göstermek, birşeyler yapabileceklerine ikna edip sahaya indirmektir. Diy mantığı budur, çoğu şeyi başkalarına yaptırabilirsiniz ama çıkış noktası sizsiniz.

Özel meziyet diye kendinizi sınırlandırırsanız olmaz, unutmayın inanç dağlar devirir.

Xrated ve requ. bunu beğendi.
  2. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Ne demek hiç faydasız ?

3. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bende bu alttakinden var, biraz gacırdar ama, profili kalın, sağlamdır ve basittir :) böyle birşey yaptırırsanız işinizi fazlasıyla görür.

Özel mesajdaki profil olayına tekrar dikkat çekiyorum, piyasadaki ürünler genelde .75 - 1mm arasındadır, pasifikler 1.5 - 2 - 3 mm arası kalınlıklardan üretildiği için daha ağır ve sağlamdırlar. Yoksa tip aynı tip hepsi.

Son düzenleme: 9 Eylül 2014
  4. pssakal

pssakal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Konudan Tevfik hocama da bahsettim, http://www.ironmaster.com/files/IM2000_assy.pdf şu linkte kurulum talimatı bulunan ironmaster im2000 (ilk resim) ürünü bodycraft 430(2.resim) ile harmanlayıp kafes şeklinde demircide yaptırmayı planlıyorum..

Bu noktata birkaç yorumunuzu rica edeceğim;

Benchlerde bulunan dalga görünümlü 12li rack sistemi(3.resim) veya bodycraft 430 power cage sistemlerinde bulunan delikli tip şeklinde bir model var aklımda. Bu ikisinden hangisinin daha kullanışlı olacağını düşünüyorsunuz? (12li rack ilave 100tl maliyet, delikler içinde benzer bir maliyet çıkabilir)

Smith machinelerde bulunan raylı / pistonlu (ne isim verildiğini bilmiyorum) sistemin eklenmesi mümkün olur mu?

Biraz dağınık yazdım, en kısa zamanda toparlayacağım yine de yorumlarınızı beklerim.
    Yaptığım çizimleri de en kısa zamanda ekleyeceğim..

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      42,5 KB
      Görüntüleme:
      648
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      20,6 KB
      Görüntüleme:
      608
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      87,6 KB
      Görüntüleme:
      616
  5. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Ön Profilinin önüne rack arkasına smithing imkanı olur, böyle tasarımlar da var, delikli sistemin mantığı rack aparatının ve güvenliklerin yerini değiştirmek ve ekstra aparatlar takabilmektir. Ustanız yetenekliyse, her 3 sistemi de bir cage'de uygulayabilir. (Smithing stoperlarını delik çapında yapılması koşuluyla ) Bence smithing çok elzem değil öte yandan smithingi iç tarafa yaptırısanız ve yine arka tarafa lat yaparsanız, squatı dış tarafta (racklerin karşısında) atmanız gerekir.

Ama smithingde squat atacaksanız problem yok, ya da lat yaptırmayacaksanız rack içeri olabilir. Ya da tam tersi rack ön profil içine, smith dışına olabilir. Karar sizin.

Rackleri 2-3 mm paslanmazdan tek boy levhadan lazerle kestirirseniz ( pasifiklerdr öyledir) işiniz çok daha kolay olur. Burada üretim açısından en düşük maliyet rackte, ikinci olarak latta, ve üretimi en zor olan da smithingdir. Smithingin kılavuz profilleri (raylarını diyebiliriz ) içi dolu silindirlerden yaptırmanızı tavsiye ederim, içi boş silindir profiller, sallanma ve titreme yapabilirler.

Aşağıda deliksiz ama yine güvenlik takılabilir lazer resimli half rack var, bunun farklı versiyonu olacak işte

Son düzenleme: 10 Eylül 2014
  6. pssakal

pssakal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Tevfik hocam verdiğin bilgiler ve yorumlar için teşekkür ederim,
    Bugün aynı demirciye tekrar gittim, yaptırmak istediğim rackin son haliyle bu sefer 500 tl işçilik fiyatı verdi, geçen ay görüştüğüm usta yarın orada olacakmış tekrar gidip görüşeceğim.. 500 tl işçilikle beraber 200 tl civarı malzeme ve 150-200 tl civarı fırın boya maliyeti çıkarsa astarı yüzünden pahalıya gelmiş olacak..
    Şu an tabletten yazdığım için resim/çizimleri ekleyemedim onları da bilgisayar başına geçince ekleyeceğim.
    Yaptığım araştırmalar ve ihtiyaçlarım doğrultusunda "Barbarian Smith Machine Half Rack" isimli bir yarım racki ürettirmeye karar verdim fakat çıkan maliyet biraz beklediğimin üzerinde.. Pasific shopta bulunan ps2201 ve onun lat-row seti sehpa ile beraber 1.300 civraı raka satılıyor eğer istediğim gibi bir ürünü düşük maliyetle üretim imkanı bulamazsam oradan satın almayı düşüneceğim.. Gelişmeleri ve görselleri konuya ekleyeceğim.. Yukarda bahsettiğim alet ile ilgili bir link ekliyorum

http://www.samsfitness.com.au/image/data/BB-9030/Commercial-Power-Rack-System.jpg

Okuduktan sonra farkettim biraz karışık olmuş yazdıklarım, özetle lat-row ve bench özelliği olan bir rack niyetindeyim, lat-row kısmınıda yukarıdaki linkteki örnek gibi değil kısa bar ekleyerek yanlarından takacağım ağırlık plakalarıyla kullanacağım basit bir sistem hedefliyorum.

7. pssakal

pssakal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Rack projesinin dışında ufak bir paylaşımda daha bulunayım,

How to build your home gym cheap: build your own …:
    evde lat yapabilmek için ucuz ve basit bir sistem.. Bugün sirkeci-karaköy arası nalburları gezerken sürgülü kapılar için kullanılan tekerlekleri görünce yukarıdaki videoyu eve uygulama imkanı olanar çıkabilir diye düşündüm..10tl tekerlek, bauhausta satılan pvc kaplı metal kablo ve zincir maliyeti de 30tl civarına kolayca temin edilebilir..

http://www.horozdemir.com/?p=content_urun&gl=urunler&c=91&i=93&cl=tek_rulmanli&cat=66

requ. bunu beğendi.
  8. unet.mc

unet.mc Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    çok güzel tasarımlar var çok beğendim :)
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ekim 2014 ---
    sanıyorum okuma yazmanız yok gösterilenler çok basit ayrıca hiç yapamıyorsanız bir demirciye gösterip 3-1 hatta 4-1 fiyatına imal ettirebilirsiniz
    ayrıca burası hayır kurumu değil insanlar bir paylaşım yapıyor yapmak zorundada değil teşekkür edeceğinize ukala bi yorum yapmışsınız saygılı olmak bu kadar zor olmamalı

Son düzenleme: 10 Ekim 2014
    aspirin bunu beğendi.
  9. unet.mc

unet.mc Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba sizin yaptıgınız sistemmi bu acaba

10. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Pull down sisteminde kullandığın kablo tarzı şey ney acaba tam olarak ?

11. ertugrula

ertugrula Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    6 mm lik sık sarımlı çelik tel halat (metresi 2 tl 3.5 metre işimi gördü) tavana taktığım makaralar da tanesi 5 tl 2 adet yeterli oldu.Bir adet te duvara monte edilirse daha çok amaçlı da kullanılabilir.Selamlar.

12. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    O tavana taktığın 2 şeyden bulamassam direk barfiks demirinin arasından salsam kabloyu olmazmı taşımazmı ağırlığı

13. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Triceps pushdown için o düzeneği kurmaya gerek yok. Evde çalışanların çoğu belli bir seviyeden sonra dips, bodyweight triceps extension gibi hareketleri n artık işe yaramayacağını düşüyor ama emin okul triceps pushdown da 40 kilo bile bassanız kolay kolay yapamayacağınız varyasyonları mevcut bu hareketlerin.
    Mesela
    dipstriexttız.png onebarbodyytriextz.png triextipdifps1ız.png

14. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    serbest ağırlıklar mevcut evde triceps antremanında push down hareketi yerine başka bir hareket eklesek olurmu acaba çünkü kimi görsem herkezn programında bir push down var acaba ben bu hareket yerine dumbell lar ile başka bir hareket yapsam bir fark olurmu ?

15. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bacaginin arasina (apış arasi diye tabir ettigimiz yere) dumbell koyarak bench dips yapabilirsn

hukukcu bunu beğendi.
  16. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Bu hareketi banko yapıyorum zaten cevap için tşk.

17. ertugrula

ertugrula Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    tavana takılan makara sistemi telin rahat dönmesini sağlar ve kolay bulunan bir şeydir.Ben istanbulda karaköyde kolay buldum daha doğrusu.İstersen yakından çekim resmini atabilirim 5 tl tanesi burada.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Şubat 2015 ---
    makara mil.jpg

Son düzenleme: 5 Şubat 2015
    BodyEser bunu beğendi.
  18. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  19. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Yaptıracaktım ama vazgeçtim onun yerine antremanıma serbest ağırlık ile bir hareket ekledim tavan a makara asmak lazım sıkıntı olur benim için

20. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende evin bodrumunda yapıyorum herkesin odası var bodrumda orda yapıyorumda üst katta oturan komşu var tavana bende yaptıramam. Bu ayaklı tarzı olanlar var hem pulldown hemde pushdown yapabiliyosn

http://www.hepsiburada.com/liste/vo...x?productId=spor1vtkasldlat&categoryId=355454
    şunun gibi bişey. Bundan yaptırılabilirde ölçüleri hakkında bilgim yok ayrıca şey düşünüyorum mesela bunun bench sehpalarıyla birleşik olanları var. Ben ayrı yaptırsam bunu benim bench sehpasının kol apartı takılan kısmına taktırsam diye düşündüm delta ds 8500 sehpam. Varmı öyle bişey yaptıran acaba ?

Sayfayı Paylaş