Homemade sistemler(kendi yaptığın bodybuilding sistemleri)

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve ertugrula tarafından 1 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Eveet proje şimdilik iptal, ellerim zarar görmesin diye aldığım 250c derece ısıya dayanıklı kevlar eldivenler yüzünden taşlamanın aşırı ısındığını anlayamadım, bir duman şovu eşliğinde yandı gitti alet, taşlamanın yandığına üzüldüm, çıplak elle değil tutmak yanaşmak mümkün değildi, ama eldivenler acayip kaliteymiş, akkor kömür bile tutulur bunlarla :D o açıdan hoşuma gitti, hatta lüzumsuz bir neşe kapladı içimi diyebilirim :D. Ertugrulanın dediği gibi sanırım torna en iyi çözüm :) olmadı pahallı 2-3 plaka alacağım, ne eldiven yapıyorlar yauv

2. ertugrula

ertugrula Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Torna yanan aletten daha ucuza gelirdi,geçmiş olsun,selamlar. :)

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  3. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Ben sıcak çeliği tornacıda çalışırken kücüklükte ortadan torna makinesiyle girmiştim kalınlığı sürahi gibiydi ortayı avuc ici o girecek kadar almıştım 22 kg dambıl cıkarmıştım kendime fazlalık malzemelerle :D olunca oluyor her türlü hey gidi günlet

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  4. pssakal

pssakal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam acaba ilgili görsel kendi yaptığınız istasyona mı ait :)
    Eğer öyle ise gerçekten bravo elinize sağlık.. mümkünse planlarını ve yapılış aşamasındaki görselleri, tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

5. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bir tane plakayı yanıma alarak tornacıya gittim, elimdeki plaka tam oturacak şekilde, barı incelttirdim, eve geldim, elimdeki plaka haricinde, boştaki plakaların çoğu oturmuyor, çinliler resmen kafalarına göre delmişler, şansa bakın ki bende en geniş plakayı götürmüşüm, elimdeki barlara takılı diğer plakalardan takılan varsa boştakilerle değiştireceğim, olmadı 8-10 plakayı eye ile düzelteceğim.

6. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Dışarıda boşta yer alan ağırlıkların çoğu uyumsuz, barlarda takılı olanların çoğu uyumlu, yerlerini değiştirdim :) eğelemeye de gerek kalmadı. Hamdolsun bu işin de altından kalktık. Nice projelerde görüşmk üzere :D

ertugrula ve requ. bunu beğendi.
  7. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci

Bu videolar da yardımcı olur sanırım :)

Son düzenleme: 7 Ağustos 2014
    lordsoth bunu beğendi.
  8. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Teşekkürler. İlkini beğendim de, power rack için ahşap yanlış bir seçim , ayrıca bizim ülkemizde bu tarz büyük ve güzel ahşap kalas , demir profilden daha pahallı bildiğim kadarıyla, hem daha pahallıya çıkar, hem demir kadar sağlam olmaz, hem de fazla yer kaplar diye düşünüyorum

9. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Tabi ki yer sorunu var o sistemde malzemeyi demirden yapsak dahi. Ama 1. videoyu ben de çok beğendim büyük ihtimalle uygularım basit olmuş. Bu tarz birçok video var youtube'de maddi sıkıntısı olanlar için iyi yol gösterici bence. Bir kaç tane daha video görmüştüm ev yapımı dumbell,kettlebell vs. Bence bu spor için en büyük gereklilik azim ve yaratıcılık.

10. freedom_54

freedom_54 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Yalnız birinciyi o şekilde bi tekerlekten yapmak yerine ray makarası kullansan daha iyi olur. Ben daha önce yapmıştım o tarz bişey ve halat tekerlekten çıkabiliyo. Zaten öyle bi tekerleğin fiyatıda 25 tl civarı. O fiyata ray makarası alsan daha iyi olur bence

Ekli Dosyalar:

11. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    :) Teşekkür ederim öneriniz için, babama danıştım tek endişemiz tavan yüzünden problem çıkma ihtimali.

12. Kadirzm45

Kadirzm45 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    o sitede kendi suplementini yap bile var yav :D
    ---------------------------------------------------------
    Böyle insanın kendisinin yapması en güzeli ya benim yaptığım kum torbası dışında bir şeyim yok
    cable-crossover hareketi için kullanılan sistemden yapmayı düşünüyorum biraz zor gibi.

13. Ömer Faruk Topal

Ömer Faruk Topal Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar öncelikle. Tevfik Erzon'la da konuştuk bana yardımcı oldu sağolsun. Ama şimdi beraber çalışmak istediğim arkadaşla konuştuk fabrikalarının maaşlı demircisi olduğunu istediğimizi yaptırabileceğimizi söyledi İnşallah. Büyük fırsat gerçekten benim için.

Power rack yaptırmayı düşünüyorum. Bana demirciye anlatabileceğim çok karışık olmayan kullanışlı bir şeyler önerir misiniz? Aşağıdaki fotoğraf nasıldır mesela ne önerirsiniz?[​IMG]

14. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    O fotoğraftaki powerracklerin önde gelenlerinden body solidin power racki, ama pasifik onun çakmasını üretiyor. Power rack , racke göre çok avantajlıdır, her hareket yapılır. Fotoğraftaki gibi lat ve rowlu ürettireviliyorsanız kaçırmayın. Ama deliklerin hepsi aybı şekilde olsun, bütn özelliği o deliklerde çünkü. Güvenlik, plaka taşıyıcı, dips aparatı, landmine aparatı, zincir vb. Bir sürü aparat o deliklere takılıyor.

15. Ömer Faruk Topal

Ömer Faruk Topal Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    O aparatları nereden bulabiliyoruz ki acaba? Link falan verirseniz çapına bakayım hepsini not edip ona göre vereyim demirciye

16. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bende pasifickin half-racki var, üstteki tek profili olmayan versiyon ondaki çap 2.5 cm, ekte fotosunu çektim. Aparatları normalde pasifikten yapıp veriyorlar, alamıyorsunuz ama bir kere racki yaptırın, herhangi bir demirci için aparatı yapması daha kolay olur.
    image.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Eylül 2014 ---
    Ps2201 ve half rack var bende kafanız karışmasın diye yazıyorum, ps2201i bench, half racki squat için kullanıyorum, half rackle de bench yapılıyor tabii de, benchin ağırlığını çıkar, rafları ve güvenliği aşağı indir çok uzun sürüyor diye 2201 aldım.

17. Ömer Faruk Topal

Ömer Faruk Topal Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Sizin yardımseverliğinize hayran kaldım gerçekten Tevfik Erzon. Bu araçları kurarsam bende yavaştan homegym'ci oluyorum sizin kadar olamasak ta tabi. Büyüyen forumun tamamına artık yetişemediğinizde biz de yardım etmeye başlarız artık :)

Demirciye başka vermem gereken bilgi yoktur heralde, umarım yapabilir

18. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Ekte bir de çizim var, o da yardımcı olacaktır.
    http://www.bodysolid.com/downloads/download.cfm?file=17da3c9f-cf15-444d-a794-6f289e56e4fd

Vallaha hayırseverlik sayılır mı bilmem de, ben evdeki salonu kurarken, olmazlar oldu, size komik gelebilir ama bu sitedeki 2011 yılına ait bir ilanda gördüğüm, ve tüh kaçırdık ne güzel rackmiş dediğim saatten 2-3 saat sonra aynı rack, yani ilandaki rack, bana kısmet oldu. Sahibindende ilanı çıkmış, koşa koşa gittim, adam da doğruladı yıllar önce bu siteden aldığını hiç kullanmamış, olasılığı hesap edin hani tabiri caizse, Allah yardım etti,

O link https://www.bodyforumtr.com/threads...-rack-sehpa-ağırlık-seti-kapı-barfiksi.35814/
    Sonradan demirciyle ek profil ve power tower ekleyerek half racke tamaladım.

Ayrıca bu forumun da büyük katkısı vardır gelişimimde, o yüzden karşılığını veriyorum desem yeridir. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Son düzenleme: 9 Eylül 2014
  19. Ömer Faruk Topal

Ömer Faruk Topal Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Bende aynı ilanı görüp üzülmüştüm. Sizin yazılarınızı da gördüm bu gün, hatta başka bir arkadaşa yazmıştınız sana da benimki gibi nasip oldu diye. O da salondan satın almış istediği sehpayı. İnşallah bana da nasip olur dedim ve aynı akşam demirci muhabbeti çıktı. Bu forumu çok iyi biri kurmuş ta insanlara vesile mi oluyor anlamadım açıkçası :)

Sizce sehpa olarak neyi örnek vermeliyim. Bodysolid sitesinde bir kaç sehpa gördüm ama hangisini yapabilir karar veremedim

20. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ne diyimki hiç faydasız bir başlık. yani tek gördüğüm alet yapma kabiliyeti olan biri onu tebrik etmekten başka bir faydası yok bana. çünkü kendi arabasını yapanda var kendi evini yapanda var kendi ısıtıcısını falanda bunlar ayrı bir merak ve özel meziyetler.

bize ve foruma herkesin yapabilecei basit şeyler ve pratik yollar lazım.

Sayfayı Paylaş