HomeGym (Ev) vs Gym (Salon)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve requ. tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    bu arada başlıkta genel olarak ev savunulmuş. Salondaki arkadaşların da neden salonu tercih ettiklerini öğrenmek isteriz. :)

2. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Evde alan olmamasi en buyuk problem sanirim. -Kaliteli bi salonu.goz onune alarak- ekipman cesitliligi avantaji. Biraz da kisisel farkliliklar kimisi evde motive olamaz salonda calisanlari gorunce motive olur vb maddeler etkili sanirim.

Beacon Hills'den gönderildi.

requ. bunu beğendi.
  3. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Salonda cümbür cemaat çalışıyoruz daha iyi motive oluyorum. Burda kışın sadece spor hakkında bilgisi olanlar olduğu için zırt bırt soru soranlar yok.. Bizim vg alanında çok bilgili gençlerimiz yaz tatilinin başlangıcında kaydolup 3 ay gibi çalışıp kas yapamayınca salonu bırakıyorlar o yüzden kışın hiç bu tipte insan olmuyor salonda, evde müziği bazen son ses açamıyorum hatta bazen yüksek sesle bile açamıyorum (açamıyordum yani), kulaklık işini hiç sevmem takmam o yüzden, salondaysa son ses müzik, ayrıca salonumun hocası tanış, yani ne bileyim salondayım huzurluyum ben tek başıma çalışamıyorum toplu yerde bulunmak çalışmak daha zevkli :)

requ. bunu beğendi.
  4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bar plaka olimpik olunca aşırı pahalı oluyor. Ama bence halterin uzun olması daha iyi hareketi rahat yapar 70 kg ileride arrttırılır. O alttakini sana yazmadım :D

5. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Biraderim Gym vs. Homegym diye bir mücadele yok. Gym her zaman ağır basar. Kamplaşma yaratma :)

requ. bunu beğendi.
  6. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Yok abi ben her ekipmanın oldugu salon sokagımın başında olsa, aylık 50 isteseler, şu malzememle bile evi tercih ederim. En büyük nedeni de @lordsoth abimin de dedigi gibi öyle hareket yok tarzı laflar. Ben lateral yapıyorum, upright row yapıyorum, adam dumbella acaip acaip şeyler yapıyor diyo :D

7. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bende kesinlikle gymi tercih etmem, konfor anlamında homegym üstün kesinlikle. Ama teknik anlamıda gym tartışılmaz. Öte yandan serbest ağırlıkçı eski usül ( old school ) tayfaysan zaten homegym gym oluyor sana...

tnakresss ve requ. bunu beğendi.
  8. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Aynen, mesela gym'e gitsem kullanacagım aletler: Lat Pulldown, Leg Extension, Leg Curl, Leg Press, bir de Pushdown yani gym'e gitsem de bunlar hariç makine kullanmam.

9. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Benim eski lüks salonda dirsekten tutmalı oblique twist makinesi vardı, izole oblique çalıştırırdı ona hastayımdır hala, 7bin liramı neydi

10. coty

coty Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    yeterli büyüklükte çalışma ortamın ,alet edevatlar ve iç disiplinin varsa bu iş evde de gayet güzel olur.ama genel olarak herkesde gerekli ekipman ve disiplin olmuyor.yani bu durum kişiden kişiye değişir

tnakresss ve requ. bunu beğendi.
  11. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Dedikleriniz doğru bende başlarken 20kilo dumbell set ile başlamıştım, acaba salon gibi mi olacak bir süre sonra sıkılacak mıyım diye, baktım ki, ev ile salon arasındaki yol ve saydığım diğer olumsuzluklarmış beni soğutan, onlar aradan çıkınca başbaşa kaldık :D

requ. bunu beğendi.
  12. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Bu arada ileride homegym dusunen arkadaşlar, uygun plaka bulursanız kaçırmayın. 0'ının kilosu 3.5 lirayken bir adam ikinci el kilosu 6 liradan fiyat verdi. Gün geçtikçe de artacak gibi duruyor fiyatlar.

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  13. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    Ben kısmet olursa hem home gyme devam edip hemde salon ile desteklicem. Cumartesi ve pazar günleri gidicem salona. Makina ile hedef kası direk vurabilirim diye düşünüyorum. Haliyle buda homegym deki kilolara artış olarak etki edebilir. Yada terside olabilir. :p:) deneme olucak benim için.
    Ben 1.5 sene önce basladım homegym e. 1 tane döküm dumbell setim vardı. Şu anda 100 kg a yakın plakam 2 adet barım ve bir bench sehpam var. Sakin bir salonda bence gayet güzel bir ortam olabilir. Ama sonuçta bench için sehpaya yattığınızda ortam tamamen önemini yitirir. Sadece rakibiniz yanı barbell ve siz olursunuz.
    Bence bu sporun nerde yapıldığı değil nasıl bir disiplinle yapıldığı önemlidir.

münzevi, requ., Bekci ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    requ. 'nun biberli fotosuna bayildim :D :D

Ben spor salonunda daha iyi calisiyorum. home gym olarak basladim ama bir disipline oturtamadim. aksattim,agirliklar yetmedi vs. simdi yazildigim salona yillik 1.200tl oduyorum. sauna,hamam vs onlar ödül gibi geliyor :) salonda badim var,birbirimize yardim ediyoruz ve kaslarimizi daha cok zorlayabiliyoruz. home gym dem vazgecmemin bir nedeni de esyalarin cok yer kaplamasi. misafir geliyor vs. sorun oluyor :D

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

tnakresss, requ. ve Tevfik Erzon bunu beğendi.
  15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bişiy yazmadan önce nerde olursa olsun bir spor yapılması gerekir,bununda nerde nasıl olduğunun çokda önemi yoktur diye düşünüyorum.
    Kendimce salon benim için daha iyi,fakat bu bana sağladığı artı imkanlardan çok daha çok disipline olması,yani bugün antremanım varsa toplanıp hazırlanmak ve bunu yapmak disiplin ister,ve onun ardından gidildimi o antremanında hakkı verilir.
    Evimde harika bir home gym kurabilirim ,alt katta 25 m2 lik bana ait hoby odam bulunmakta,buda harika bir home gym kurmak için yeterli bir alan,fakat oraya bütün aletleride alsam,yeterince ağırlıkda alsam,ihtiyacım olan bütün makinalarıda koysam biliyorumki her zaman elimin altında olduğu için antreman gün ve saatlerim hep değişicek,amaan bi saat sonra yaparım diyerek geçicek günler.Kardiolarımı evde yaparım düşüncesiyle aldığım epileptik bisiklet yavaştan toz tutmaya başladı bile,düşünce bu hep sonra birazdan yaparım mantığıyla,sonuçta hiç yapmamak oluyor.Biliyorumki evimde bir home gym kursam ki buna yerimde imkanımda müsait,sırf yukarıda açıkladığım gibi olacağı için yapmıyorum.Salona gitmeye bir şekilde mejbur hissediyorum ve sallayamıyorum.

Eresbos ve tnakresss bunu beğendi.
  16. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Aynı his bende ev için var abi, 11-12 saat mesaim var, tasaeımcıyım bütün gün masa başında oturuyorum, eve (gyme) gitsemde yapışsam ağırlıklara diye zaman kolluyorum, yani homegymcilerdeki ev algısı biraz değişiyor, ev yatılıp uyulan, keyif yapılan yer değil. Hatta ben kendi gymimde yaşıyormuşum hissi oluyor, tatil günleri antreman uzuyor, aletleri siliyor temizliyorum falan :D

tnakresss, requ. ve Bekci bunu beğendi.
  17. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    ben evde çalışmayı denedim ama insan eve girince direkmen rahatlıyor ev havasına bürünüyor oysaki salon öyle değil salona sadece çalışmaya gidiyorum ve motivasyon hast safada oluyor onun için salon diyorum...

Eresbos, tnakresss ve Bekci bunu beğendi.
  18. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Siz söyleyince aklıma geldi, benim odada bir gym modum var, toplamda 45w rgb ledle desteklediğim sadece antreman yaparken açtığım ışıklar, camlarım siyah folyo kaplı dolayısıyla odada gün ışığı hiç yok, o da motive ediyor olabilir. Denizaltıda kırmızı ışık gece/savaş modunda kullanılır, ondan severim.
    image.jpg

aslangur, Blonde, münzevi ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  19. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Gym 'i eve getirirsen GYm. Getiremezsen Gym. :))

requ. bunu beğendi.
  20. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Yine çok sevdiğim bir film olan "Only God Forgives" de esas oğlanın mekanı kırmızı ışıklıdır, biraz da onun etkisiyle... :D

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş