HomeGym (Ev) vs Gym (Salon)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve requ. tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Balkonun genişliği 150 cm, sığsın diye 168'lik barı uçlarından kestirdim. Ne barı devirecek, ne de kaçacak alanım var. :)

2. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    O zaman karına yuvarlayacaksınız, o da sevilen bir tekniktir de karnı acıtır biraz ben o yüzden yapmıyorum, başka da teknik yok :D bir de güvenlikli rack olayı var, göğüse indirince çarpıyor onu da sevmiyorum...

sthammer bunu beğendi.
  3. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Ben de karına atıyorum en rahatı bence :) bir kerede 24 er kg dumbell press yaparken elımden kaydı, evde tektim komşular kapıyı kırıyodu noldu diye :D

Mustimusti bunu beğendi.
  4. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bende güvelik zinciri takmadan önce, lateral raisede dumbellı rackteki bara vurdum, bar havalandı, rekfleksle barı tutmaya çalışınca dumbellın tekini bıraktım, sonuç ikisi de düştü, gelen giden olmadı ilginçtir :D ölsek kimsenin haberi olmayacak...

tnakresss, Mustimusti ve requ. bunu beğendi.
  5. Jremy

Jremy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    beyler 70 kiloluk ağırlık ne kadara mal edebilirim ? powerlifting çalışmayı düşünüyorum öyle dumbell flan gerek yok. 70 kilo ağırlık birde bar olsa yeter. aşağı yukarı kaça mal olur bana ?

tnakresss bunu beğendi.
  6. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    0 alırsan 3.5 dan 245 eder 70 kilo, bir de 120lik bar alsan 30 lira, 275 ama ikinci elde daha ucuza alabilirsin

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    evde çalışanlar dumbell pres yaparken koltukların oturma puflarını sağa ve sola koysunlar böylece elerinden bıraktıklarında komşular evi basmaz.

Tevfik Erzon ve requ. bunu beğendi.
  8. sthammer

sthammer Guest

@tnakresss bu bench presste barın altında kalma meselesini telefonda konuşmuştuk..
    @Tevfik Erzon un odasındaki bar çeşitleri bazı merdiven altı salonlarda dahi yoktur bu arada..

requ. bunu beğendi.
  9. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Trap bar ve cambered barım olsa seri tamamlanacak ama onları bulamıyorum, demirci de uğraşmıyor...

requ. bunu beğendi.
  10. Jremy

Jremy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kilosunu 3.5 tl den alıyoruz. peki nereden alıcam ? ben en ucuzu hepsiburada da altis 50 kilo set gördüm 300 tl ye :S siz nasıl ucuz alıyorsunuz ?

11. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Aynen abi bencede tevfik abıdeki ortam salonlarda olmuyor dedigin gibi :)

12. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Ankara'da altunayda alabilirsiniz, nakitte ülkealanda da verirler ama araç girmiyor oraya, arka sokağa ya da caddeye kadar taşımalısınız, ben mesela kalın zincir kestirdim ülkealandan plaka getirmek için, strongman deki gibi yükleniyorum plakaları sokağı yürüyorum, en fazla 65 kg getirebildim ki, ellerim 3 gün off oldu, yani arkadaşla gidin mutlaka..

13. Jremy

Jremy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kargo ile alamaz mıyım ? profilinizde altunaydan kilosunu 3.5 tl ye alabilirsiniz yazmışsınız ama 50 kilo set 300 tl altunayda :S nasıl 70 kiloyu 245 tl ye alırsın dediniz ki ?

14. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Kaza konusunda kombo yaptım ben. Oda dagınıktı biraz, bar vidasına bastım ayagım acıdı zıpladım, bara bastım ayagım kaydı sehpaya takılıp kafa üstü düştüm hayal bile edememişsindir sanırım.

15. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Altunayın webi eskidir, orayı baz almayın, haftada bir uğrarım o yüzden güncel fiyatları biliyorum, webden alırsanız fiyatlar aşağı yukarı öyle, kargosu tahmin ettiğiniz gibi sıkıntı, o yüzden fiyatlar yüksek, yerinden alacaksınız , esnafı uğraştırmayacaksınız ki ucuza alasınız, yoksa ayağıma gelsin diyorsanız bir maliyeti var. Bir de web kresi kartı üstünden fatura mecburi, nakitte fatura yok :D

16. Jremy

Jremy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    250 tl üstü alışverişlerde kargo bedava diyor şimdi ben güncel fiyatlarla 250 üstü alışveriş yapsam kargoyu bedavaya getirtemez miyim ? yani 250 tl ye 70 kilo üstü ağırlık alamaz mıyım kargo ile ? illa ankaraya mı gitmem lazım bu fiyata almam için ?

17. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Hayır, şehrinizde bit pazarı tarzı bir yer varsa alın. Ya da sahibinden.com da çok uygun ilanlar olabiliyor. Hangi ildesiniz ?

18. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Ankara ile alakası yok, ucuz almak için cebinize paranızı koyarsınız, çarşıya ya da toptancılar neredeyse oraya inersiniz, esnafı bulursunuz pazarlığınızı yaparsınız, fiş fatura almazsınız, vergi vermezsiniz yani, sonuç itibariyle ucuza alırsınız, Uflaya puflaya getirirsiniz. Oradaki bedel sizin ürüne ulaşmanız , esnafla mücadeleniz, ve evinize kadar taşımanızdır, bedel fizikidir.

İnternette alışverişde en az iki aracı + kargo firması olur, kayda tabidir, fatura kesilir, ucuza alamazsınız, bedeli nakittir, ayağınıza ürün gelir.

Alışveriş budur, kayseriliyim, dolayısıyla atasporumdur ticaret, vasıta olsa aya giderim mal almaya :D

tnakresss bunu beğendi.
  19. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    120 lik bar yetmez en az 183 cm. Powerlifting icin.

Evde zaten profesyonel powerlifting calismak olmaz olimpik bar plaka lazim. Ama turkiyede halter salonu yok denecek kadar az baska alternatif yok evden baska. 70 kg az olur powerlift icin

20. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    70 kilo dedi, en ucuz dedi, en ucuz hesabı yaptım. 8 tane 20lik sığar 120liğe, olimpiğe girdik mi bar 200 lira 70 kiloda 525 lira 725 lira eder, ki kauçuksuz en dandik antreman plakası ve yaylı sıkıştırma ile, jaw-lock ve kalite plaka ile 1000 lürayı geçer.

Sayfayı Paylaş