Hocanın Yazdığı Program Doğrumu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve moralmetre tarafından 1 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. moralmetre

moralmetre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar dün salona yazıldım ve hoca 1 aylık program yazdı.

yazdığı program şu şekilde(haftada 3 gün)

10 dk koşu bandı(10 km hızla)
    3x10 mekik
    kelebek dediği alette 3x10 set öne 3x10 set omuz arkasına çekiş
    10-15 kiloluk dambıllarla Curl
    5 dk bisiklet
    son olarak 3x10 set mekik

yağ oranım düşükmüş o konuda sıkıntı yok.karbonhidrat ve protein tozuna 1 ay sonra başlatıcam dedi

bu programı yaptıktan birgün sonra kollarım acayip ağrıyor ve kolumu kaldıramıyorum acaba yırtık felanmı oluştu ilk günden zorladık.birde sanki program biraz darmış gibi geldi sizce program nasıl? bu arada ağırlığı 15 kg ile çalışıyorum

yeni başlayan birisi için sizin önerebileceğiniz bir program varmıdır.salondaki hoca biraz tecrübesi gibi geldi zaten vücut felanda yok antrönörlük mezunu birisi

Son düzenleme: 1 Mart 2013
  2. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    bence hocanıza danışıp bir kaç hareket daha eklemenizi tavsiye ederim 10-15kg ideal sayılır.Yırtılma olmamıştır et kesilmeside denen bir kasa bir anda yüklenilmesi sonucu ortaya çıkacak ağrıdır. max 1 haftaya geçer. Ek olarak koşu bandını çıkar. sonda ve başlangıçda ısınmak için 5 er dakika bisiklet yeterli olur senin için.

3. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yeni başlamışsın hamlık ağrısıdır.Yağ oranın zaten düşük koşu bandını çıkartmalısın atanerner'inde dediği gibi 5 er dakika bisiklet yeterli ısınmak için.Hocana söyle programı yeniden yazmalı bence çok yetersiz.

4. moralmetre

moralmetre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

peki neler eklemeli?

5. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadarmı program verdi ?

Göğüs ön kol ve mideden başka hareket yok bu saçma geldi bana her kasa bir hareket yapılır ilk ayda alışma sürecinde normalde

Bench press 4*10 (göğüs)
    Enseye çekiş 4*10 (kanat)
    Omuz yana açış 4*10 (omuz)
    Barbell curl 4*10 (ön kol)
    Pushdown 4*10 (arka kol)
    Mekik 4*15 (karın)

Kilo sorunun var gördüğüm kadarıyla.Cardioyu direk iptal et ısınma hareketleriyle ısın zaten kalori sorunun var birde bisiklette harcama değerli kalorileri.

Son düzenleme: 4 Mart 2013
  6. moralmetre

moralmetre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki hocam gainera başlamam gerekirmi ne zaman başlayayım birde hangi marka önerirsiniz bu işlerde yeniyim.birde bu verdiğiniz programı kaç kg ağırlıkta yapayım?

7. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Curl dediğin biceps için yapılan curl değil mi yeni başlayan birisi için çok fazla bence 10-15 kilo

8. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlıklarda bir şart yoktur vücut geliştirmede hiçbir zaman.Sakın sen bununla çalış kaldırırsın koçum diyenlere bakma.Sen hareketleri nizami olarak yapabildiğin en ağır kiloyla çalış ne çok zorlayacak kadar ağır nede çok kolay olacak bir hafiflik olmasın.

Unutma önemli olan kasa konsantre çalışmak ve hareketleri nizami yapmaktır.Ben bu vücutla barbell curl da 5 5 takıyorum kiloları.Daha fazlasında hareketin kalitesi düşüyor.(Bunu kendimden örnek verdim herkesin ağırlık eşiği farklıdır.Yeni başlayıp benden daha çok kaldırabilen arkadaşlarımızda var:) )

Gainer alabilirsin çok zayıfım diye dert yanıyorsan.Hiçbir sakıncası olmaz.Ama arkasında yazdığı gramajlarda kullanmazsan hiçbir faydasını göremezsin.

Ayrıca bana hocam demene gerek yok daha henüz hoca olacak vasıflara ve belgelere sahip değilim:) 5 yılda yeni yeni tavsiye verip eğitim verebilicek bir bilgi birikimi yakalayabildim

9. moralmetre

moralmetre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ağız alışkanlığı olduğu için öyle diyorum hocam:). gainer olarak https://www.supplementler.com/shop/Kilo-Aldiricilar/MuscleTech-100-premium-Mass-Gainer-5-5-kg.html bunu önerirmisiniz.maddi açıdan sıkıntım yok hangisi iyise alabilirim fakat ne zaman başlamalıyım

birde hocanın verdiği programı bırakıp flexior un verdiği programa başlamayı düşünüyorum https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t4738.html

birde ilerleyen günlerde http://www.lazarangelov.com dan program almayı düşünüyorum çok övüyorlar

sizce nasıl bir yol izlemeliyim

10. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenman teknikleri kişilere göre değişir ben örnek verdiğim sistemde eğitim aldım o yüzden onu önerdim sporcular hangi programdan verim alırsa onu yapmalı tabiiki.

Gainer için optimum serious mass ıda seçeneklerinin arasına alabilirsin başarılı bir üründür zaten gainer kullanacaksan paraya kıyacaksın biraz 5 kiloluk gainer 1 ay zor dayanır gramaja göre kullanılırsa

ben 1.76 yım 58 kiloyum gainer şahsen yağı vücudumdan uzak tutmak adına kullanmadım kullanmıyorum

Lazar Angelov idolüm diyebileceğim adamdır ama internetten alacağın program ne kadar sağlıklı olur bilemem sen iyi bir hoca bul bence öncelikle türkiyede.

Sayfayı Paylaş