Hocanın Yazdığı Diyet Listesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Realist Boy tarafından 3 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Realist Boy

Realist Boy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    İstediğim vücut ;
    Boy:180
    Kilo:73
    Bel:80
    Göğüs:96
    Omuz:110
    Kol:33
    Vucüt Yağ Endeksi:8.2%
    Vücut Yağ Birikimi:5.6 kg
    Vucüt Tipi:Mesomorph

Hocanın yazdığı diyet programı ;
    Sabah:5 yumurta beyazı,1/2 kilo yağsız peynir.1 domates,1 salatalık,1 kase mısır gevreği
    Öğlen:Haşlanmış makarna ve pirinç,1/2 kilo haşlanmış yağsız ızgara (et,tavuk,balık)
    Ara öğün:5 yumurta beyazı
    Akşam:Sadece yağsız salata ve haşlanmış veya ızgara (et,tavuk,balık)

Başlayalı 2 hafta oldu salona tam bugün.2 haftada anca yazabildi hoca ve bilgisiz bir hoca gibi geldi bana.Bende değerli forum üyelerine diyet programının abartı olup,olmadığını sormak istedim.(yanlışlık varmı misal karbonhidratsız beslenme gibi.)

2. tayfun2161

tayfun2161 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    günde 10 yumurta ve kahvaltıda yarım kilo peynir :D

dreamitdoit, Phil_Heath ve Realist Boy bunu beğendi.
  3. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    anladıgım kadarıyla zayıf birisin tamam ama yarım kilo nedir?yiyebilirsen ye :D

Realist Boy bunu beğendi.
  4. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    tayfun'unda dediği gibi günde 10 yumurta tamam ama yarım kg peynir nedir ya:D

5. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    yarım kilo peynir, yarım kilo et bunlar tek öğünde olunca vücudun bunu kullanamaz, gün içerisine daha düzgün bir şekilde yayılması lazım. Birde antrenmana hangi öğünden sonra gidiyorsun?

magicbaris ve Realist Boy bunu beğendi.
  6. brhmcr

brhmcr Guest

Yiyebiliyorsan da bare gune yay yaziktir.

7. Realist Boy

Realist Boy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Hocanın acemi oluşu ve pek fazla birşey bilmemesine bağlıyorum ben.;)
    Hayır aksine benim boyda ve kiloda olan birinden daha kalıplıyım zayıf değilim yani.Yiyemem zaten ve hocanın acemi olup olmadığını anlamak için buraya aksettirdim konuyu.;)

tayfun2161 bunu beğendi.
  8. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    o zaman o listeyi ben uygun bulmuyorum şahsi kanaatim budur.ben büyümeye geçtim fakat öğlen 200 gr herhangi bir et tüketiyorum(normal dozajı budur zaten) fakat yarım kilo çok mantıksız geldi bana

9. Realist Boy

Realist Boy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yiyemem ki hem maddi olarak,hemde fiziksel olarak.Hocanın dandikliği.Bana burda protein alımını başka bir beslenme programıyla diyet yazıcak birisi lazım.Minnettar kalırım.;)
    İşte hocanın dandikliğini bir kez daha gördüm.Artık ne yaparsam kendime yapıcağım,buradan yardım alarak,öğrenek birşeyler yapacağım.;) Akşam öğününden 2 saat sonra gidiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:45 ----------

Hoca çok dandik bir hoca her seferinde söylediğim gibi.3 aylığına yazıldım ve parayı tık verdim daha 2 hafta oldu ama hoca pek birşey bilmiyor malesef.En azından hal,hareket tavırlarından bunu anladım.;)Rica etsem bana kendi diyet programını yazar mısın ?

10. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Gereksiz bir program olmuş .
    Forumdaki diğer beslenme programlarına bakmani öneririm .

11. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    elindeki supp.lementleri (varsa) yaz ve tam olarak kilo verme mi? hacim alma mı? istediğini ve yaptıgın antrenman şeklini biraz yazabilirsen sana indirgenmiş diyet listemi yazarım buraya

12. onurmete

onurmete Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    Ömrü hayatımda bir öğün içerisine yarım kilo peynir konulduğunu ne gördüm ne duydum ne de okudum.

13. Realist Boy

Realist Boy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Herhangi bir supplemente gerek yok şimdi daha zamanı var.Yağ oranını düşürürken hacim kaybetmeden düşürcez.Onun için cardio+diyet yapıyorum 2 haftadır tabi ağırlık antermanlarıda var.Cardiyo 20 dk bisiklet veya koşu bandı.Sonrada ağırlık antermanı yapıyorum ve 2 haftadır sağlam diyetteyim.;) Ona göre bir diyet yazarsan güzel olur muratcan.biceps.;)

14. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sabah 4 tam yumurta+diyet beyaz peynir(1 kalıp yarım kilo değil :D )+2 dilim k.ekmegi+5zeytin+domates salatalık vs.+şekersiz çay veya kahve bundan yaklaşık 2-2.30 saat sonra ara öğün 2 ekşi elma bundan yaklaşık 1.30-2 saat sonra öğle yemegi 200gr herhangi bir et teflon tavada veya haşlama+orta boy bir patates+(annenin yaptıgı z.yaglı yemek 1kase ) +yogurt veya salata (öğle öğününde biraz zyagı almak gerek bunu annenin yemeginde saglayacagız oğlum yemegimi yemiyor demesin :) ) o yoksa salatana 2 çay kaşıgı z.yagı ekle. antrenmandan 1 saat önce 1 kase meyveli yulaf ant.dan sonra 200 gr herhangi bir et(haşlama)+haşlanmış sebze karışımı (kabak+havuç+patlıcan vs)+2 kaşık yulaf gece yatarken çok acıkırsan yağsız yogurt bir kase. not:sabahları bir iki kuru yemiş yemeye çalış yağları bunardan da alacağız.hiç yağ almadan kilo veremezsin mutlaka öğlen biraz z.yagı al. inşallah bir şey unutmamışımdır kolay gelsin hadi :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:58 ----------

bence kardio yu antrenmanın sonuna koy. veya sabah kalktıgında ayrıca yap.ve 20 dk yeterli değil.kalk sabah erken bir yeşil çay iç.10 dk sonra çık 35-40 dk yürü.sonra kahvaltını yap vs vs.

cocuna ve Realist Boy bunu beğendi.
  15. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Akşam öğünününden sonra gidiyorsanız, antrenmandan sonra protein ve karbo içerikli bir öğün daha eklemeniz gerekir. Zaten yeni bir beslenme programı hazırlıcam diyosunuz, forumu iyi araştırın hepsi mevcut.

16. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bak ben orayı atlamışım leech dogru söylemiş o zaman şöyle yapıyoruz akşam öğünündeki haşlanmış sebze karışımın ve 2 kaşık yulafı antrenmandan sonraya atıyoruz.ve antrenmandan sonraya lor peyniri,150 gr et veya iki konserve yagsız tonbalıgı ilave ediyoruz.akşam öğününe 100 gr pirinç daha ilave ediyoruz.fakat öğlenki patates çok büyük olmamalı.tabi antrenmandan 1 saat önce yine 3-4 kaşık yulaf var.yeterli bir beslenme.tabi sadece bana baglı kalmayabilirsin.araştırabilrisin

17. Realist Boy

Realist Boy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah ;
    4 yumurta,200 gr lor peynir,1 dilim kepek ekmeği,1 domates,1 salatalık,5 siyah zeytin,tuzsuz ayran veya komposto.
    2.5 saat sonra ara öğün ;
    2 ekşi elma (veya 1 şeftali 1 elma)
    Öğle yemeği;
    200 gr haşlama et (tavuk,hindi,kırmızı et vs.),orta boy patates,Haşlanmış az yağlı yemek 1 tabak (yeşil fasulye,brokoli,kabak vs.)
    Akşam Yemeği (Anteramandan 1 saat önce )
    100 gr (1 kase ) meyveli yulaf,
    Baba Öğün (Anteramandan Sonra)
    200 gr et (tavuk,hindi,kırmızı et.),Sebze yemeği az yağlı 1 tabak,2 kaşık yulaf.
    Anladığım kadarıyla diyet bu.
    Şimdi yağ oranını düşürürken niye yağ yiyoruz onu anlamadım ? Hiç yağ almadan yağ veremem mi ? ;)
    Araştırma aşamasındayım bana maddiyatı en düşük ve en kolay diyeti arayıştayım muratcan.biceps .:)

18. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    akşam yemeginde yağ yok.sadece haşlanmış sebze ve iki kaşık yulaf var akşam kesinlikle yag yok.onun dışında günlük aldıgın 1 tatlı kaşıgı z.yagı kilo vermeye yardımcıdır.arştır.buun yanında ben ceviz avakado vb diyet zamanımda kahvaltıda sık tüketmeye çalışırım bunlarında faydalı yagları bulunmakta. gece yatarken de yagsız yogurt yiyebilirsin..bence 2 ekşşii elmayı degiştirme ve ögleden sonrada meyve yeme

19. Realist Boy

Realist Boy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    1 ekşi elma 1 şeftali olsa değişen birşey olmaz sanırım.Meyve doğal birşey kola felan içmiyoruz yağ yakım döneminde meyvedeki doğal şeker direk yağ olarak felan mı depolanıyor ?

20. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sana en basit şekilde anlatayım.kimse vücudumda şu kadar şeker var vermem gerek diye bir şey söylemez dikkat ettiysen.vücutta ya kas vardır ya su ya da yağ.kompleks karbonhidratlar yakılmadıgı halde uzun sürede yağa dönüşürler.fakat şeker kısa bir sürede yağa dönüşür.şeker oranıda en az olan meyvelerden birisi ekşi elmadır.sen bilirsin istersen şeftali ye

Sayfayı Paylaş