Hocanın tutarsızlığı ..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BrS tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. BrS

BrS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Salona başlayalı 1 ay oldu. Kilom 65 boyum 1.79dur. Her neyse değinmek istediğm kısım hoca beni zayıf buluyor vs.. Çok zayıf olmasam da kilo almam gerektiğini biliyorum.Neyse ağırlık çalışmadan önce haklı olarak ısınmam gerek.Ama hoca izin vermiyor.Koşmama,crosa yada bisiklete.Kilo verirsin vs diyor. Deli ediyo beni.3 ay da peşin verdim. Sanırım camı indiricem gene :mad:

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bisikletle kosmayla ağırlık antrenmanına hazırlık gercekleşmez , ekstradan üst vücudunu cok düşük kilolarla ısındırmalısın özellikle omuzları. Ayriyetten yine düşük bir ağırlıkla pulldown makinesinde ısınabilirsin

BrS bunu beğendi.
  3. ARMER

ARMER Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    doktor
    Yer:
    istanbul
    hocan haklı bence

Supernatural984 bunu beğendi.
  4. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    bencede hocan haklı ağırlık ant yapıcaksan eğer kaslarını ısındırmalısın özellikle sakatlığı minimuma indirmek için omuzlarını iyi ısıtmalısın eğer sen bacaklarınıda veya bel bölgenide ısıtmak istiyosan ayakta bacak germe egzersizleri ve twist yaparakta bel bölgeni spora hazırlayabilirsin kilon şuan tam sınırda boyuna göre kilo vermen zararına olur o yüzden ter atma idmanlarını yasaklamış hoca bencede haklı yani.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:03 ----------

eline 2.5 kg dumbell alarak ayakta omuz yana açış yapablirsin omuzlarını iyi ısıtır ve açar

BrS bunu beğendi.
  5. berjayk

berjayk Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    6 senedir bu sporla ilgileniyorum hiçbir zaman ağırlık antrenmanına ısınmak için koşu bandı yada eliptic gibi bir alet kullanmadım. Hocanı dinlemelisin.

Supernatural984 ve BrS bunu beğendi.
  6. BrS

BrS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo vermek değil amacım zaten de iyi kötü kondisyonumu arttırmak amaçlı stiyodum.

Supernatural984 bunu beğendi.
  7. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    ısınmak için 10dk koşu bandında yürümenin kilo kaybı yaratıcağını sanmıyorum pek

BrS bunu beğendi.
  8. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Isınmak için koşu bandı bisikletin şart olduğu fikrine nerden kapıldın? Isınma konusunda problemin varsa hocana söylersin ısınma hareketleri yapmak istiyorum diye oda yardımcı olur.

BrS bunu beğendi.
  9. BrS

BrS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bende öyle düşünüyorum.

10. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Peki sizce nasıl ısınmalıyız ağırlık antrenmanı öncesinde ?

11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bence antremandan önce kalp hızını yeterli seviyeye çıkarmak kan dolaşımınız hızlandırmak için birkaç dakikalık koşu ve yürüyüş gereklidir

BrS ve angilonit bunu beğendi.
  12. brhmcr

brhmcr Guest

ESnetme germe harketlerini yaptıktan sonra çalışılacak bölge için çok hafif ağırlık veya boş bar ile hareket 15-20 tekrar gerçekleşttirilip eklemler hazır hale getirilir ve idmana başlanır. Isınacaz diye canımızı çıkarmanın anlamı yok.

13. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bence de esnetme ve germe hareketlerinin ardından çalışan bölgeye göre yapılacak temel hareketleri düşük kilolarla gerçekleştirmek..

Mesela sırt çalışmasına hazırlık için düşük kiloyla tekrar sayısını fazla abartmadan deadlift ve good morning ile ısınmak gibi...

Ayrıca her çalışmadan önce bileklerinizi iyice ısıtın arkadaşlar..Bilekler çok hassas sakatlanmam nedeni ile biliyorum...

BrS ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  14. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    koşu bandında yürümeyi ısınmak olarak neden algıladınız ki?
    kan dolaşımı için yapılan bir şey 5dklik düşük tempoda yürümek.kas kaybı falan yaşatmaz.

5dk 3.5/km de yürüyüp esnetme germe yaptıktan sonra çalışılacak bölge için ağırlıksız boş bar ya da dumbbell ile çalışmaktır vücudun/kasın ısınması.

BrS bunu beğendi.
  15. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Hocan haklı falan değil 5 dk civarı hafif tempo koşuyla yakacağın kalori anca 50 olur idman sonrası öğününe 2 tane fıstık ekle koşarken yaktığın kaloriyi geri verir sana. Hocalar birşey dediği zaman direk evet veya hayır demeyin niye böyle diye sorun. Benim eski salonda dizleri sakatlıyor diye 14km den yüksek hızla koşmak yasaktı, yazın gittiğim salonda da koşmak tamamen yasaktı güya "yağ depolanıyormuş" bir de isveçli bilim adamı diye makale asmışlar duvara da alakası yok koşu bantlarına kıyamıyorlar bozulacak diye :D

İdman öncesi 3-5 dk hafif kardio kan dolaşımı için gerekli ama arkadaşların dediği gibi kasları ısıtmaz, 3-5 kgluk 2 tane dumbbell al her bölge için 1 hareket yap 15-20 tekrardan en temiz ısınma böyle oluyor.

Son düzenleme: 23 Nisan 2013
    BrS bunu beğendi.
  16. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    @Rinkushichi usta zaten bizde kasları ısıtma konusunda bildiklerimizi yazmıştık isterse spora başlamadan 30 dkka kardiyo yapsın arkadaşın dediği kardiyo yaparak ısınamayızmı bizde diyoruz eğer ağırlık ant giriceksen kaslarını ısıtıp açman ve germe esneme hareketleri yapman yeterli olucaktır

BrS bunu beğendi.
  17. BrS

BrS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Herşeyi geçtim.Tama ağırlık öncesi esneme germe ısınma hareketlerini yaparsın da arkadaş salona başladığımdan beri yürümedim bile koşu bandında. Onu belirtmek istedim

Sayfayı Paylaş