Hocanın saçma programı yerine kendi programım önerileriniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Burakyzn tarafından 19 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Burakyzn

Burakyzn Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Önceki salonumdan ayrıldım ve yeni salona kaydoldum.Önceki hocamı çok severdim ne derse yapardım beni galiba ikna etmişti :D ne oldu etti oradan ayrılmak zorunda kaldım şimdi yeni salona gidiyorum ama hocam biraz egoist buranın antrenörü ben değil miyim sen ne anlarsın tavrında..(haftada 2 kez göğüs çalışsam 1 kez çalışmaktan daha iyi olmaz mı kası 7 gün dinlendirmek fazla değil mi amatör için dedim sen mi ben mi bilcem dedi) yazdığı programda hiç hoşuma gitmedi ben yazın lütfen falan demesem bech press bile yazmıyordu :D haftada 5 gün her gün farklı bir bölgeyi çalıştırıyor 3-4 hareket sanki hiç bir etki etmiyor tabi bunlarda moralimi kırıyor...Toplamda 4-5 aydır bu sporla uğraşıyorum bu adam beni salondan soğuttu.Bende bunun yerine araştırarak kendi programımı yaratmaya çalıştım internetten ve salondaki diğer sporculardan destek alarak şimdi sizden de program hakkında bir yorum almak istiyorum :)
    -1.Gün -
    Bech Press
    Dumbell Fly
    İncline Dumbell Press
    Pullover
    Barbell Curl
    Hammer Curl
    Concentration curl

-2.Gün-
    Deadlift
    Lat Pulldown
    Seated Cable Row
    Dumbell Rowing
    Bech Dips
    Close Grip Bech Press
    Skull Crusher

-3.Gün-
    Shoulder Press
    Lateral Raise
    Dumbell Front Raise
    Squat
    Leg Ext.
    Leg Curl
    Calf Raise

2. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Dostum kendin hazırlamaktansa internetten sağlam program bul emin ol en iyisi. Hoca konusunda kesinlikle haklısın. Çoğu öyle neden bilmiyorum. Bizim hoca fazla karışmıyor. En iyisi karışmaması zaten. Ben daha antrenman yorumlayacak düzeyde değilim. Ama hareketlerin setlerini tekrarını da yaz daha iyi yorumlayanlar olur mutlaka.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. hanser35

hanser35 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    1. güne göğüs ve biceps koymuşsun .Göğüs antrenmanlarının triceps (arka kol) antrenmanları ile birlikte yapılması daha uygun bence. Sebebine gelince Bench press ve dumbell press gibi hareketlerde triceps de yoğun olarak çalışmakta zaten.Bu nedenle aynı bölgeyi çalıştıran antrenmanların aynı günde yapılması daha mantıklı. Öteki türlü 2. günde triceps çalışırken setleri ve tekrarları çıkarmakta zorlanabilirsin 1. gün de tricepslerin çalıştığı için .(kendimden biliyorum ben bu tip antrenman yaptığımda diğer günkü asıl antrenmanı çıkarmakta zorlanıyordum.)Amacın bulk mu definasyon mu bilmiyorum fakat internetten Savaş Cebeci definasyon ve bulk antrenmanlarına bir göz gezdir. Alternatif olarak (ki benim çok sevdiğim) Doğan Vücut Geliştirme programına da bir göz gezdir. Hatta birer antrenman günlerini bunları denemeye ayır kararını ver . Bunları da beğenmezsen daha başka programlar denersin.Deneye deneye sana en faydalı programı bulacaksın.

4. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    atraksiyonlu bunu beğendi.
  5. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    paran ve yerin varsa en iyisi kendi salonunu yapmak. :)

6. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Evde motive olmak çok zor hem çalışma arkadaşı konusu var bide. Ne de olsa her seferinde daha ağır kaldırmayı denemek lazım.

7. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    evde motive olurum da dediğin gibi daha ağır girmek sıkıntı

8. onyiturk

onyiturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim aynı sorunları yaşamışız bizim salondaki hocalar da öyle arkadaşa bi program Yazmış arkadaş da 6 aydır yapıyo bu işi bi de Göğüs te barbell ve dumbell press hareketlerinin hiçbiri yok en iyi program kendi Yaptığın programdır buna emin olabilirsin bir başkasının verim aldığı programla senin alacağın verim kesinlikle aynı değildir

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. MR. Back

MR. Back Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    4-5aydır yapıyorsan göğüs sırt ta 3 hareket yap ama diğerleri ve program güzel

10. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Programin güzel kompleks hareketler var tek tavsiye edebilecegim göğüse 4 hareket girerken bicrpse 3 hareket girmen bicepsi 2 ye dusurebilirsiniz

Sayfayı Paylaş