Hocanın bakışları ve salon gerginliği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Pasamer tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Pasamer

Pasamer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle herkese merhabalar..
    Foruma yeni kayıt olmuş biri olarak önce kendimi tanıtmak isterim.Adım furkan 19 yaşındayım bu sporla tanışma nedenim çok zayıf olmak.Malesef bu iskelet vucut derdinden kurtulmak için bir spor salonuna yazıldım.Bugün spor salonun dan geliyorum .İlk günüm dü gittim salon gayet güzel hoca gösterdi hareketleri ayak ve üst vucut için hepsini yaptım tabi önce ısınma yaptım koşu bandında.Fakat çok zayıf olduğum için ağırlık kaldıramadım bilmiyorum ilk günüm diyemi ama 4 kilo üzerin de ağırlıkla çalışamıyorum ki 4 kilo bile çok zorladı beni gelirken zar zor yürüdüm eve atmak için sabırsızlandım kendimi şuan daha iyiyim ama çok yorgunum ve kaslarım çok ağrıyor.Bilmiyorum herkes 20 kilo ile çalışırken ben 4 kilo ile çalışmaktan çok utandım.Herkes pis pis baktı bana dalga geçermiş gibi.Hoca bile suratıma baktı sanki benden birşey olmıyıcakmış gibi.Moralim çok bozuldu 50 kiloyum sizce başarabilirmiyim .Kas ağrılarımın şiddeti normal mi ..Hocanın bana umutsuz bakması en çok moralimi bozdu ..Lütfen yardımcı olun..

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu klasik, sana öyle gelmiş sendromu :)
    Hiç merak etme, sana düşündüğünden daha az bakan olmuştur, bakan da yadırgayan gözle değil, formunda falan bir yanlışlık var mı diye bakmıştır. Bakıp da "şuna bak ne kadar zayıf" diye düşünen de vardır ama biraz daha devam edip muhabbeti anlayınca göreceğin üzere bunlar salonun en değersiz üyeleridir.
    Senin yapacağın şey mümkün olduğu kadar ağır kaldırıp (bu 4 kilo da olsa 40 kilo da olsa) mümkün olduğu kadar çok yemek. Bizce başarıp başaramaman önemli değil. Yapılacak şey belli, ağır çalış, çok ye (ama gerçekten çok ye, sana çok gelenden daha çok ye), sabırlı ol. Bunu yaparsan başarılı olursun, yapmazsan başarısız olursun.

0xhex bunu beğendi.
  3. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    doxux un mesajına ek olarak çok yıyıp derken de mıdene dıkkat et reflu veya gastrıt patlak vermesin

4. Pasamer

Pasamer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Umarım dediğiniz gibi olur teşekkür ederim mesajlarınız için umut aşıladınız bana :) Peki kaslarımın bu kadar ağrıması ve zar zor yürümem normal mi ilk gün için ?

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Normal, büyük ihtimalle yarın daha da çok ağrıyacaktır. Haftaya geçer. İlk hafta zorlamamaya bak yalnız :) Şu anda hareketlerin doğru formlarını öğrenmen önemli.

6. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Salonda ilk günümdü, 49.5 kilo ve 23 cm kol ölçüsü aldık, 2.5 kiloları kaldıramıyordum. Hocam bana "Kız gibi vucudun var" dedi hala hatırlarım, 2 yıl önce kadar, 2 ay kadar yaptım bıraktım 1 - 1,5 yıl sonra tekrar başladım daha disiplinli ve bilgili, şimdi 67 kiloyum kolum 34, Aynı hocam eski fotoğrafınla birlikte şimdiki fotoğrafını getir salona asalım reklam olsun diyor ama ben yanaşmıyorum. Komik bir durum yok ortada, sadece bu forumda çok gezin, aklına takılan herşeyi burda ara, ben herşeyi burda öğrendim, senden ağır kaldırabilirler veya senden iri görünebilirler, ama kendine şu hedefi koy, onlar bir gün salona gelmeyi bırakacak ama sen yine geleceksin yine antrenman yapacaksın. Ve en önemlisi çok ye, bir ay kusana kadar ye. O gün ye ve kus. Elinden geleni yaptığını o zaman anlarsın sadece kendini kandırma. Saygılar

oğuzhan1909 ve doxux bunu beğendi.
  7. Pasamer

Pasamer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Gerçekten senin durumun bana umut verdi.Umarım senin gibi başarılı olur ve kilomu arttırabilirim.Tavisyelerini dikkate alacağım dan emin olabilirsin.Teşekkürler

8. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    19 yaşımda 51 kiloydum boş bar+ 5+5 kg bench pres beni zorlamıştı 5 kg lik dumbellar ağır gelmişti daha hafifine 3 kg liklere geçmiştim salonda herkes bana bakıyor küçümsüyor gibi hissediyordum antremana giderken ayaklarım geri geri gidiyordu... (O zamanlar zayıflıktan six pack vardı :) bir onu özlüyorum )
    Şimdi çok şey değişti :)
    Moralini bozma antremanlara devam et. sabır+azim=gelişim :)
    Kas ağrıların ilerde hafifler senin için sorun teşkil etmez.

9. Pasamer

Pasamer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler umarım hafifler gerçi hafiflemese de sorun yok.Bu işe kafayı taktım asla geri dönmek yok.Hepsi oturup beni izlesede ince kollarımla çalışmaya devam edicem :)

10. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    kardesim herkezde olur takinti yapma hayatta biseyleri basarmak istiyorsan fedakarlik yapman gerekli diyelimki dalga geciyorlar diyelimki hoca senden bisey olma dedi bu senin azmini azaltacaksa bu sporu hic yapamazsin ..
    calisip gelisemeyince cok moralin bozulacak olcu alamicaksin bazen ama herkez gibi calisacaksin yinede tekrar tekrar
    İlk ay alisma surecidir gun icinde hic calistirmadigin vucudunun unuttugu kaslar bile calisiyor agri sizi normal onlari takma karbonhidrat almaya bak bende 55 kilo ile basladim 3 ay once 61 kiloyum banada sanki imkansiz gibi geliyordu ama degil iyi calismalar aci olmadan fedakarlik olmasanbasari olmaz
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Aralık 2013 ---
    Atici kardesim cok dogru soylemis sakin kendini kandirma yiyebildigin kadar ye ogunleri cogalt ki siskinlik yapip istahin kesilmesin . bende cogu seyi forumdan ogrendim ayrica beslenme programimi antreman programimi kendim cikardim 1 haftami vermistim gece gunduz foruma

11. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Senin gibi dışarıda milyonlarca insan var ve çoğunun vg nin getirilerinden haberleri yok. Bu kişiler şuanki durumunu düzeltmek için çabalamıyor. Kendini şanslı hissetmelisin çünkü vg'ye başlayarak başarıya ilk adımı atmış oldun. Şuanda formdasın bir çok bilgi edinip öğrenebilceğin konular var. Şimdi sıra oyunu kurallarına göre oynamak :) Başarılar

12. Pasamer

Pasamer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumlar için teşekkürler ilginiz ve tavsiyeleriniz için ..Zahmet olmazsa bir sorum olucak.Hoca bana ilk günden herşeyi yaptırdı sizce bu biraz cahillik değil mi ? Yeni başlıyan birine ilk günden yüklenmek..Bütün aletleri de 30 set yapıp son 2 sette 1 er kere ağırlıkları arttır dedi.Hoca kaslı falan da değil bilmiyorum sanki bu işi para için yapan biri gibi duruyor.Kaslı olmasından kastım bu..Her aletin 30 set olması ve bazı hareketler özellikle sırt için hareket göstermedi gibi.Salonu değiştiricem büyük ihtimal 1 aylık ücreti ödemiş bulundum 1 ay gittikten sonra tabi ki.

13. Cryptical

Cryptical Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    olur gider benim forumdan öğrendiklerimde oldu hani olmadıda değil faydalı bilgiler var muhakkak ama iş icraatte kısaca diplomasız bilgi = vasıfsız bilgidir sen otomobilin altından girip üstünden çıkıyorsun bilmedğin konu yok araç aksamlarıyla ilgili bunları bilsen ne olur ki maddi imkanın olmadıktan sonra kuru bilgidir dolayısıyla iş dışarıdan bakıldığı gibi değil kenara 3-5 milyar atacaksın ancak o zaman gönül rahatlığıyla yapabilirsin bu işi 1-1.5 yıl belki daha fazla götürür seni bilgin olmasa bile öğrenirsin zamanla böyle kişiler yok mu var kendilerini kültür anlamında doldurmak isteyenler bende kafayı yedim bi ara kısaca benim sana tavsiyem hiç araştırıpta kafanı sulandırma beslenme programı,protein tozu vs kafana göre ye iç paran varsa kral sensin :)

14. lordumuzca

lordumuzca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Ben basladigimda yaklaşık 52 kilo falandim bende de aynı problemler oldu oluyor body yapan arkadaşlarım falan da sürekli kilo ile sakasina da olsa dalga geçer kemik yapım oldukça ince fakat onlar bana daha çok azim veriyor millete soylediginin tam tersi olduğunu göstermek 3 kilo aldım gogus ilk basladigima göre biraz gelistigini görüyorum ağırlıkları yavaş yavaş artiriyorum daha yeniyim ama devam et kardeşim yilma bir de sürekli arastir herkes bildigini zannediyor fakat bilen nadir o yüzden araştırarak hareket et beslenme ve uyumana dikkat et.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

15. rambomisali

rambomisali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    dalga geçenler heralde anasının karnından ing. bench press le doğdu:DSıkıntı yapma makarna, pilavı ailenden birisiymiş gibi gör

16. lordumuzca

lordumuzca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen öyle kardeşim karbonhidrat i bol almak gerekiyor yurtta kaldığım için elimden geldigince beslenmeye çalışıyorum önümüzdeki tatil tam 3. Ayın bitimine denk geliyor 4. Ay evdeyim annem sağolsun elinden geldigince beslenirsem düzgün bir programla güzel hacim vermeyi düşünüyorum 3, aydan sonra zayıflar için hacim için güzel bildiginiz program varsa paylaşır mısınız ?

17. Pasamer

Pasamer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Maddi durumum çok çok iyi değil çok kötü de değil fakat doktordan özel ensure denen adlı ek besin takviyesi var en ağırlarından onun protein tozundan çok çok daha kuvvetli oldugunu düşünüyorum ve günde 3 tane içebilme hakkım var yani protein tozu almama gerek yok diye düşünüyorum.Sizce öylemi ensure plus banana ismi besin değerlerine bakarmısınız..

18. lordumuzca

lordumuzca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadasimin dedesine vermişler beslenemiyor diye icmistim 2 kere besin değerleri çok iyi fast beslenemeyen biri için diye düşünüyorum benim de değil ortalama zaten üniversite öğrencilik farklı il yurt falan bazı şeylerin fazlası zararlı vitamin olarak yine de uzmana sormak lazım . Doktor öyle yazıyorsa güzel . Ben en güzelinin ne olursa olsun besinlerle olduğunu düşünüyorum.yine ilerleyen vakitlerde ihtiyaç var gibi görünüyor suplementlere

Sayfayı Paylaş