Hocam olarak sizi bilirim bodyforumtr yi bilirim program için tavsiye lazım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve melizcia tarafından 25 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese merhaba.Ben Onur Ereğlide yaşıyorum 1haftadır evde kola şişeleriyle kendimce çalışıyordum ama salona gitmeden olmuyacağını anladım.Burda 1 tane spor salonu var bildiğim kadarı ile o yüzden oraya gitmek mecburiyetindeyim ama salon hakkında daha önceden arkadaşım çok ilgisizler demişti ve bu sebepden bıraktı.Bir ara içerde yalnış hatırlamıyorsam herkezin kendi kafasına göre çalıştığını görmüştüm zaten burda öncede muay thai yaparkende çok ilgili alakalı olduklarını söylüyemem.Arkadaşa beslenme,cardio,antrenman programı felan istesek vermezmi hoca dedim ne gezer diye cevap verdi hiçde şaşırmadım aslında bu cevaba.Benim bildiğim hoca karşısına alır yaşına boyuna vücut ölçülerine bakar ve kişiye özel program yazar.Kısacası bu işi sırf para için yapıp ilgisiz hocalar eşliğinde yalnış etkisiz bir programla çalışmak istemiyorum ve ben hocam diye sizi bilirim bodyforumtr yi bilirim.

Boy:1.81 bacak:53 baldır:35 boyun:37
    Kilo:70 omuz:53 bilek:18 ön kol:27

Hatalı ölçtüğüm bir yer yoksa vücut ölçülerim hemen hemen bunlar (Terzilerdeki bez metreyi sırf bu ölçüler için aldım ölçtüm) kasların ölçüleri nerden alınmalı adlı konudaki resimden bakarak.

Karşıdan bakıldığında kıyafetin içinde zayıf gözüküyorum aslında öyleyimde ama oturunca biraz karnım katlanır gibi oluyor fazla yağlı değilim.
    Sizce bu vücut ölçülerini ve yaşımı göze alarak nasıl bir çalışma yolu,beslenme ve cardio çalışması izlemeliyim?Forumda biraz araştırma yaptım ama kapsamlı içinde cardio,beslenme,antrenman içeren programları pek bulamadım doğrusu bulduklarımıda yabancı olduğu için fazla anlamadım.
    Her türlü tavsiyelere çalışma,beslenme,cardio programlarına açığım.

Not:Ulaşmak istediğim vücut belki yıllarca çalışma gerektiricek olsada hayallerimde hep böyle bir vücut var [​IMG]

2. eleroniel

eleroniel Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    sana tavsiyem salona gitmek için biraz daha bekle(gelişme dönemindesin) evinde barfiks,dips,şınav,mekik tarzı çalışmalarla vücudunu hazırla iyi çalışmalar :)

3. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Onları çok önceden yapıyordum muay thai yaptığım zamanlarda artık zamanı geldi diye düşünüyorum yaşım 15 ama beni gören birinin 15 yaşımda olduğumu anlaması %1 ihtimal gibi birşey kaç kişiye sorduysam hepside 17-18 diyor ve 15 diyince oha diyorlar.Fiziğimde çok şükür gelişmiş durumda ne gibi kötü etkisi olabilirki salonda çalışmanın?

4. Herogaki

Herogaki Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Bende 15 yaşındayım yeni başladım spor salonuna gitmeye ama önceden evde 3-4 ay kadar çalıştım kola şişleriyle değil dumbellarla felan günde 50 şınaw 100 mekik ve 30 barfiks fln sonra başladım daha hızlı ve rahat kas yapabileyim diye :) boyun ve kilon çok iyi :) spor salonuna git çalışabileceğin aletleri seç kendine göre sayı ve set ayarlayarak bi program çıkar ben öyle yaptım :)

5. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bugün yazılıcam büyük ihtimalle bende ilk 2 ay felan evde yapmayı düşündümde evde bir yere kadar en iyisi 1 haftalık çalışmanın ardından salona başlayım dedim :) Cardio+antrenman programlarını nasıl ayarlıyacağım konusunda pek bilgim yok bir yerde antrenmandan sonra cardi yapıyorum yazıyor bir yerde antrenman sonrası cardio yapılmamalı yazıyor başka yerde antrenman öncesi yapıyorum yazıyor kimisi antrenman yapmadığım günlerde yapıyorum felan diyor kısacası cardio konusunda kafam karışık.

Çok fazla yağlı değilim bu vücut ölçülerinde nasıl bir cardio çalışması yapmalıyım ve cardionun en doğru zamanı ne zamandır?Antrenman öncesi,sonrası veya antrenman olmadığı günler?
    Bu konularda bilgisi olanların bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum :)

6. Herogaki

Herogaki Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Spor salonuna gitmeden hemen önce sağlam yemek ye ve spora git günde en az 1,5-2 saat çalış eve gittiğinde sağlam dinlen cardiyoya hiç gerek yok daha kaslı bir vücudun olmadığı için cardiyo yapmana gerek yok :) salona gittiğin günden sonraki gün eğer kaslarında acı hissediyorsan o günde spor salonuna git ve çalış kasların ağrısı geçiçek ve ertesi gün daha fazla ağrıyacak işte o gün dinlen hiçbişey yapma ne cardiyo ne spor salonu :) böyle 2 gün git 2 saat çalış 1 gün dinlen :) ve bol bol yemek ye 1 ay içinde gözle görülür bir vücuda sahip olacaksın 2-3 aylarda çevrendeki herkez kaslı olduğunu kabul edecek ;)

7. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle teşekkür ederim.Çevrem sırf kaslı olduğumu kabul etsin diye yapmıyorumki bu sporu sanırım istediğim vücudu biraz yüksek hayal gibi gördünüz ama Allah'ın izniyle yıllarcada olsa çalışıp hayallerimdeki vücuda sahip olucam İnşAllah.

Ağrıları biliyorum önceden muay thai ye ilk başladığım zaman az az ağırlık antrenmanı felanda yapardım alışkınım ve nedense genelde hoşuma gidiyor o ağrılar kolumu felan açarken omzumdaki hafif yanmalar :)

Okulların açılmasıyla dahada düzene giriceğime inanıyorum şimdi ister istemez geç uyanıyorum okul açılınca sabah erken kalkıp sabah yürüyüşü niyetine okula gitmeninde faydası olucağını düşünüyorum.

Cardio hakkındaki yorumunuz içinde teşekkür ederim bende aşırı yorucu bir cardio tavsiye ediceğinizi düşünmüyordum sonuçda asıl amacı cardionun yağ yakmak iyice zayıflayıp kemiklerimizi çıkartmayalım :)

8. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Not:Bu arada sanırım omuz ölçüsünü yalnış hesaplamışım benden daha küçük omuza sahip kişiler bile 80-90 yazmış ben 53 olarak yazmışım :)

Diğerleri doğru.Konu içinde düzeltemedim burdan yazıyım dedim.

9. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Biraz daha sabret yaşın 17-18 olunca başlarsın supplement desteğiyle kilo alırsın.. 19-20 gibi de küre girersin düzgün çalışırsan fotoğraftaki vücut gibi olursun 5-6 senede..

10. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.

Yaş konusuna gelicek olursak ben tam zamanı diye düşünüyorum bahsettiğiniz yaşlara kadar beklersem büyük ihtimal vücudum o zamana kadar dahada yağlanıcak daha kötü hale gelicek ve buda en yoğun tempolu dönemlerimde benim hevesimi kırıcaktır eminim buna.Şimdiden güzel bir alt yapı hazırlamak ve ileriki yaşlarda bundan güven ve şevk alarak üzerine koymak istiyorum.Yoğun tempolu dönemlerim derken sistem mağduriyeti nedir biliyorsunuzdur zaten 17-18de üniverste sınavı için gece gündüz çalışılıyor ve üniversteyi kazanırmıyım bilmiyorum ama kazanırsamda 24-25 yaşında o bitse üste askerlik sonra gelince evlenip yuva kurma işleri derken milletin gençliği çürüyor.O dönemde eskiden gelen sağlam altyapı ile zevklice body yapmak başka yeni yeni başlayıp o tempoda sabretmek başka :)

11. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Valla tüm yorumları okumadım ama o ayarda bir vücuda sahip olmak için tüm hayatını bu işe vermen ve sağlığını hiçe sayman lazım:)

12. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    valla sen kafana takmıssın salona gitmeyi kim ne derse desin seni vazgeciremez sen en iyisi salona yazıl :) fakat cok agır calısmamaya ozen goster en azından ilk zamanlarda kendi agırlıgında yada daha fazla agırlıgın altında girme :) yolun acik olsun ne diyelim :) sen kafana koymussun zaten.. birde suanki vucudunun bir resmini koyarsan daha acik yorum yapabiliriz

13. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bu işten hayatımı kazanabileceksem bu işe tüm hayatımı veririm tabi :)

Ama öyle birşey olmazsada bu vücudun tıpa tıp aynısı olucak diye birşey yok :) buna yakın derecede bir vücutda olur :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:20 ----------

İşin doğrusu biraz öyle ama yinede yorumlarınız ve tavsiyelerinizde benim için çok önemli.İlerde başlamamı tavsiye edenler için salon yerine tekrar muay thaiye dönüp antrenman günleri dışında düzenli şınav,mekik,barfiks,koşu ile alt yapı hazırlayıp 18 de felan body yapmaya başlamayıda düşündüm aslında mantıklı ama yinede büyük ihtimal body yapacağım body antrenmanları dışında haftada 1 gün felan cardio niyetine yumruk,tekme,açma germe hareketleriyle çalışıcam.

Kaliteli bir fotoğraf çekebileceğim birşey olmadığı için malesef fotoğraf koyamıcam şimdilik.Boy 1.81 kilo 70 ordan yola çıkmaya çalışın :)

14. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ben 14 yasındayken boxa gidiyordum daha o zamanlar vucudum fitti fakat daha sonra boxu bıraktım aile baskısıyla ( iste kafaya vs alınan darbeler gelisim cagındaki cocukları etkiler vs gibi seylerden dolayı ) daha sonra babam vefat etti o aralar stresten sıkıntıdan 110 kiloya cıktım tabi ne kas kaldı ne vucut kaldı .. suanda 91 im 4 ay once basladım bb ye suanda gayet mutluyum aynanın karsısına gectigim zaman cok mutlu oluyorum bir guven geliyo :) yani dicem su her sporu yapabilirsin dovus sporu olabilir thai chi tarzi spolar olabilir kosu olabilir yuksek atlama olabilir yeterki hayatında spor olsun .. :) ama hacim istiyorsan BB yi tercih etmelisin :) ama birine yogunlas muay thai ise ona agırlık ver bb ise ona agırlık ver herseyden biraz yapıcagına birseyi ust duzey yap gibi :)

15. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Asıl amacım body iile vucut yapmak tabiki muay thai yi sadece haftada 1 gün kısa süre azda olsa yumrukları tekmeleride çalıştırarak çok hantal kalmamak için düşündüm. Teşekkür ederim yorumunuz için :)

16. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ne demek yardımcı olabiliyorsak ... :) eger daha onceden muay thai ye gittiysen ve temel teknikleri biliyorsan evdede calısabilirsin ayriyetten ben bu kıs oyle yapıcam mesela internetten vs unuttugum combinasyonlara falan bakıcam calısıcam bb dısında ... kum torbası ve pencikbol alicam tabi ben alamam dersen shadow boxingde yapabilirsin ( ki bu cok onemli biseydir kendi acıklarını falan kesfetmeni saglar ) dedigim gibi temel teknikleri biliyorsan evde calıs :)

17. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Temel teknikleri biliyorum zaten hem unutmamak hemde biraz daha olsun geliştirmek için body dışında ufak ufak yapmaya çalışıcam muay thai yi.Shadow boxıng derken sanırım boşa yumruk,tekme ile çalışmadan bahsediyorsunuz bende zaten torba felan olmadığı için genellikle öyle çalışıcam bazende eldivenle duvara vurarak :)Zaten Muay thai ye giderken hocamız boşa çalışmak torbaya çalışmakdan daha iyidir diyordu yumruklarınız hızlanır düzgünleşir gibi şeyler diyordu body nin verdiği özgüven,vücut,ve güçle dahada zevk alarak haftada 1 gün gibi azda olsa muay thai yapmak zevkli olucak gibi :)

18. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    aynen oyle shadow boxing hem sana hız kazandırıcak hemde ayna karsısında yaparsan acık ve zayıf yonlerını kesfetmeni saglar ;) calısmaların basla bence hemen :)

19. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Başlıcam Allah'ın izni ile ama aklımı kurcalayan birşey var.

Karar versem şimdi gidip yazılıcam ama body yapıp haftada 1 gün muay thaimi yapmalıyım yoksa body yerine muay thai yapıp antrenman günleri dışında şınav,mekik,barfiks gibi kendi ağırlımla çalışarak kendime ilerde body için güzel bir altyapı hazırlayıp vücudumu esnetmiş,hız kazandırmışmı oluyum.

Biraz ciddi ciddi düşündümde bu yaşda yapabileceğim vücut resmini koyduğum kişi gibi zaten olamaz muay thai salonundaki benim yaşıtlarımın vücut ve baklavalar azda olsa zaten çıkmış durumda muay thai daha mantıklı görünüyor.

Yinede net karar veremedim ne yapsam

20. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    orası oyle zaten oyle bir vucut disiplin ve iyi beslenme gerektirir + yıllarını alır .... bu arada muay thai icin gittigin salonda agırlık calısıyormusun ben boxa giderken belli baslı hareketler yapıyorduk ... muay thai dede kesin vardir ama yınede merak ettim :)

Sayfayı Paylaş