Hocam gelişemezsin dedi :/

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ragp26 tarafından 24 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. ragp26

ragp26 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaslar 6 aylık bı body geçmişim var kendıme göre basarılıda sayılırım.Ama geçenlerde salondakı hocayla aramda bı konusma gectı.İşim sebebıyle artık gece 1.de cıkıyorum ve 2.de anca uyuyorum.Hocamda büyüme hormanu fln bısıler dedı ve gelısmen cok zor dedı tum hevesımı kacırdı.beslenmemde hıc bır sıkıntı yok.Antrenmanda aksatmıyorum.Bende burda danısmak ıstedım forumda arastrdım dogru cevabı bulamadım.Gerçektende boşa mı çabalıyorum bu kadarda acımasız olmamalı ya.8 saat uykumu bıle alıyorum :/ Yorumlarınızı beklıyorum tesekkurler benı dınledıgınız ıcın

2. anllongan

anllongan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Neden bukadar yapıcı değilde yıkıcı eleştiri verilirki insanlara.Ne güzel yapıyorsunuz sporunuzu 8 saat uykuda alıyorsunuz beslenmenizde iyi tamam biraz geç bitiyor olabilir.İşiniz ama gelişmemek niye sakın böyle bir hisse kapılmayın.Yaşınız elveriyorsa büyürsünüz.İnsanların büyüme noktası daha doğmadan önce bizim genlerimizle dna lara işlenmiştir.Doğmadan önce ne geni aldıysak o mutlaka olur(ha üç aşağı beş yukarı değişebilir)ama mutlaka gelişirsiniz.Allahtan ki spor yapmayan göbekli abur cubur dan kaçınmayan bir insan değilsiniz.Hiç merak etmeyin bu tarz sohbetler yıldırmasın benim boyum kısa gerçekten ama yinede ağır çalışıyorum gelişmezse gelişmesin ben sağlıklıyım.Sizle ilgili yanlış bir kelime kullandıysam affola ben bu tarz yıkıcı konuşan kişilere yazdım bunu.Spora tam gaz devam.
    İyi çalışmalar. :) :)

ragp26 bunu beğendi.
  3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Söylediklerinden yola çıkıyorum;

Anladığım kadarıyla hocan, 'bu şekilde gelişemezsin deyimde, şuna bir steroid satayım, yolumuzu bulalım' düşüncesiyle kendince uyanıklık yapmış.

Sana tavsiyem, eğer alternatifin varsa o salonu değiştir, başka bir salona devam et. Eğer alternatifin yoksa devam et ama hocanın tek kelimesine dahi aldırış etme (illa ki ara sıra doğru şeyler de söyleyebilir ama hangisi doğru hangisi yanlış ayırt edemeyecek kadar bu sporda yeniysen, riske girmemek adına tamamını dinleme).

İstedikten sonra her insan evladı kas yapabilir, gelişebilir. Anahtarlar; bilgi, antrenman, beslenme, sabır, devamlılık..

Forumun yeni başlayanlar, antrenman ve beslenme bölümlerinin sabit başlıklarını incelemeni tavsiye ederim.

gurur, jkdo, NacHo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. ragp26

ragp26 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar çok saolun gercekten.Yaşım bu arada 21.Büyüme hormonu bu kadar mı etkılı dıe merak etmıstım hıc gelısemıcegım kadar o korkuttu benı daha yenı supplamnet almıstm bıde boşa gıtcek dıe endışelenıodum

5. anllongan

anllongan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Dediğim gibi iyi çalışmalar sadece.Bence salonunuzu değiştirmeyin bu forum bir hazine değirinde bilgiye sahip gerçekten iyi bir gelişim gösterip hocanızın lafını ayaklar altına alın gelişimi görsün (Ben olsam öyle yapardım yani) :) :)

NO PAİN, NO GAİN

6. layla

layla Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende iş sebebiyle 3 te yatıyorum 9-10 saatlik uykumu alıyorum gelişme var.bence büyüme hormonu denilen şey kişiyle alakalı.yani herkeste büyüme hormonu 10-11 arası maksimum olcak diye birşey yok.eğer öğlen 12 gibi uyanıyosan büyüme hormonuda buna göre daha geç saatte daha aktif olabilir.ve ek olarakta şunu söyleyim yattığın oda mutlaka sabah olsa bile karanlık olsun.

ragp26 bunu beğendi.
  7. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Kesinlikle hocan yakında sana bişeler satmaya çalışacaktır. Bu tarz hocalar hoca sıfatından çıkartılmalı gerçekten. Gayet de güzel gelişebilirsin. Bana da supplement kullanmazsan gelişemezsin diyorlardı 6 aylıkken. Bu laflara kafanı takma sporunu yap 1-2 sene sonra hocam bak geliştim dersin.

ragp26 bunu beğendi.
  8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ne adamlar hoca diye geçiniyor inanılmaz bir şey. Hocan hoca falan değil dostum, sana açık seçik yalan söylemiş adam. Genetiğinin müsaade ettiği sınırlara gelmediğin sürece ne büyüme hormonuna ne de herhangi bir steroide büyüme anlamında ihtiyacın yok. O zaman da yıllar sonra gelecektir.

Verilmiş tavsiyeyi ben de tekrarlayayım, mümkünse salonunu değiştir, değilse bu adamın söylediği hiçbir şeyi dinleme derim.

ragp26 bunu beğendi.
  9. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Hoca belkide uykudaki büyüme hormonu salgısından bahsetti ön yargılı olmayın bu kadar..

10. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    haklı olabilirsin.. daha sonra tekrar okudum da yazılanları, öyle de diyor olabilir.. ama bu çıkarcı salon hocalarının sayısı oldukça fazla. ağızlarından çıkan her sözün altında bir bit yeniği arar hale geldik..

11. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Büyüme hormonu uykudayken salgılanır. Bunu belirtmek istemiş hocan. Ön yargıyla yaklaşmayalım lütfen

12. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    evet arkadaşlar büyüme hormonu gece saat 22:00 dan 02:00 e kadar salgılanır bencede hocan bu konuda gelişemeyeceğinden bahsetti.

13. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    ben 44 yaşında hala gelişiyorsam 21 yaşında bir gence bunu söylemek abesle iştigal eder :)

Voitzeo bunu beğendi.
  14. Cryptical

Cryptical Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    ben gece 5 gibi yatıyorum ya bırakalım olmazsa bu sporu bu kadar abartılmaması lazım herşeyin yok 2de uyunulmayacakmış 11!de yatılacakmış yok 6 öğün yemek yenilecekmiş bu body building ağırlık sporu bu sporu detaylı algılamamak lazım sanayideki demirciside inşaattaki ameleside spor yapıyor o adamlar 3 öğün yemek yiyor 6 öğün yemek mi yenir ben tavuk muyum saat 11'de uyuyayım nedir bu büyüme hormonu eğer etkisi varsa bırakalım hocam ben gelemem böyle şeylere 5 dedimi yatarım ben

15. ragp26

ragp26 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hocanın tam olarak söylediği senin uyudugun vakıtte büyüme hormonu salgısı duruo ve bundan dolayı ılerleme gösteremezsın yanı kolum şuan 35 cm çok uzun bı sure snra 36 anca olur dedı cok yavas ılerler dedi.

16. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    hocan bundan bahsettiğse kesinlikle yanlış büyüme hormonu ile gece kas oluşumunun bir alakası yoktur.Büyüme hormonu boy uzaması , organların kendini tamamlaması yenilemesi vs. gibi şeyleri gerçekleştirir. Gece kas oluşmasıyla bir ilgisi yoktur.

17. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    hersey dört dörtlük olacak diye birsey yok. Pro olmadigin sürece takmayada gerek yok. Benim dogru dürüst uyku düzenim yok. Ama gelisiminden gayet memnum

18. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Ne kadar yıkıcı bir toplum olduk hemen. bir kişinin hocam gelişemezsin dedi bana demesiyle hemen dayak yiyen çocuğun abileri gibi taarruza geçiyoruz. Adam hızlı gelişemeyeceğini söylemiş ( onu diğer mesajında belirtmiş ) . Bir yargıya varmak için iki taraftanda duymamız gerekli bunun dışında hocaya sallar dururuz...belki hoca gh ın öneminden bahsetmiş ama biz bunu ilaç satmak istediği kanısına kadar götürdük, belkide gerçekten satmak istemiştir, gene de bu " ya hocalar böyle işte " imajını silemiyor aklımızdan...2-3 tane çürüğü tüm hocalara mal etmek ve bu imajı savunmak bana göre biraz haksızlık.

Burası evet her bilginin paylaşıldığı yer, ama bir sorunun 2 cevabı olamaz değil mi ? dikkatinizi çekerim forumda bile çoğu zaman tek doğru yok, bilgi kirliliği almış başını gidiyor. Hala göbeğim i eritmek için ne yapabilirim diyen şahıslar konu açabiliyorlar nede n? çünkü araştırıyorlar o kadar çok şey söylenmiş ki neyin doğru olduğunu bulmakta zorlanıyorlar.

190 boyunda 70 kg adam göbeğim var diye burayı okuyup definisyona girebiliyorken, 170 lik 120 kg yağlı insanda cleanbuterol kullansam nasıl olur diye başlık açabiliyor.

Benim amacım bu arkadaşımızın hocasını savunmak değil ama " ya salondaki hocalar böyle işte " imajı altındaki tüm hocaları karalama düşüncesine karşı olmak.

Sayfayı Paylaş