Hocamın Yazdığı Program

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve orhun yazar tarafından 31 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. orhun yazar

orhun yazar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar ben 20 yaşındayım 1.75 boy 50 kiloyum. Spor salonuna yazıldım kilo almak için. İlk gün elime bir kova mass gainer tutuşturdular 1 haftadır falan kullanıyorum spor öncesi ve sonrası. Haftada 3 gün gidiyorum ve çalışma programım şu şekilde.

bench press 3x8
    lat pull down behind the neck 2x10
    shoulders latral raise 2x8
    biceps barbell curl 3x8
    biceps hummer dumbell 1x10
    triceps push down 2x10
    leg press 3x8
    ABS lower 4x20
    ABS upper 4x20

Sizce programım iyimi bana biraz hafif geldi ama kafama görede artırmak istemiyorum. Hocalar çok ilgisiz zaten bu programı bile peşinden koşturarak yalvar yakar yazdırdım. Hareketlerin nasıl yapıldığını bile göstermiyorlar. Başkalarına baka baka ve internetten araştırarak öğrenmeye çalışıyorum. Bu spoarla uğraşan bilgili arkadaşların tavsiye ve önerilerine açığım. Çok teşekkür ederim iyi günler

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    O mass gaineri size kim verdiyse oncelikle onu geri verin, forumda full body workout calisma sistemlerini arastirin ve beslenin-dinlenin.

Lg Smart World

3. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
  4. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Şahsi görüşüm bir süre ek besin kullanmaman yönünde. Fazla ama fazla zayıfsın program sana uygun sadece 3×8 yapabilirsin tek set hareketler var onlari düzenle 3 set 8-10 tekrar yapman idealdir. Birde beslenme bu işin bel kemiği beslenmeyi araştır günde alman gereken kaloriden 500 fazla al. Yemekten asla korkma fazla mi kacti diye 55 olmaya bak 45 günde.

5. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Ben bu salon sahiplerini anlamıyor ve nefret ediyorum.Banada ilk başta aynı şeyleri yaptılar,cok kıloluydum 103 kg ve 1 75 boyum.Basldıgımda 20 yasındaydım ve dırek yag yakıcı,pre workout ve proteın tozu kullanmam konusunda ısrar edıyorlardı,nıtekım kullandım 3 sene boyunca ılk 6 ay cok fazla supplement kullandım son 1.5 yıldır sadece 3 er ay ara ıle 2 ay boyunca kreatın monohodrat kullanıyorum ve sana sunu soyleyebılırım.Supplementlerın %50 sı placebo,bu dıger %50nın %30u ıse dısardan yeterı kadar aldıgın maddelerın kutularda servıs edılmıs halı.Supplementler sadece ıhtıyac kadarı ıle kullanılmalı.Cok kısıtlı zamanın,ve cok kısıtlı alanın olursa(yurtta kalmak) gıbı o zamanlarda kullanımı faydalı olabılır.Yoksa bana hıckımse ıdmandan hemen sonra ıcılen proteın tozunun bır haslanmıs tavuk ve salatanın yerını,ıdmandan sonra ıcılen gaınerın kıymalı makarnanın yerını tuttugunu kanıtlayamaz.Supplementler kesınlıkle takvıyedır ve sadece ıhtıyac varsa kullanılır.

6. orhun yazar

orhun yazar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam öncelikle cevap için teşekkürler ama anlamadığım nokta şimdi tüm harrketleri 3x8 şeklindemi yapayım. Tek set dediğiniz hummer var 1x10 onudamı 3x8 şeklinde yapayım. Son olarak mekik beni bitiriyo 80 tane. Zaten bel çevrem çok ince onun yerine kol omuz falan çalışsam olmaz mı

7. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Evet tüm hareketleri 3×8 veya 3×10 yap. Omuz için ilk ay dambell omuz press ve yana açış yapman yeterli olucaktır. Karın içinde sadece 3×max crunch yapman yeterli olur.

Sayfayı Paylaş