Hocamın yaz için yazdığı hacimlenme programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve car_26 tarafından 7 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    hocam böyle bi program yazdı.amacım yağları yakmak.5 ay normal 2 güne ayrılmış program yaptım 4x10 şeklinde artık şu yağlardan kurtulalım dedim ve böyle bir program yaptık.sizce nasıl ? mekik twist vs. yazmıyor şuan burda.basabildiğin en ağır kiloyu bas dedi hocam.
    bu arada standing barbell curl ne oluyor ? hocam gösterdi ama antreman arasındaydık unuttum :)
    birde 3. günde leg ext. leg curl ve leg press var bu üç hareketi 2. güne almayı düşünüyorum ve pazartesi salı - perşembe cuma gideceğim nasıl olur sizce ?

programda bu ;
    http://g1207.hizliresim.com/z/6/9ffs2.jpg

2. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşım günde fazla hareket giriyorsun ve girebildiğin en fazla ağırlıkta mı gireceksin bu proğramdan sonra yürümeye mecalin kalmaz arkadaş benden sana demesi :D Bence bu hareketleri orta denilebilcek, sana fazla ağır gelmeyecek şekilde yap ki hemde setlerdeki tekrar sayısını artırabil. Birde bu proğramı biraz genişletebilirsen daha iyi, mesela daha fazla bölge çalıştırmak için biraz hareket ekleyerek gün sayısını artırabilirsin.

3. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    önceki programla eşit hemen hemen hocam ilk gün 8 2. gün 9 hareket var.bacağıda 2. güne atarım belki :)
    tekrarı arttırmak yok, kaldırabildiğin en fazla ağırlığı kaldır dedi

4. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    arkadaşım bana göre yanlış ya o kadar hareket ve setle sen nasıl girebildiğin en fazla ağırlıkta çalışıcaksın, ki zaten yağ yakmak amacıyla demişsin iyi düşün, araştır formu bak derim. Ha ayrıca başlıkta hocamın hacim için yazdığı proğram demişsin ama yağ yakmak istiyorsun onuda yanlış yapmışsın ama neyse :D

Son düzenleme: 7 Temmuz 2012
  5. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    ya benim suçum yok :D dediğim şey "yaz sonuna kadar yağ yakımına ağırlık verelim ona göre program çıkartalım"
    "hacim programı yaptım sana.2-3 hafta böyle git sonra yine bakarız" cevabını aldım :D ondan konu açtım zaten bende.

6. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    car 26

Yanlış anlama ama ne istediğin belli değil, yaz için hacimlenme programı adlı başlığına giriyorum,
    ilk satırda amacım yağ yakmak falan diyorsun, yardımcı olmak isterdim ama malesef.

7. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    hacim programı demişsin amaç yağ yakımı demişsin ?

8. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Günaydın :)

yukarıdada yazdım.ben yağ yakma amaçlı program değişikliği istedim, hocada hacim programı hazırladım sana, biraz böyle yap sonra değiştiririz dedi.birde üstüne kaldırabildiğin en fazla ağırlığı kaldır dedi önceki program 4x10 şeklindeydi şimdi gördüğünüz gibi geneli 3x6 şeklinde zayıflatırmı dedim.merak etme felan dedi işte.sizin gibi bende tereddütte kaldığım için konu açtım ama yanlış anlaşılma olmuş :)

9. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Yağ yağmak programla olmaz lakin ağır kilolalar yağ yakım hızını artırdığı için 15 li tekrarlara göre çok daha verimlidir . Programında ilk gün dumbell curl ve wrist curlü cıkartırsan sırt antrenmanın daha verimli geçer

10. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Esenlikler dilerim , günaydın

öncelikle şu linke bir göz at :
    https://www.bodyforumtr.com/makaleler/antreman/orta-seviyedekiler-yag-yakma.html

şimdi vücudunun yağ oranı %20lerden yukarıda değilse hacim programı ile yağ yakabilirsin ama off günlerinde min 30dk cardio yapıcaksın büyük ihtimal fazla yağlı değilsin hocan ondan böyle bir program uygulamış...

Bence sırtı tek çalış başka bir şey girme sırt günü sırt günü gireceksen bacak girebilirsin.

Kolay gelsin , esen kalınız ...

Sayfayı Paylaş