Hocamın verdiği program

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve XasTurk tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar hocam 1.gün göğüs,biceps 2.gün bacak,kanat 3.gün omuz,triceps verdi ben pazartesi salı ve çarşamba günleri gitmeyi düşünüyorum böyle üst üste gitmenin zararı varmıdır?Onun dışında küçük kas gruplarını haftada 2 gün çalıştırmak istiyorum biceps,triceps ve omuz cuma veya cumartesi günü yapsam olurmu?Siz hangi günü önerirsiniz?

2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    666
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Selam;
    Hocanız parçalı program yazmış.
    Birer gün ara ile spora gitmelisin (Gün aşırı) aksi halde gelişme kayıt edemezssin.
    Spor sonrası oluşan kas yıkımının tekrar yapılanması (recovery) için 1 gün antreman ertesi gün dinlenme şeklinde devam etmelisin.

Küçük kas guruplarını haftada 2 gün çalışabilirsiniz.

3. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    3 gün üst üste gitmenin bir zararı olcağını sanmıyroum çünkü hergün farklı kas gruplarını çalıştırıyorum kanlar başka kaslara pompalanıyor sonuçta

4. wextor35

wextor35 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Olmaz öyle göğüs gireceksin arka kol gireceksin gerçekten geliştirmek verim almak istiyorsan 1 gün ara vermen lazım çünkü ağır gireceksen dinlenmeden olmaz. Ha ben laf olsun 2-3 ayda bırakacağım diyorsan istediğin gibi gir ama ardı ardına yapılmaz hem ilerlemesin hem yorulursun. O program 1 gün dinlen bir gün çalış şeklinde tekrarlar onuda söyleyeyim.

Sayfayı Paylaş