hocamın verdiği program ve diyet lütfen bakın

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve _reckless tarafından 10 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    evet arkadaşlar 11.11.09 tarihi ile spor salonuna baslıyorum.Hocam bugün ölçtü biçti bide diyet reçetesi verdi lütfen yorum yapın yanlışlar fln varmı diye..program vucut ölçülerim ve diyet listem aşağıda...

2000 cal

SABAH
    -2 dilim kepek ekmeğine sürülmüş yagsız krem peynir,yanında bi adet domates greyfurt ve 2 bardak taze sıkılmıs meyve suyu
    -4 dilim kepek ekmeğiyle hazırlanmış peynirli tost,2 adet yumurtayla yapılmış omlet ve domates
    -2 adet elma 50 gr müsli,2 çay kaşıgı bal ve 150 gr yagsız sütte hazırlanmış elmalı müsli
    -2 dilim reçelli yada ballı ekmek,100 gr yagsız salam yada tavuk gögsü ve bir adet salatalık
    NOT:Sadece (bana kalmış) 1 tanesi seçilçek...

ÖĞLE
    -1,5 porsiyon yagsız tavada hazırlanmıs sebze ızgara
    -1,5 kase çorba 2 dilim kepek ekmeği 50 gr yagsız peynir
    -2 adet fırında patetes,yanında haşlanmış sebze

AKŞAM
    -2 Adet kepek ekmeğiyle hazırlanmıs domatesli biberli peynirli tost
    -patetes,kapak ve bamya ile hazırlanmış 1,5 tabak yagsız türlü,3 adet etli domates dolması
    -400 gr haslanmıs patates,üzerine maydonoz karabiber ve tuz serpebilirsiniz
    PROGRAM
    10 dk bisiklet
    3x15 mekik--3x10 alt mekik
    3x20 silme--3x20 sağ sol bacaklar
    15 yana bacak açış--3x20 ensede sopa
    5 dk twist--3x20 sırt güçlendirme
    3x20 iç bacaklar--3x20 dış bacaklar
    3x20 arka bacaklar--3x20 ön bacaklar
    VUCUT ÖLÇÜLERİM
    Omuz=129
    Gögüs=105
    Kol=37
    Bel=109
    Kilo=111
    Bacak=65
    Boy= 1.90
    evet arkdaşlar aynen kağıtdakileri yazdım resimde koyardım ama vucudum berbat oldugu için koyamadım,arkadaşlar hocalar yorumlarınızı bekliyorum..

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Kasım 2009
  2. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Kac kılosun sen ? Birde sadece 1 tanesı secılecek ne ? 3 tane yazmıssın ıstedıgın 1 ını mı yıyeceksın.

3. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    nerde incik boncuk diyet diyetisyenlerde yok greyfurt yok taze sıkılmış meyve suyu :D kepek ekmeğine sürülmüş yağsız peynir bla bla bla... Yulaf yada mısır gevreği yagsız süt + haslanmıs yumurta + lor peyniri + 3-4 zeytin kahvaltı budur !! :)

sitede arkadaşlarımızın paylastıgı diyetlerde var onları da inceleyebilirsin karsılastır protein karbonhidrat ve yağ oranlarını kıyasla 2000 calori yi nasıl aldıgında önemli kararını ver ve uygun gördüğünü uygula

4. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    kilo 111 herşey yazıo arkadaşım orda sadece evet yazdıklarımdan birertanesi secilcek tşkler

5. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Diet programı kötü görünmese de, şöyle birşey dikkatimi çekti; öğünler seçenekli olarak verildiğinde alternatiflerin birbirne yakın kalorilerde olması gerekir. Oysa akşam 400 gr. haşlanmış patates kepek ekmekli tostun 2 katı kaloridedir.

Programında da bacak ve mideden başka pek birşey yok, hocanın bunu o bölgeyi şekle sokmak amacıyla yazdığını tahmin ediyorum, halbuki sert bir diet yapıp kilo verip fit bir görünüm amacında olan birisi için çok az cardio çalışması var. 10 dk. bisiklette ancak yağ yakmaya başlarsın zaten.

_reckless bunu beğendi.
  6. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    dün başladım ve hoca bisikleti 15 dk ya aldı aslına bakarsanız benm bacaklarım zayıf ama bel mide gögüs cok fazla yaglı o yüzden hocada bu programı verdi bana zaten patates yemiyorum 2 dilim kepek ekmeğiyle tost yiyorum

Sayfayı Paylaş