Hocamın verdiği değişik program

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve enzy tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. enzy

enzy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Vücut Geliştirme, Basketbol
    Yer:
    İstanbul
    Ben daha önceden 5 ay kadar bu sporu yapıp Mayıs ayında bırakmıştım. Geçen hafta yeniden başladım ilk hafta ısınma amaçlı hareketler yaptım. Bugün asıl programa geçtim. Hocam bana Göğüs-Biceps çalışacağımı söyledi ve göğüs için

Incline Bench Press
    Decline Bench Press
    Bench Press
    Dumbell Fly
    Butterfly gibi saçma sapan bir program verdi. Bunları yap gel biceps programını vereyim dedi.

Ben bu programı yapmadım yerine

Incline Bench Press
    Dumbell Fly
    Bench Press
    Butterfly

yaptım. Kol programı için de hocanın yanına gitmedim kendim;

Barbell Curl
    Hammer Curl
    Preacher Curl yaptım.

Hocamın verdiği programın doğru olmadığını düşünüyorum ama size danışayım dedim sizce böyle devam mı etmeliyim yoksa hocanın verdiği programı mı yapmalıyım (burada araştırdığıma göre bu program çok ağır oluyor)

Salonumu değiştiremem salon aslında çok iyi, hoca da insan olarak çok çok iyi fakat biraz bilgisiz sanırsam. Kendim böyle devam etmeyi düşünüyorum siz de görüşlerinizi yazarsanız sevinirim...

2. genc@

genc@ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocanın verdiği programdan sadece Decline Bench Press'i çıkarmışsın ? kendim yaptığım dediğin programla neyi kastettin şimdi kardeş

3. eemree

eemree Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ikısıde gereksiz programlar sana ust orta alt gogusu calıstırıcak bir program gerek,örnek;
    Decline bench press

Cable cross

Decline bech press extra yapmak ıstersen butterfly olabilir ama set sayılarını fazla tutarsan bu üç hareket oldukca etki eder..

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    diğer bölgelerin antremanlarınıda merak ettim acaba onları nasıl verdi sana
    göğüs biceps e gelince
    evet şu an için çok ağır
    bench press fly
    barbel curl+hummer curl

idealdir

5. enzy

enzy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Vücut Geliştirme, Basketbol
    Yer:
    İstanbul

Ben sporu bıraktığım zamandan bu yana evde çalıştım o yüzden sıfırdan başlamış değilim, dünkü antrenman benim için çok çok ağır bir antrenman değildi. Diğer bölgelerin antrenmanlarını daha vermedi ama almayacağım da zaten.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:24 ----------

Dikkat ederseniz sıralama farklı üst üste değil pressler, 1 press 1 açış şeklinde. Yeni başladığım için Decline Bench Press'in gerekli olmadığını düşündüğümden çıkardım.

Sayfayı Paylaş