Hocamın Verdiği Antreman mı Yoksa Dergi-İnternetteki mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve RmznTR tarafından 16 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2-3 senedir body ile ilgileniyorum son 2 aydır salona gitmeye başladım daha önce evde çalışıyordum.Şu anda sağlam bi vücuda sahibim evde çalışmama rağmen sadece biraz kilo almam lazım o kadar.

Neyse asıl konuya geçelim;salondaki hocam bana bi program verdi.Ama ne yazık ki bu programla başladığım günden bu yana hiçbir antreman sonrası ağrı hissetmedim ki yapabileceğimin en iyisini yapıyorum.tam düzgün setler girebileceğim kilolarla da çalıştım çok ağır gelen kilolarla da çalıştım fakat hiç bi antreman sonrası ağrı olmadı.

Aşağı yukarı vücudun nasıl gelişeceği programların nasıl uygulanacağı konusunda bilgiliyim.Sizce dergilerde gördüğüm antremanları mı yapmalıyım uygun bi şekilde yoksa hocamın verdiği antremana devam mı etmeliyim?

not:ben de sizin yerinizde olsam tabiki hocan senin vücudunu,potansiyelini görüp ona göre program verir ama dergi öyle değildir hocanın programına uy derdim ama ne yazıkki hocam hiçte öyle ilgili değil aslında iyi bi insan ilgili ama 1-2 haftada bir salona uğradığı için kendileri problemlerimi net anlatamıyorum.

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.223
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Direk başlığa göre cevap vericem..

Elbeteki hocanın verdiği programı tercih edeceksin...sonuçta hoca seni gören ,vücudun bilşen bir..dergilerdeki kişiler genele hitap eder..

her hocayada güven olmuyor eyw..ama mantıklı olan özellikle ilk 1-3 ay arasında salon hocanın vereceği programdır..

kolay gelsin...

zrb20 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  3. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    keşke okuyup cevap verseydin

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.223
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

İsteğiniz üzere tamamen okunmuştur...

Şimdi ilk olarak sanırım hocan seni her başlayan yeni üeyelerle bir tutarak sana yenilere verilen program yazmış..bu nedenle seninde alışkın olduğundan herhangi bir acı v.s hisstemiyorsun...bu durumda ya bu forumdan deneyimli arkadaşlardan sana uygun bir program vermelerini iste..yada bahsettiğin dergileye yönel sana uyanı uygula...

son paragraf olmazsa okuduğuma yazık olmuştu tamamını ;)

kolay gelsin...

RmznTR bunu beğendi.
  5. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.788
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Kimse senin vücudunu senden iyi bilemez.Kendi çalışma programını beslenme programını kendin yap derim ben.

zrb20 ve RmznTR bunu beğendi.
  6. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    peki öyle yapayım o zaman sağol :)

7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.305
    Ödül Puanları:
    0
    hocan muhtemelen ilk aya uygun hafif bir program vermiştir. çok istersen buna ufak eklemeler yapabilirsin ama bana kalırsa bu eklemeler asgari düzeyde kalsın. hoca her zaman hocadır, bir dergide ki ya da internette ki bilgiler herhangi bir kişi tarafından düzenlenmiş olabilir. (evet m&f bile bazen enteresan programlar verebiliyor.)

8. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    ama öyle de gelişme olmuyor :(

9. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sayın RmznTR ,

Siz en iyisi bu sorununuzu hocanızla paylaşınız.

Önceden evde çalıştığınızı , alt yapınızın olduğunu hocanıza söylemediyseniz , hocanıza söyleyin ve birlikte buna göre bir program çıkartmayı deneyin...

Arkadaşların da dediği gibi , size muhtemelen ilk aylar için vücudu ısındırma programı vermiştir , bu program da size hafif geldiğinden olması gereken çalışma ağrısını hissetmiyorsunuzdur...

Başarılar...

10. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle teşekkürler fakat ben zaten hocama söyledim yani haberi var daha önce vücut geliştirme yaptığımdan fakat bana yine de bu programı verdi bi kere söylemiştim ağrı olmadığı bana ağırlıkları 10-20 kg daha yükselttikten sonra değiştirebiliriz programını dedi daha sonra bi antremanda 10 kilo daha yüksek çalıştım baya zorlandım ama yinede ağrı olmadı.

11. w4hyn3ot

w4hyn3ot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence agrı olmaması yanı calısmadıgını soyluyorsun bunun programla bence alakası yok ağırlıkları arttırırsan bence calıstırırsın

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:50 ----------

yalan olmasın bende hepsını okumadım bunu denemısın zaten :) pardon

12. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Belki hareketleri nizami olarak yapmıyorsunuzdur diyeceğim ama daha önceden çalıştığınızı için , hareketlerin nasıl yapılması gerektiğini biliyorsunuzdur zaten...

Birde şöyle bir şey var , daha yeni aklıma geldi , vücudun gelişmeye başladığında çalışma ağrıları ilk başlarda ki kadar çok olmuyor. Gelişim belli bir evreden sonra yavaşlamaya başladığı için vücut ağrılara alışıyormuş. Yani , tam anlatamadım ama , bunun gibi bir şeyi bu forumda bir konuda okumuştum sanki.. Belki de sende böyle bir durum vardır.

13. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    bugün yeni bi program deniycem o hocanın verdiği programın dışında bi program kendim dergilere-foruma göre hazırladım bakalım sonuç ne olacak buraya yazarım :)

14. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar dün gittim spora kendi programımı uygulayacaktım bir de baktım bizim hoca gelmiş :D

tabi ilk başta düşündüm acaba kendi programımı uygulasam onun verdiğini mi ayıp olmasın falan diye sonra onun dediğini yapmaya karar verdim ama ondan önce gidip konuştum anlattım hocaya ağrı olmuyo falan diye o da yine aynı şeyi-ağırlıkları daha da yükseltip çalışmamı-söyledi ve hafta sonu yeni programın sinyalini verdi,dediği gibi ağırlıkları yükseltip çalıştım ama bugün yine ağrı yok.Yarın artık programımı değiştirmesini yoksa ben kendi programımla çalışacağımı belirticem bakalım..

15. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hadi hayırlısı ..:)

RmznTR bunu beğendi.
  16. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    " kişilerin " kim olduğu önemlidir bu kapsamda ?!...))

17. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Tekrar merhaba arkadaşla dün spor salonuna gittim hocamda ordaydı ve programımı değiştirdik.Ve açıkçası bu bence işe yaradı.Göğüs ve biceps çalışmıştık dün,bugün bicepslerde öyle fazla değil ama göğüsde özellikle ağrı var tabi ama az yani vücudum bu programı tanıyana kadar çok fazla ağır çalışmam ama sanıyorum ki 1 hafta sonra ağırlıkları yükseltirim ve daha iyi sonuç alırım,yardımcı olan herkese teşekkürler..

Sayfayı Paylaş