Hocamın Programı sizce doğrumu yardım sizi seviyorum :)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cardemumut tarafından 20 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cardemumut

cardemumut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BB ye yeni başladım 1 hafta oldu protein kullanımına 1 haftaya başlıyorm 1 haftadırda amino kullanıyorum sizce hocamın programı nasıl veya eksik varmı varsa neler söyler misiniz ?

Sabah: beyaz peynir(ne kadar olduğunu yazmamış bi zahmet yardım edin :))
    4 yumurta beyazı (ben 5 yiyorum :D)
    fındık ezmesi(ne kadar yazmamış bi zahmet yazar mısınız)
    Süt

Ara öğün:fındık içi
    kayısı kurusu

Öğlen:pilav ya da makarna(miktar yazılmamış)
    tavuk göğsü(300 gram)
    Yoğurt(miktarını yazmamış)

Ara Öğün:Meyve,Muz(1 adet)

İkindi:pilav ya da makarna
    köfte yada tavuk
    yoğurt,salata
    meyve suyu ya da kola(zero)

Akşam:pilav yada makarna
    300 gram tavuk ya da balık olabilir
    Salata,meyve suyu

Gece yatmadan 4 tane haşlanmış yumurta beyazı

Bu arada yaşım 17 boyum 1.82 kilom 78 hocam BB için kilo almamı söyledi 85 civarı bir şey sizce doğrumu söylüyor sizlerede danışmak istedim şimdiden teşekkürler sizi seviyorum :)

2. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    yahu ne amino asiti ne proteini daha başlayalı 1 hafta oldu diyorsun senin hocan galiba sadece cebine girene bakıyor protein tozu gibi şeylerin 3.aydan sonra kullanılması tavsiye edilir daha önce alacağın protein tozunun veya amino asitin sana bi yararı olmaz paranı çöpe atmış olursun neden 3.aydan sonra diyorsan daha bi bismillah 1.hafta daha senin vücudundaki ağrılar geçmemiştir 3 ay iyice sıkı antrenmanını yap beslenmene dikkat et adeleler kaslar bir ısınsın spora daha sonra alırsan alırsın Flexor hocamızın konusuna bakmanı ısrarla tavsiye ediyorum ;

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...ement-proteinaminoasit-vs-kullanimi-8691.html

3. cardemumut

cardemumut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim peki şimdiden kullanmamın bir zararı olur mu ? ve beslenme programda bir eksiklik gördün mü?

4. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    şimdiden kullanmamın bir zararı olur mu sorusuna cevap olarak attığım linkten flexor hocamızın yaptığı açıklamayı okuyarak detaylı bir şekilde cevap alabilirsin.Beslenme programına bakacak olursak ilk gözüme çarpan kola bunun zerosu light'ı yok kesinlikle hayatından çıkarmalasın beyaz peynir demişsin light olduğu sürece 150 gr'a yakın yiyorum ben bu bünyeden bünyeye ihtiyaca göre değişir fındık ezmesini 50gr dan fazla tüketmeni önermem öğlen yemeğinde pilav ya da makarna yazılmış tahminen 1 tabak senin için yeterlidir(pilavda pirinç yerine bulgur kullanmanı tavsiye ederim) gece yatmadan önce birdaha 4 tane yumurta beyazı yemen saçma geldi zaten gün içinde dediğine göre 600 gr tavuk tüketeceksin + akşam alınacak yumurta gereksiz bence onun yerine gece yatmadan önce %50 yada yağsız süt içmeni öneririm.Onun dışında ince ayrıntılar var tabi ama vücudunu amacını bilmediğim için yorum yapmak istemiyorum eğer fotoğrafını koyabilirsen iyi olur yağ oranınıda biliyorsan yaz ona göre detaylı yardımcı olalım

5. cardemumut

cardemumut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özür dilerim dostum yağ oranımı bilmiyorum ama şöyle söyleyim 1.82 boyum var 78 kilom var dışardan görenler ne kilo al nede ver derler bana tam ideal fit druyorsun diyorlar ama az dolsa karnımda göbek demiyimde sarkma gibi ama yok denecek kadar az birde beslenme programımda neleri çıakrayım peynir olarak ne önerirsin ? teşekkürler

6. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    o zaman büyük bir ihtimalle göbek etrafında azda olsa bir yağlanma vardır.2-3 öğün makarna pilav yememelisin kilo aldırır hoca sana kilo alma programı (bulk programı) vermiş yanlış kesinlikle peynir olarak lor peynirini öneririm sana protein değeri oldukça yüksektir.Kahvaltıda yumurta beyazını felan tüket işte zeytindir lor peyniridir fındık ezmesi yerine fıstık ezmesi aşırıya kaçmamak adına tüketebilirsin bunun gibi domates salatalık felan normal şeyler tüket.Spordan 2-3 saat önce günde 1 kere komplex karbonhidrat yani bulgur pilavı tüketmeni öneririm az yağlı olmasına dikkat et spordan 1 saat önce 1 muz 30 dk öncede kafein yani nescafe gold şekersiz sade içersen antrenmandan olabildiğince iyi verim alırsın antrenman sonrası hemen 5-10 dakika sonra şeker ilavesiz meyve suları var karışık onlardan almanı tavsiye edebilirim süpermarketlerde felan bulunur olmadı kendin sık iç spordan hemen sonra 2 bardak içmeni tavsiye ederim daha sonra 30 dk ile 2 saat arası mutlaka protein alman lazım spordan sonra ızgara tavuk göğsünü öneririm sana 300-350 gr yiyebilirsen iyi olur gece yatmadan öncede süt içersen çok iyi olur casein görevi görmesi adına azda olsa :)

7. cardemumut

cardemumut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eyv. dostum sağolasın peki bulk olmak için erkenmi yada şuan neyim eksik yada neyim fazla

8. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    yağsız bir vücudun yok kilo problemin yok var olan yağları yaktıktan kilo verdikten sonra bulk dönemine girilir yağlı bir vücutla bulk dönemine girmek saçma olur

9. cardemumut

cardemumut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum tahminen daha ne kadar kilo vermen lazım ve bu makarnayı günde 1 öğüne düşürüp spordan önce alsam doğru olurmu yoksa makarnayı tamamen mi kesmeliyim teşekkür ederim ve şuan benim için günde 600 gram tavuk göğsü ideal mi ?

Sayfayı Paylaş