hocamın bilgisizliğine yorum..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve aybars-16 tarafından 9 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bugün okul bitti diye sayıyorum ve cardio ya başladım. %11 yağ oranı var vücudumda 72 kiloyum. bugün gittim ve HIIT cardio yapıcaktım yarım saat fakat hocam sağolsun iştah bırakmadı 20 dk yapıp bırakmak zorunda kaldım. 6. hızda 2dk yürüyüş ve 12. hızda 1 dk koşma yapıyordum ki hoca herkesi yanına çağırıp ''işte işi bilmeyen adamlar böyle yağ yaktığını sanıp küçülüyor sonra millete biz rezil oluyoruz '' dedi. herkes güldü tabi hiç biri bilmediği için... hepsine google'a HIIT yazıp okuyun dedim umarım okurlar... bu hoca 9 aylık adama (bana) günde 2 bölge çalıştırıyosun buna idmanmı diyorsun diyip bir idmanda bütün bölgelerimi birer hareketle çalıştırıcak program yapan bir adam. yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

2. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    arkadaş o nasıl hoca ben olsam bırakırdım salonu insanın bütün motivasyonu gider zaten ama sen yinede ona inat çok iyi bir vücut yapıp onu utandırabilirsin yaptığı ayıp çünkü

3. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    bizdede var bitane yeni başlayan zayıf bi çocuga iğne vuruyo

FJieQuen.RAA bunu beğendi.
  4. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73

İlkine birşey diyemem ama her bölgeye ayrı gün antremanına katılmıyorum 7. ayımda başladım her bölge ayrı gün olarak çalışmaya günde 2 bölgeden daha fazla verim aldım, yeni başlamış birisine eğer öyle program yazsaydı hak veririm ama sonuna kadar KATILMIYORUM son dediğine, insanlarıda yanlış yönlendirme.
    Bunu okuyan insanın kafasında her güne 1 bölge kötü! gibi bir izlenim oluşmasın..Belli bir seviyeye geldikten sonra en güzeli her güne 1 bölgedir.

5. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Herkesin vücudu farklılık gösterebilir programlara. Haftada 1 defa çalıştırabilir 3 defa da. Vücudu müsaade ettiği ölçüde çalışır herkes.

O iğne vurma olayı tam bir vahşilik. Karşısındakinin bilgisizliğini kullanarak Nesquick ve nişastayı WHEY gibi satan kişilerin uygulayacağı yöntemler.

HIIT Cardio şu anda araştırmaların en iyi yağ yakma yöntemi olarak belirlediği bir yöntem. Fakat herkesin düşüncesi ve uygulaması farklı olabilir. Topluluk içinde karşısındakini mesnetsiz eleştirerek prim yapmaya çalışan bir kişi kendi menfaatine düşkünlüğü sebebiyle karşısındakinin gelişimine kendini tam olarak adapte edemez.

6. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kimsenin kafasında hergüne 1 bölge kötü ! diye bir izlenim oluşmaz zaten arkadaşım özellikle orda 9 aylık adama yazdım. 2. olarak bu hoca benim bütün idmanımı engelliyor. bana serbest ağırlığa girme git chest press yap boşu boşunamı aldık o aletleri diyo. %11 yağ oranım var. Amacım yağsız bir vücuda sahip olmak bunu o da biliyor ama gelip bana bir de çocuk gibi trip atıyor ben 20 senedir yapıyorum ( kastan eser yok 65kg bir adam) sen bizi kaale bile almıyorsun falan diyor. Adamın yüzüne gidipte sen hiçbirşey bilmiyorsun milleti kandırıyorsun da diyemiyosun. ne yapıcağımı şaşırdım bütün idmanıma engel oluyor iştah bırakmıyor cardioma bile engel oluyor.

7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Aybars senin nerde yaşadığını ve hang, spr sallonuna gittiğini inan merak etmeye başladım neden dersen aynı hocadan bendede var bitane acaba aynı salonamı gidiyoruz diye dşünmeden edemedm doğrusu Allah sabır versin ne diim..bende çok terstim hocayla..ancak hocayla birlikte 3 lü programa geçtim aramız iyi bayadır..tabi ne diyorsa onu yapıyorum...deidğim gibi Allah yardımcın olsun..çünkü salona girdiğinde moral çok öenmliiseverek çalışmak çok önemlii...

8. Todd

Todd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar yazdıklarınızı şaşkınlıkla okuyorum. hoca kimdir ya ne haddinedir size milleti toplayıp laf söylemek? Hocanın görevi ondan yardım isteyeni yönlendirmek kendi fikirlerini vermektir. Gerisi ne haddine kalmış? Ezdirmeyin kendinizi. Bende uzun bi süre üniversitenin salonunda çalıştıktan sonra yazın gelmesiyle evime çok yakın bi salon buldum oraya kayıt oldum. Durumu anlattım beraber program yapalım dedim. verdiği program benim günde abartmıyorum enaz 2 ortalama 3 kez yapabilecegim bi programdı.kilo vermek isteyen bayanlara program yapsan bu kadar olur yani. Bide ilk 20 gün bunu yapacaksın diyince hmm anlıyorum seni dedim 1 hafta sonra kardiyo günleri hiit ağırlık günleri hack squat deadlift falan çalışırken görmeye başladı ama sesini çıkaramadı :) Siz de kesinlikle buna fırsat vermeyin unutmayın siz müşterisiniz o size muhtaç siz ona değil. Durum aslında yine çarpıklıktan kaynaklanıyor 2-3 sene proteini steoridi basıp basıp hacim yapan ne araştırma bilen ne makale okuyan ne dergi kitap vs takip eden adamlar başımıza '' antrenor '' olursa olacağı bu.

9. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Spor salonları kendinizi rahatlatıp sporunuzu yapacağınız yerlerdir.

Oradaki "hoca" ların çekirgesi değil kimse...

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    deneyim olmadığı için malewsef sizl deneyimli kişiler gibi deneyim kazanıncaya kadar maleef onların deidğini yapmak zorundayım kendi adıma konuşuyoruym..inş kendi programımı yapacağım günlerde gelecek...

11. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben de kas bakımından iyi bi sporcu değilim. yanlış şekilde kilo verdim başka bi salonda o da hocamın uyarmamasından kaynaklanmıştı. beslenme konusunda hiç birşey bilmiyodum ve hiç bir şey yemeyip kilo vermeye çalıştım 12 kilo verdim 82 kilodan düştüm ama kaçı yağdan gitmiştir malum :) öyle bir hata yaptım ve toparlamaya çalışıyorum hala şu an 72 kiloyum. ama ne olursa olsun salona gelen kadınlar hocaya değil bana bakıyor. hoca da benim üstümden prim yapıyor bak bu adam kaç ayda böyle oldu falan diye. ama gel gelelim 1.85 boy 65 kilo adam gelmiş bana ben bu işi 20 yıldır yapıyorm diyor salonunu açalı 5 ay oldu. herkesi kandırmış çevresi geniş millet sanıyorki bu adam bu işi biliyor. benim amacım 40-45 cm kol yapmak değil. benim amacım %6-7 yağ oranına sahip olup 35-36 cm kol ve estetik bir göğüsle birlikte karın kaslarını çıkarıp plaj vücuduna sahip olmak. bunu o da biliyor. ama gelmiş bana HIIT çalışırken yağ yaktığınımı sanıyorsun diyor. gelip bana sen daha büyü sonra küçülürsün diyor. ve gerçekten çok moral bozucu birşey. bi cardio ya başlayayım dedim yarım bıraktım adam yüzünden. bursa/mudanya da oturuyorum. mudanyada 3 tane salon var. biri 120 lira aylık oraya gidemem haliyle. biri bu evimin önü olduğu için gidiyorum. eski salonumda da koşu bandı yoktu ve makine denen birşey yoktu o yüzden bıraktım buraya başladım. ama burdaki hocam da bilgiden yoksun ve bana engel oluyor. bir kere tersledim bana karışma kendi programımı uygulucam diye yoksa bana ilk başlayanların programını uygulayacaktı. hala daha bana trip atıyor çocuk gibi gelmiş 40 yaşına bana gelip sen bizi takmıyosun adam yerine koymuyosun diyor. ne yapacağımı şaşırdım

12. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ne kadar sacma sey ya fırsat verme agırlıgını koy sonucta sen oraya para veriyorsun ve müsterisin

Bozo-Baku bunu beğendi.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    en kısa zamanda salonu degıstırmenı tavsıye ederım

bende cok kez bu tarz ınsanlara denk geldım

son 3 ayda 4 salon degıstırdım ben bu yuzden

adam yarısmaya katılacgımı bıldıgı halde gelıp ne gerek var kardıoya dıyebılıyor

yada baska bır salonda ole yarısmaya hazırlanılmaz gunde en az 1000 mekık cek dıyende oldu

baska bır yerde ıse salonun antrenoru kendını ınsan otesı bır genetıge sahıp sanıyordu bende ıstesem yarısmaya gırer kazanırım sen nesınkı dıyebılıyor kı bu bahseddıgım adam estetık bozulur dıye asla bacak calısmayan ve kalflerı 30cm olan bırı

bu tarz durumlarda en guzel yol salonu degıstırmektır

14. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Böyleleri yüzünden salonmu değiştireceğiz?, banada denk geldi 1 gün kardio 1 gün antreman şeklinde program yazdım kendime, yarım saatdır güzel bir tempoyla koşarken gelip yanıma demezmi boş iş yaptığın, neden diyorum?, öyle yağlar gitmeyecekmis, dumbbelleri al eline sağa sola eğilerek yap, bak nasıl gidecek demezmi yağlar. Ne heves kaldı ne birşey, bu adam her gün salonda 3 saat herbir bölgeyi her Allahın günü çalışıtırıyor ve 1 lt tam yağlı süt ile tam 3 saat salonda kaliyor, şaşırıp kalmamak elde değil vicutuda iyi anlamıyorum, bizlermi yalnış yapıyoruz diye düşünmüyor değilim, anam ağlıyor her sabah 7 yumurtanın beyazını yicem diye, yağsız yemekleri yicem diye bu adam ayı gibi yiyip geldiğini söylüyor!

15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076

burda bahsedılen yanlıs yapan kısı salonun antrenoru eger salon degstrmeyıp ılerde yıne aynı tavra maruz kalıp sınırlenmektense salon degıstırmek en ıdealıdır

16. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    direk kıcına tekmeyı bas :D

17. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0

kesinlikle haklısın sen her ay para veriyon müşterisisin ister üstünü çıkarıp çalış ister kafana göre çalış bişey deme hakkı yok çağırırsa gitme çalışıyom de biraz katı bir sesle söyle 1 -2 hafta ters git hep sana laf atmayı bırakır ay başı geldimi paranı ödersin sporunu yaparsın bakarsın işine ama başka güzel bir salon varsa oraya yazılmanı öneririrm

18. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Senin müşteri olduğunu tekrar hatırlat.

Çok ileri giderse git federasyona şikayet et.

Sayfayı Paylaş