hocamı dinlemesem?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cem_846 tarafından 13 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    1sene civarı evde temel hareketlerle body yaptım.anatomim fena değildir yağım yok 71kg 178cm boy.bugünlerde de salona başladım.salondaki hocamın bna hafif bir çalışma programı verdiği kanaatindeyim setleri rahat bitiriyorum.ağırlığı artırınca da aksi oluyor: ).ben de setleri artırıyım diyorum çok köpürüyor tamamen kendmi ellerine bırakmam taraftarı.ne diyorsunuz?

2. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    iyide hocanın verdiği program nedir? onu yazmadan kimse yardımcı olamaz...

3. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Ben anlamıyorum bu tarz seyleri.Yüz yüze görüştüğün sana bişeyler veren insana inanmıyosun burdaki insanlara nsl inanıcaksın?

4. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Bizim salonda da bazen çalışırken son setlerde falan bazen nizami yapamadığım oluyordu, bayan hocamız görünce direk "kilonu düşür" falan diyordu. Bir keresinde yine aynı şeyi dedi aldım düşük kiloyu ama o da çok hafif geldi. Beni gören diğer erkek hocam ise "nabıyosun sen kaç aylık sporcumsun hala bunla mı çalışıyosun git xkg al onla çalış" demişti. Sonuçta kiloyu hoca belirleyemez kendin belirlemelisin. Ama gidip de daha yeni başlarken yüksek kilolara el atmak olmaz.

Mesela ben yapı olarak hacim eksiğim var ve olduğumdan da genç gösteriyorum. Bazı kişiler geliyor ben yanında 12.5 kilo ile falan çalışırken benden daha kalıplı durmasına rağmen hocanın kendisine ısrarla 5kg ile çalış demesi zoruna gittiğini hissediyorum. Çünkü adam spora daha yeni başlamış ve o kilo ile bile zor çalışıyor. Aynı yoldan ben de geçtim...

Eğer nizami olarak tüm seti çıkarabiliyorsan çalışabileceğin en yüksek ağırlıkla çalışmalısın bence.

cem_846 bunu beğendi.
  5. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Bu konun püf noktası ne?Okuyup okuyup hiç bir şey öğrenemedim.

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Başlığınız yeni başlayanlar forumuna kaydırılmıştır.

saydam bunu beğendi.
  7. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    o zmn ndn üyesin buraya : )

8. Qwelan

Qwelan Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BB
    Yer:
    İstanbul
    ben x ağırlıkta rahat rahat 10 tekrar a çıktığım vakit k,lomu arttırırım.ama bence bu kişiden kişiye değişir.hemen hemen her antremanımda kilo arttırıyorum.bazı topiclerde ise 2-3 haftada bir arttırılması tavsiye ediliyor.bence en mantıklısı kendi gücünün sesini dinlemek :) tabiki hareketleri nizami yaparak :)

9. kellar

kellar Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    ben bir bucuk ayda bir agirtlik arttiriyorum. :D millet sapitmis bence... 2-3 haftada bir agirlik arttirma he! vay anasini...

10. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    her antrenmanda ağırlık artırıyorsan ve en az ayda 4 5kez body yaptığını varsayarsak 1senede vay haline derim: ) .arkadaşlar benim demek istediğim ağırlık ne fazla ne geliyor ne az ama rahat bitiyor artırınca da bitiremiyorum bende setle dengeleyeyim diyorum??

11. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    mesela 3set verildiyse 4 gibi.

12. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Benim sana yazdığımı sen böyle anlıyorsan hocanı yanlış anlamış olman gayet doğal..Neyse acıklayarak yazayım sana..Kendin zaten yazmışsın.Artırınca setler cıkmıyor diye..hareketleri nizami yap ama hafif agırlıkl yap demek istiyor tahminimce hocan ki bencede doğru söylüyor..Zamanla artırıcaksın zaten.Program yapılan zamana ve mevsime göre değişir zaten..Evde calısmakla salonda calısmak arasında cok fark vardır..Onun için hoca olara gördüğün kişiye inanmanı tavsiye ederim..Sana şimdi burda 30 kişi farklı seyler söyleyecek seni görmeden,ölçülerini bilmeden.Seni görüp sana program veren adammı daha saglıklı verir yoksa burda seni görmeden ve analiz yapmadan veren insanlarmı.Hadi verdi diyelim 30 kişinin 15'i farklı seyler söyler buda senin kafanın daha fazla karısmasına yol açar. kapiş :)

Son düzenleme: 16 Mayıs 2009
    mehmetortac bunu beğendi.
  13. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bişeyi yanlış anladığım yok.hareketlerimin nizamisinden de şüphem yok.yanlış anlayan sensin ki teması olmayan bi konu üzerine gerekiz bi' paragraf oluşturmuşsun.benim sorduğum şey de şu paradoks üzerineydi zaten ;''hafif ağırlıklarla hocanın verdiği program çok rahat,ağırlaştırınca da bitmiyor''sen demişsin hafif ağırlıkla yap düzgün yap zamanla artır:S.eğer son seti bitirirken hiç bi yorulma zorlanma söz konusu olmazsa o programdan şüphe ederim.çünkü kaslar ancak böyle gelişir.herkezin farklı şeyler söylemesine gelince kişinin tecrübe ve teşekkür puanlarına bakarak bunu o derece dikkate alırım: )

14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Whiteside Impreza'ya katılıyorum..En mantıklı cevabı yazmıs..Forumuda dolasırsan genelde 8-12 tekrar arası yapabıldıgın bır agırlıkla cok fazla set yapmadan calısman gerektıgını anlıcaksın..

15. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Madem bu kadar iyi biliyosun herşeyi(kendince) neden sorma zahmetine giriyorsun :) Neyse bol şans :)

P.S:paradoks yerine ironi kullansan daha mantıklı olur :)

16. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    çözümün yoksa susarmısın arkadaşım.: )

17. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    garip bi başlık olmuş sorduğun soru da ilginç.sana hafif gelen ağırlık ve seti bitiremediğin ağırlıkların kilo olarak arasında bir ağırlık varsa onları dene :) burda sorduğuna göre benim aklıma bu ikisinin ortasında bir ağırlığın salonunda bulunmadığı geliyor.yani 5 kg beni yormuyor, 7.5 çok yoruyor yapamıyorum ne yapmalıyım gibi bir soru seninki ,gidip spor salonuna 6 kiloluk dumbell götüremeyeceğine göre yapabileceğin birşey yok :) sana hafif gelen kilolarla bir süre daha çalışıp kuvvet kazanacaksın daha sonra bir üst ağırlığa geçeceksin

cem_846 bunu beğendi.
  18. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    haklısın da o dediğinin olması için programın deiştirilmesi lazım.misal dediğin gibi 6kglık dumbelle çalışmam gereken programın aynısını 4kgma uygularsak zorlanma ve dolayısıyla güç kazanma olamaz..: / bunu setle mi yoksa tekrar sayısını hat saffalara çıkartarak mı dengeleyeyim?

Sayfayı Paylaş