hocalarımdan yardım istiyorum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve herzeleid tarafından 27 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. herzeleid

herzeleid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar

ben 17 yaşındayım
    1.78 boyundayım
    74 kiloyum

3 aydır body sporuyla ilgileniyorum.bu 3 ayın ilk ayını spor salonunda geçirdim sonraki 2 ayını evde çalışarak geçirdim.neden salonu bıraktım diye soracak olursanız ben lise son sınıf öğrencisiyim.yani bu sene üniversite sınavlarına hazırlanıyorum ve bu yüzden dersaneye gidiyorum.yoğun bir ders çalışma programım var .malum aynı zamanda okula da gidiyorum.yani spor salonuna gidecek vaktim pek olmuyor.dediğim gibi 2 aydır evde çalışıyorum.2 adet 4 er kiloluk dumble'ım var.2 adet 10 kilo 2 adette 2 kilom var.bir de sopam var.bunlarla idare ediyorum işte.vucudum gelişti.sürekli elimde mezura ile takip halindeyim. dumbelllls

gelelim sorularıma:

1.soru
    ben spor salonuna gittiğim zaman çalışma programı şöyleydi. 1.gün biraz göğüs biraz omuz ... 2.gün biraz omuz biraz pazu gibi... yani bir günde birden çok bölge çalışıyordum. fakat evde çalışmaya başladığımdan beri bir günde sadece bir bölge çalışıyorum.mesela 1.gün sırf göğüs 2.gün sırf omuz 3.gün sırf pazu gibi.ama tabi ki sayılar arttı.yani spor salonunda 10ar taneden 4 bölüm bench press yapıyorsam şimdi 10ar taneden 8 bölüm yapıyorum gibi. acaba spor salonunda ki gibi mi yapmalıyım yoksa bu şekilde devam etsem de bir şey fark etmez mi ?

2.soru
    benim bir arkadaşım body yapmanın ileri ki yaşlarda hafıza kayıplarına yol açtığını söyledi.bunu bir yer de okumuş.bunun hakkında nette biraz gezindim ama herhangi bir şeye rastlamadım.acaba böyle bir şey var mı ?

3.soru
    vucut geliştirmek için kullanılan ilaçların çok yardımı olduğunu biliyorum.benim bir arkadaşımın babası ürolog ve onun dediğine göre vücut geliştirme ilaçlarının hepsi kısırlığa neden oluyormuş.bunun hakkında ne diyeceksiniz ?

şimdiden teşekkürler...

dumbelllls dumbelllls bench_O dumbelllls dumbelllls

weightlifter

2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    1.sorunun cevabı bölgesel çalışabilirsin
    2.sorunun cevabı spor bu hafıza kaybı yaparmı sence böyle bişeyi ilk defa duydum
    3.sorunun cevabı supplement ve steroid diye 2bölüme ayrılır ilaç dediklerin steroid oluyor yani hormon bu hormon sadece kısırlığa yol açsa iyi karaciğer ve böbrekte kalıcı zararlar bırakıyor!fakat supplement yani gıda takviyesi adı üstünde ek besin olarak kullanılıyor aşırı kullanımı karaciğeri yorabilir sivilce vb.yapabilir.Supplementler neden karaciğeri yorar? yemiş olduğumuz yemekler bile yoruyor fakat supplement yediklerimizden daha etkili gıda takviyeleri olduğu için hızlı emilim gösteriyor ve karaciğer zorlanıyor aynı oranda supplemente eşdeğer bi şekilde yemek yersek yine aynı şekilde karaciğeri yormaktadır benim bildiklerim bunlar farklı düşünenler yada eksik yanlıs bilgi verdiysem düzeltirseniz sevinirim

Sayfayı Paylaş