hocalarım ilgilenirse sevinirim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve turkshark tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. turkshark

turkshark Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

ben 43 yaşında bu spora gönül verdim evet geç olabilir ama bu sporu sevdim. ve şimdiden özür dilerim kişisel bir konu oldugu için nereye yazacağımı bilemedim garanti taşınacaktır admin kardeşlerimiz tarafından ama ben yinede şimdiden özür dilerim acemiliğime bağışlasınlar..

makalelerin hepsini hemen hemen okudum çok bilgi edindim egzersizlerin doğru ve nasıl çalışılması gerektiğini hep buradan takip ederek çalışıyorum . bu spora 7 ay oldu başlayalı kol 28 göbek obiçim yani kısacası iğrenç bir yapım vardı ilk 2 ay hocamın bana verdiği programı uyguladım kaslar yerine oturduğunu hissettiğim zaman hocama bana program yazmasını istedim fakat hocamın bana yazdığı programlaar hoşuma gitmedi.. bende buradan ne yapabilirim diye makalelerden okuyarak kafama göre çalıştım şuan kol 35cm 7 cm büyüme var göbek gitti omuzlar belirginleşti .. dış bacak yavaş yavaş dışarı çıktı fakat buda bana yanlış geliyor programsız çalışmak bana disiplinsiz askerin laubali şekilde yürüş yapması gibi birşey ..

haftada 3 gün çalışıyorum pazartesi.çarşamba. cuma pazartesi ve cuma günleri önkol arka kol kombine ve bacaağı giriyorum yani haftada iki gün bacak ve kol çalışması ayrıca pazartesi gögüs çarşamba kanat cuma sırt ve omuza giriyorum bu beni yoruyor ama seviyorum hocanın verdiği çalışma bana fitnes gibi geliyor ve akşam yattığımda agrı falan duymuyorum o zaman çalışmadığımı boşa kürek çektiğimi görüyorum ..ayrıca hocamın bana verdiği programda squat ve deatlif yok

haftada iki kez kol ve bacak çalışması hoşuma gidiyor bazen bacak çalışmasını çok agıra giriyorum o zaman gelecek pazartesine kadar bacaklara dokunmuyorum hareketleri mümkün olduğunca yavaş yedirerek ve her seti ağırlaştırarak giriyorum . ama dedimya disiplinsiz askerden farkım yok .

en çok sevdiğim egzersizler ayakta sz bar crul bu hareketi buradan okudum 2 ayda kollarda şekillenmeyi gördüm

deatlift beni bitiriyor ama seviyorum bacak çalışmasından önce ona giriyorum

squat işte en sevdiğim egzersiz ama bir sorun var ben normalde squatı ayak ucları düz ve açmadan çekerdim buradaki egzersizler bölümünde okudugum ayak ucları omuz hizasında ve dışarı dönük olursa iç bacak kasları çalıştırır doğru uygulayınca gördüm kapalı yani hazırol şeklinde yapılınca üst bacak ve dış bacak kaslarının çalıştığını okudum ve uygulamada bunuda gördüm ..

diyelimki ben squat çalışacağım ve 5 set her seti agırlaştırarak girecegim ama bu programda 5 seti nasıl uygulacağım 2 seti iç bacak kaslarına 3 setide dış bacak kaslarınamı ayıracagım şaşırdım kısacası

sözün özü sayın hocalarım bana öyle bir hacim programı yazınki eve gittigimde agrıyı hissedeyim

ve squat deatlif zs bar ayakta crul olsun programın içinde

ve haftada iki kez bacak ve kol çalışması nasıl gider bilmiyorum ama bunu hoca olarak siz yorumlayın ve en önemlisi squatta eger iç ve dış kaslar çalışmak istiyorsam squat hareketini setlere nasıl ayırırım şimdiden teşekkürler

2. turkshark

turkshark Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    buarada hocalarım 5 ayda kolda 7cm büyüme olmaz diyebilir o konuda açıklık getireyim 2.5.kg hydrowhey protein 25gr bitirdim ve bu proteini 1 litre yarım yağlı süt ile karıştırıp bir miktar çalışmaya başlarken bir miktar çalışırken ama çoğunu çalışma bitiminde kullandım ayrıca çalışma sonrası 1veya 2 çiğ yumurta içerim şuan protein bitti 2 ay kullanmak istemiyorum dozajına gelince 76 kiloyum agır çalışmayı sevdiğim için 1 litre süte kendi kaşığıyla 4 kaşık kullandım acaba bu kullanım şekli nasıl gerçi bitti ama bu konudada bilgi sahibi olursam sevinirim..

3. turkshark

turkshark Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocalarım ilgilenirse sevinirim diye yazmıştım.. sevinemiyorum çünkü hocalarım ilgilenmemiş :(

4. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    431
    Ödül Puanları:
    0
    başlıktan dolayı cevap yazılmamış olabilir. zira hocalardan cevap beklemişsin, forumdaki sertifikalı antrenör sayısı sınırlı, bir insanın kendini hoca olarak nitelendirebilmesi için belli bir birikim ve alt yapısı olması gerekir.

forum kullanıcılarından ancak tavsiye bekleyebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş