Hoca da mı sorun var bende mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xhunter tarafından 17 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. xhunter

xhunter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugün salondaki 2. günümdü hocanın verdiği program her bölgenin harektlerinde 4x8 set-tekrar şeklindeydi ama antreman cok kısa sürüyor diye ben daha fazlasını çalştım hoca 1 ay çalış sonra bölgesele geçiceksin demişti. Ayrıca beslenme programıda vermedi bunu nasıl halledicem bir diyetisyene mi gitmeliyim yoksa forumdan felan araştırıp kendim mi hazırlasam ? şuan antremandan yeni geldim omuz ve göğüste ağrı var ama karın bölgesinde hiç yok acaba doğru çalışamadım mı neden ağrı yok? :confused:( bodye başlamadan karın bölgesine evde çalışıyordum bunun etkisi olabilir mi)

Son düzenleme: 17 Mayıs 2013
  2. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Beslenme programını araştırıp her yerden bulabilirsin , kendine göre ayarlayabilirsin sonuçta yeni başlamışsın karmaşık bir programa gerek yok nihayetinde.

İdman programında hocanın dediğini uygula fazlası sakatlık olabilir.

Daha önce evde karın çalıştıysan tabi ki gelişim olmuştur o yüzden daha az cevap veriyor olabilir ama ağrı vs. olur olmaz abartmaya gerek yok önce bi programını tamamla.

xhunter bunu beğendi.
  3. xhunter

xhunter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım saol, birde benim kilom normal ama vücüt yağ oranım normalden fazla çıktı 19-20lede bu yüzden göbek bölgem yağlı mekik çeksemde yağlar erimeden pek etkisi olmuyor bu yüzden kardiyoya daha ağırlık verip yağ yakmaya yönelik beslenmeliyim değil mi?

4. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Yağ oranı sonuçlarına pek güven olmaz kesin olarak ölçülmesi zor.

Karın bölgesinde yağ olması normal - vücudun ilk yağ depolama yeri o bölge sonuçta.

Kilon boyuna göre normalse bi sorun yok arada kardio günü yaparsın olur biter.

5. xhunter

xhunter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani kardio + mekik hareketleri karın kası çıkarmam için yeterli olacaktır?

6. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    -İlk ay spora alışman için programın doğru.

-Beslenme içinse forumu araştır eğer maddi durumun iyiyse beslenme uzmanındanda yardım alabilirsin hocandan bir rica et belki sana beslenme programı yazar.

-Mekik karındaki yağları eritmez ve mekik six pack için yeterli değil.Six pack için yağ yakılacak ama karın kaslarına iyi bir hacimde kazandırılması lazım mekik ise hacim kazanmak için yeterli bir hareket değil gittiğin salonda karın kasları için makine olması lazım yoksada internetten ve forumda biraz araştır plakalar ile karın çalışmaları var.Karın kaslarına iyi hacim kazandırmazsan yağ oranını %10 altına indirsende çok belli olmaz hacim ve kardio ile birlikte karın kaslarını çıkartabilirsin.

xhunter bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    vg sporunda ilk ay amaç hareketlerin nasıl yapıldığını öğrenmektir 2 ay bittikten sonra kişiye özel antreman programı verilir spor salonlarında genellikle beslenme konusunda ise forumu araştırarak bütçene göre beslenme programı hazırlayabilirsin yağ oranı yüksekse ağırlık çalışması olmadığı günlerde cardio yapabilirsin

xhunter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş