hoca beni anlamıyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nofear tarafından 5 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    spor salonuna yazılalı 2 hafta oldu.3 senedir düzensiz de olsa evde çalışıyordum hocaya bunu söylememe rağmen yeni yazılan 2 arkadaşımla beraber aynı programları bana da uyguluyor ve beni hiç zorlamıyor ayrıca 1.75 boyum 75 kg ağırğındayım yağları eritmek için koşmama bile izin vermiyor hocamın sizce bu tutumu doğru mu programın dışına çıkmamı istemiyor ama gerçekten arkadaşlar ağrıdan kaldıramazken bana çok kolay geliyor sizce başka bir yere mi yazılmalıyım ?

2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Vg olan günlerdemi koşma diyor.

nofear bunu beğendi.
  3. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    evet
    zaten haftada 3 gün geleceksiniz dedi

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Öğrencisini dinlemeyen ve evdeki çalışmanı değersiz gören hocadan iş çıkmaz.
    İmkanın varsa degiştir salonu.
    Orada zaten icinin rahat etmedigi belli.

sthammer bunu beğendi.
  5. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    1 aylık parayı peşin verdik 2 hafta daha gidelim bakalım zaten öğrenci adamız ucuz diye buraya yazılmıştık :eek: hoca akşamları geliyor öğlen olmuyor diye dersimiz olmasına rağmen gidiyorduk :D

6. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Salona yeni yazılan birisine her ne kadar evde çalışsa da başlangıç programı verilmesi gayet normal. Program hafif geliyorsa maksimum kilolarla girmeyi deneyin bir ay boyunca. Ayrıca başlangıç programı düzgün yapılırsa hiç de basit bir program değildir.

Bazı insanlar antrenmandan sonra koşmanın kas yapımını engelleyeceğini düşünür hocanızda aynı kafadan sanırım yine sizi düşünürek söylemiş. Tabiki ben bu görüşe karşıyım. Siz antrenmandan sonra koşun :D

ozan119, flamel ve mehmetanil bunu beğendi.
  7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    evde çalışmıs olabılırsın ancak bende rajev ıle aynı dusunuyorum salonda yapılan antrenmanda 1 aylık ısınma hareketlerını vermesı bence uygun. söle dusun arkadasların daha güçsüzdür sana göre o yuzden agır kaldıramıyorlardır. hoca sana hangı hareketı yapacagını sölemıstır ancak kac kg ıle yapacagını sölememıstır. örnek benck prees te 20 kg basıp agrın olmuyorsa 30 bas 40 bas kılo arttırımana gıt. ayrıca hoca sana salona su kadar gun geleceksın bu kadar gun gelmeyeceksın dıyemezkı salona kayıt olup para verdıkten sonra ıstedıgın gun gıdersın. bence aynı ucretlerde uygun salon var ıse salonunu degıstırme yoluna gıt egerkı baska altarnatıf salonun yok ıse zamanla kendıne uygun programı forum yardımı ıle bulursun ve hocanın olmadı saatlerde gıder calısırsın.

8. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Rajev güzel özetlemiş , önemli olan periyodik , düzenli temel ile başlamak. 1.75 boy 75 kg gerçekten çok yağlı olduğunu mu düşünüyorsun ? Öyle mi ?

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
  10. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    evet zaten doktora gittiğimde jinekomasti olduğunu söylemişti 90 kilodan 70 kiloya düştüm sanırsam yanlış diyet sonucu yağlar öylece kaldı her taraf sarkmış durumda spora başlamamın nedeni de bu

11. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Hocanın görevi salona gelen her kişiye aynı muamemeleyi yapmak değildir.
    Öncelikle kişiyi dinlemelidir.3 ,4 ay spor geçmii olan birinin hareketleri doğru yapıp yapmadığına bakarak beli bir program uygulamalıdır.Herkese sen salona yeni başladın sen de boş barla çalış dememelidir.
    Kaldıki kaldırılan ağırlıkları ve hareketlerin nizami yapılıp yapılmadığını kontrol etmelidir sadece programı verip çekilirse malesef videodan bile izlemeye taammül edemediğimiz bel dansları çıkar ortaya.

Ayrıca salona 3 gün geleceksin başka gün gelip cardio yapamazsın diyen,spor salonuna devamlı sadece akşam gelip gündüz ne oluyor diye merak etmeyen hocaya güvenmem ben.

Hoca yokken spor salonunda çalışacaksam ve ortaya bir problem çıktığında danışacak kimse bulamayacaksam spor salonunu değiştiririm.

Hocanın görevi sadece spor salonuna yazılana programı verip al nasıl yaparsan yap demek değildir

Yukarıdaki görüşlere katılamayacağım.Herkese başarılar!

sthammer ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  12. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Anladım , baştan belirtseydin daha sağlıklı yorumlar yapabilirdik. :) Böyle bir durumda kardiyo da yapman gerekir tabiki. L karnitin takviyesi kullanman yararına olabilir.Beslenmene ekstra önem vermen gerekiyor bu durumda , senin için asıl önemli olanlardan biri de bu aslında. Hocan bu konu ile ilgili ne söyledi sana ?

13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    dediklerin çok doğru maalesef iyi spor hocaları az pek ilgilenmiyor zaten lüks spor salonlarında salona para ödeyip birde spor eğitmenine para ödenirse ilgilenmeye başlıyorlar ek olarak bazı spor hocaları vardırki bir kızın en saçma sorusuna cevap verirken erkeklerin antremanı nasıl yapıyor diye kontrol etmemeleri insanı sinirlendiriyor tabiki her spor hocasıda %100 vg sporu konundada bilgili değil oda var

mr_dblue bunu beğendi.
  14. sthammer

sthammer Guest

raki biraz alakasız olucak ama dediğinin aynısı otobüs terminalinde başımıza geldi edirnedeyken :) bilet sırası bizdeydi ve yanımıza iki bakımlı bayan geldi, görevli bizim yüzümüze bakmayıp bayanlara buyrun dedi :) ortalık kış kıyamet edirne :D o esnada tanımadığım bir arkadaş da vardı bu vesileyle onunla kanka olmuştuk, adama sövdük tabi, hayatın içinde var bu duh

mr_dblue ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  15. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    [YOUTUBE]_Rk-uvPnshY[/YOUTUBE]
    şu video aklıma geldi birden [​IMG]

mr_dblue bunu beğendi.
  16. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bnece yeni gelen herkese yeni program verilmesi gerekir,bu demek değildirki herkesi aynı kefeye koymaktır,bu şekilde o kişinin gerçekten spor geçmişi olup olmadığını görmesi açısından bilgi verir.

Sen yeni gelen birine ( her ne kadar spor geçmişim var desede) direk kalkıp deadlife vey squat gibi ağır hareket veremezsin buda yanlıştır.
    Önce salon hocan seni görmeli...

Haa bu demek değildirki; 45 cm kolla gelen birine yeni başlayan programı verecekte değil yani.(45 cm kol dediysem göbekli bol yağlı kilolu insanları kastetmiyorum)

Bu da benim fikrimdir.

flamel bunu beğendi.
  17. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    herkese cevaplar için tşk ederim bazıları geyik yapsa da a32 ağrı olmayınca insan kendini kazıklanmış hissediyor yoksa hoca da haklıdır tabiki ağır program versin demiyorum da ben işte ne biliyim ama hareketleri öğrendim bu sayede belki amacı buydu :D

18. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Şimdi kusura bakmasın bazı arkadaşlar ama benimde gittiğim salonda hoca saat 4'te geliyor. Ama sabahta görevli kişiler oluyor. Mesai saatleri değişebilir anlayacağınız.

Ayrıca evde çalışmakla salonda çalışmak bir değildir. Hocanın risk almadan başlangıç programı vermesi gayet doğaldır.

Şuan gittiğim salonda bile hocama eski üyesi olduğumu başka bir yerde devam ettiğimi söyledim. Hocam bana göre hafif bir program verdi ve sesimi çıkarmadım. Ama zaman için de o da kapasitemi anlayıp ona göre bir program vermeye başladı. Misal 2 gün önce programım değişti ve göğüs için bir makine hareketi daha vardı. Hocaya max ağırlıkla girdiğimi söyledim o da değiştirdi.

Yani anlayacağınız hocanın biraz sizi ve kapasitenizi tanımasına izin verir. Bu sporda temel hareketler bile sizi geliştirir. Yeter ki hakkını verin. Evet belki basit yapıyorsun hareketleri ama kilo arttır ve kendini zorlamaya çalış. Bu spor o kadar karmaşık bir spor değildir

19. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın Kauss
    Benim söylemeye çalıştığımı zaten siz de söylemişsiniz.
    Ortak noktamız şu kişinin hoca tarafından takip edilmesi.Eğer hocanız sizin nasıl çalıştığınızı görmeyip kapasitenizi anlamamış olsaydı programınızı nasıl değiştirecekti.
    Problem başlangıç programı verilmesi değil zaten kişinin dinlenilmesi ve takip edilerek kapasitesine göre programın düzenlenmesi.
    Spor salonuna gelen herkesi aynı görerek gelişiminin takip edilmemesine karşı çıkıyorum.
    Başarılar!!!

rockybalboa7 bunu beğendi.
  20. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    birincisi... aynı programı daha ağır kilolarla yapabilirsin...

ikincisi hocana karışmamasını söyleyebilirsin...

Sayfayı Paylaş