Hit Cardio yaparken Nabız ne olmalı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emrahozsahin tarafından 6 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    Evde tacx trainer aletimin üzerine bisikletimi koyarak bisiklet sürüyorum.
    3 dakika 160-170 nabız aralığında 1 dakika 180-185 nabız aralığında sürüyorum. Yaş 28 .. Kalp için max nabız temposunu düşürmem gerekir mi ? yoksa normal mi bu değerler.

2. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    nekadarlık bir geçmisin var , doktora gidip bir hastalıgın olup olmadıını öğrendinmi ? yoksa bu değerlerle kalpden gidebilirsin !

3. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    amatör kümede futbol oynadım bir kaç yıl sonra bir dönem ara verdim ama 2-3 senedir hep kilo verip alıyorum. diyetisyen eşliğinde spor yapıyorum ama bu nabız konusundan anlayan pek kimse yok. Bir kaç doktora gittim ama anlamadılar. Kaldı ki bisiklet süren insanlarda nabız sürekli tavan yapar. özellikle yokuşlarda. O zaman bir çok bisikletçinin kalpten gitmesi gerekirdi. Ani deparlarda herkesin nabız değerleri yükselir. 1 dakikada 185 nabıza ulaştığım oldu ancak kondisyonum arttıkça 175-178 lerde geziyor bu sıralarda. Ortalama nabız 30 dakikada 160-165 aralığında oluyor.

4. zafer_zaferoglu

zafer_zaferoglu Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Aslında o kadar karmaşık bir konu değil.
    İnternette bir çok bilgi de bulabilirsin.
    Maks. Nabız 220-yaş şeklinde hesaplanabilir.
    Asıl soru, bu nabız seviyelerinde yapılan antremanın zararlı olup olmadığıdır. Ancak, bu soru buradan cevaplanamaz. Kişisel özelliklere göre cevapları değişken olacaktır. Bu soruya ancak bir kardiyolog cevap verebilir.
    Bu tür kardiyovasküler antreman yapan herkesin mutlaka kardiyolojik muayene yaptırması gerekir. Aksi rus ruleti olacaktır.
    Google da sporcu kalbi şeklinde araştırma yaptığında bulunabilen bir kaç örnek olayda bisikletçiler anlatılmış.

Kısacası, en önemli şey sağlıktır .

Sayfayı Paylaş