Hindi füme ve jambon vg için uygunmudur ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Lionss tarafından 1 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar geçen banvitin sayfasındayım gözüme jambon ve füme ilişti sonra merter mevsimlerin kahvaltı videosunu izlerken baktım oda yiyor acaba hindi jambonu hergün 100 gram olarak alsam bana bi zararı olurmu sadece sabah kahvaltısında ?
    örnek kahvaltı
    1.Kahvaltı
    1 su bardagı yulaf ezmesi

2.Kahvaltı
    4 yumurtalı lor peynirli omlet
    100 gram hindi jambon
    Salata ve domates 1 adet
    1 su bardagı süt

Vucut geliştirmeye başldıgımda suplement olarak hiç bir madde kullanmayı düşünmüyorum onun maliyetini normal beslenmeye ayırıcam sonuçta yedigimiz her şeyde protein mevcut neden 2000 gram için 170 tl kazık yiyeyim ki ha kullanan arkadaşlara sözüm yok yanlış anlaşılmak istemem kilo uygun oldugu için o yüzden beslenmeden karşılacam

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Besin değeri açısından uygundur tabi ama sonuçta işlenmiş ettir. İşlenmiş etler kanser riskini arttırırlar. Sağlık açısından salam, sosis, jambondan uzak durmakta fayda var. Fümeyi bilmiyorum.

Stygia bunu beğendi.
  3. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Ben suan almanyada yasiyorum burda alman kulturunde salam sosis jambon her gun istisnasiz yeniyor. Hatta sabah kahvalti ve aksam yemegi jambon ekmekle geciyor. Eger bunlar gercekten tehlikeli ve sagliksiz ise,neden bu kadar fazla tuketiliyor burda,ya da insanlar nasi 90 yaslarina kadar sapa saglam yasiyor? Suan kaldigim ailede bir beslenme uzmani var ve kadin cocuklarina rahatca yediriyor bu urunleri. Acaba sorun ulkemizde satilan jambon salam urunlerinde mi? Yoksa dediginiz bilgi tekrar sorgulanabilir mi? Bu arada kesinlikle yanlis anlasilmasin sahsen suan bulundugum kulturden hic hoslanmiyorum,sabah aksam jambon sosis salam yemek gercekten cok kotu ama eger dediginiz bilgi dogruysa burda benim de baya dikkat etmem lazim. Sosis salam yemeyi savunmuyorum kesinlikle meraktan soruyorum iyi gunler

Sayfayı Paylaş