HIIT Günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve avengeren tarafından 22 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Ben dezavantaj olacağını düşünmüyorum :)

2. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Kardiyo antremanlarına başlayalı 3. haftaya girdim. Toplamda 9. kardiyo antremanımı yazıyorum.
    9. gün
    İlk 30 dk 9.5 hızda koştum daha sonra 1 dk 6 hızda 1 dk 12 hızda şeklinde diğer 30 dk ya tamamladım ve toplamda 1 dklık kardiyo antremanı ile 700 kalori yaktım.

3. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    ağırlık antremanlarıma daha yeni başladım önceleri bende yağ oranımı düşürmek için kardiyo yapıyordum ama ancak 25-26 dk 9 hızında koşuyordum sizin edindiğiniz tecrübelerden sonra bende hiit kardiyoya yönelmeyi düşünüyorum. 2dk 6 3dk 12 şeklinde yapıyoruz değil mi? umarım ciğerler dayanır :) bende sizin gibi cok hacim değil ama biraz daha az hacim ama daha cok kas grubu yapmayi dusunuyorum. bende edindiğim tecrübeleri burada paylaşmayı düşünüyorum yarından itibaren bende hiite başlıyorum kolay gelsin

avengeren bunu beğendi.
  4. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkürler öncelikle. Ne kadar süredir spor yapıyorsunuz ve kondüyonunuz nedir bilemem ama siz 2 dk 6 hızda 3 dk 12 hızda şeklinde yapın. Eğer baktınız rahatsızı daha sonra ilk 1 dk 6 hızda 4 dk 12 hızda şeklinde yaparsınız.

5. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    tebrikler ....
    çalışmada başarılar dilerim....
    açık havada HIIT nasıl uygulanabilir....?

avengeren bunu beğendi.
  6. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Kardiyo da 10. gün
    1 dk 6 hızda 4 dk 12 hızda şeklinde 20 dkyı tamamladım, ardından 1 dk 6 hızda 1 dk 12 hızda şeklinde 20 dk yaptım ve toplamda 40 dkyı tamamlayarak 500 kalori yaktım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:17 ----------

Valla açık alanda nasıl uygulanır bilemiycem. Zaten ağırlık antremanı yapmıyorsanız HIIT yapmanıza gerek var mıdır bilemiyorum.

7. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    ilk hiit antremanımı dün itibari ile yapmış bulunuyorum :) 2dk 6 3dk 12 şeklinde 20dk yaptım yoruldum ama bırakmadan yapmayı başardım :) uzun süredir spor yapmadığım için hamlaşmıştım biraz ama zamanla açılırım diye düşünüyorum sizdeki gelişimleri görünce düz koşmayı bırakıp hiite geçtim bende öncesinde bir ay kadar 9 hızında 25-26dk koşuyordum

avengeren bunu beğendi.
  8. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Doğru birkaç antreman sonra açılırsınız

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:23 ----------

11. gün
    İlk 30 dk 10 hızda koştum daha sonra 1 dk 6 hızda 1 dk 12 hızda şeklinde 45 dk yı tamamladım ve 500 kalori yaktım.

9. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    eğer buraya yazmamda sakınca yoksa bende hiit günlüümü paylaşmak isterim
    bugün ikinci hiit günümü geçirmiş bulunuyorum bir ay sonra salonda ağırlık çalışmasına başlıcam cünkü salon ozaman faaliyete geccek şimdilik flexorun evdeki dumbellarla calısma yöntemini ve karın antremanlarımı yapıyorum birde hiit tabiki :) yağ seviyemi düşürebildiim kadar düşürcem ağırlık bastığım zamanda hiite olabildiince devam edip fazla hacimlenmeden kaslı bir yapıya ulaşmaya calıscam hiit ve evdeki antremanlar dısında yediğime içtiğimede elimden geldiince dikkat etmeye çalışıyorum yağlı tuzlu şekerli şeylerden uzak duruyorum protein ve az karbonhidratlı şekilde beslenmeye çalışıyorum olabildiince fazla öğun yemeye çalışıyorum minimum 4 öğün yiyorum yaklaşık bir bucuk aydır bu şekilde besleniyorum ve calısıyorum göbek bölgemde incelme söz konusu oldu umarım bu şekilde devam eder

10. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Tabi bir sorun yok paylaşabilirsiniz, başarılar diliyorum tekrar. Ayrıca hedefimiz hemen hemen aynı çok hacim almadan kaslı bir vücut elde etmek.

CaglarYildiz bunu beğendi.
  11. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    hedefler benzer olduğu ve hiit sayesinde hem kondisyon kazanmanızı hemde karın bolgesindeki farklılıkları görmenizden dolayı takip ediorum ve benzer şeyleri yapmaya çalışıyorum

karın bolgesi için zeusun konusunda da yazmışsınız ama farklı şeyler denemenize rağmen ağrı hissetmedini söylemişsin ne yapmayı düşünüyosun bu konuda?

ben eskiden sadece düz mekik çekiyordum 100-125 tane çeker hale gelince artık başka birşeye yönelmeye karar verdim alt karın kaslarınıda çalıştırmak gerekiyo mesela onlara bakınıyorum bugunlerde! karın kasları gercekten cıkartması zor olan kaslar zaten alt karındaki yağlanmadan kurtulmak bile mesele okadar dikkat ediyorum yediğime ictiğime kardiyomu aksatmadan yapmaya calısıyorum yinede cok yavaş gidiyo :S

avengeren bunu beğendi.
  12. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Az sonra konu açıcam antreman bölümünde bakalım :)

CaglarYildiz bunu beğendi.
  13. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Seni Seviyorum HIIT Kardiyo :)
    Bugün halısaha maçı vardı. Hayatımda ilk kez bir maçta tıkanmadım ve karnıma ağrı girmedi. Ayrıca çok daha hızlıydım(sonuçta maçta da duraklamalar ve deparlar oluyor). Yaklaşık 3 haftadır HIIT kardiyo yapıyorum. Yağ yakımı etkisinin yanı sıra kondüsyon olarak da çok faydalı oluyor. Daha önce ''draft'' sağolsun bazı linkler atmıştı onlara da baktım, ordaki HIIT antremanları da kondüsyon açısından etkili oluyor.(1 dk yürüyüş 1 dk koşu sistemi). Yani kısaca herkese tavsiye ederim.

CaglarYildiz ve ZeusS_ bunu beğendi.
  14. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    3. hiit antremanımı dün yaptım bende 1.5dk 6 3.5dk 12de çok yorucu oluyo ama bırakmıyorum 1dk 6 4dk 12 oturtana kadarda bırakmıcam sonrasında bende senin gibi yarım saat 9da koşup 15dk kadar 1dk6 1dk12 yapmayı dusunuyorum onun icin onumde daa cok yol var ama şimdiden nefes nefese kalıyorum ve cok yoruluyorum yinede ii gidiyor antremanım bir ay daha bu şekilde devam edebilirsem ne mutlu bana :)

avengeren bunu beğendi.
  15. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    yüksek yoğunluğu ne kadar arttırırsan düşük yoğunluğuda o denli dengelemelisin çünkü kaslardaki glikojen deposu o kadar azalır ve depolamaya zaman bulamazki ya verimi düşük yağ yakarsın yada kas yakarsın ne kadar yıpranırsan okadar dinlenmelisin

16. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    ozaman 3bucuk yada 4dk 12de koştuğumuzda yine okadar 6da mı koşmamız gerekiyor

17. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    ''iNFaZ100'' arkadaş yanıtlarsa iyi olur ben de bilgisizim.

18. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    m&f dergisinde stoppani diye bi sporcu var onun tavsiyesi 2:1 oranı yani 2 dakika yükssek 1 dakika düşük yoğunlukta koşmalısıyız demiş ve bunu oranyılayabiliriz sen 4 dakika yüksek ve 2 dakika düşük yoğunluklu olmalı hiit antrenmanı iyi hiitler :)

CaglarYildiz ve avengeren bunu beğendi.
  19. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün yorgun olduğum için kardiyo yapamadım, yarın da dinlenicem. Çarşambadan itibaren yine devam...

20. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Umarım istediğiniz vücuda kavuşursunuz. Private Message attım bakıp yanıtlarsanız sevinirim.

avengeren bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş