1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

High Anabolic

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve high_anabolic tarafından 9 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Herkesin gelisim cizgisi kendini bağlar beyler, cok supplement kullanmakla 90 kilo olacak diye bir kural yok.
    Verdigim ornegi hatirlatirim, hayatinda ağırlık çalışmadan 17 yasinda 120 kilo bench press ve 48 santim kalflari olan bir insan evladi tanidim ben, o zaman bu sitedeki herkes bu sporu biraksin, boyle bir mantik olur mu?
    Herkesin potansiyeli farklidir, ve iyi bir gelisim icin, supplementler olmazsa olmaz degildir, senin genlerin cok cok iyiyse, supplementsizde guzel gelisirsin, ben almadigim icin boyle olmadim diye bir dusunce, insani hicbir yere götürmez...

2. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    big body nickin değişti ancak sonun aynı oldu banned

3. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam Karasan,

Acıkcası supplementlerın bu sporun olmazsa olmazı oldugunu dusunuyorum ben. Neden, cunku yasım kucukken parasız ve caylak zamanımda supplementlere ayıracak butcem yokken senelerce sut,yumurta vs ıle gereken proteını toparlamaya calıstım ve en enerjık ve hızlı gelısecegım donemı gelebılecegım noktanın belkıde yarısına gelerek heba ettım. Sımdı bu spora yenı baslayan arkadaaslarımın proteın tozu amıno acıd vs ıle baslamalarını cok yerınde buluyorum, tek karsı oldugum daha 2 senesı bıle dolmadan bazılarının steroıdlere kurlere yonelmek ıstemelerı. Ancak supplementler zararlı maddeler degıl, dogal besınlere
    gore karacıgerı tabıı bıraz daha yoruyorlar ancak gelısme hızını da cok arttırıyorlar.

bahsettıgın genetık olarak ustun ozellıklerı olan arkadaslar da emınım gereklı supplement takvıyesı ıle belkıde musabık sevıyesıne gelebılecek arkadaslar,
    ancak sadece dogal yoldan gıttıklerı zaman 1 yılda katedeceklerı yolu 2 senede katedıyorlar.

Vıtamın, proteın takvıyelerı bence sarttır, cunku dogal yollardan beraberınde yag almadan 150 -200 gr proteını toparlamak hem cok zor hemde pratık degıldır.
    ıs yerınde veya okulda saat ıkıde dort tane amıno acıd hapı atabılırsınız, ama haslanmıs tavuk bulamayabılırsınız.Bır seye hayır dıyeceksek dopıng maddelerıne dıyelım ancak supplementlerı anabolızan ve steroıdlerle aynı kefeye koymayalım derım ben.

Saygılarımla

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Supplementlere karsi olmak mumkun degil master, ben kendimde creatine, amino asit ve tribulus terrestris kullaniyorum.
    Creatine zaten kendisini kanitlamis bir supplement, amino asit'le henüz lisedeyken tanismistim, yagsiz kas yapma konusundaki yardimlari tartisilmaz.
    Benim karsi oldugum sey supplement kullanimi degil elbette, benim karsi oldugum,
    "aga, ben kullanmiyorum, bu sebeple gelismiyorum yaklasimi"
    Kullanmak elbette avantaj saglar, ama her iyi gelisen arkadasin basarisini kullandigi supplementlere baglamak cok buyuk bir hatadir.
    Hayatim boyunca sayisiz dogal yetenek gordum, bu sebeple, bir kisinin, vücut gelistirme konusunda, supplement ve anabolizan olmadan bu is olmaz demesine cok icerliyorum.
    Hem anabolizan kullanan kendine kullaniyor, ona bakip gevsemek en buyuk hata.
    Daha demin T-Nation isimli cok keyifli bir site var, burda, isin uzmanlari Hollywood Starlarının nasil 3 ayda 8-10 kilo kas yapabildiklerini anlatiyordu(steroid kullanmadan)
    Basariyi supplement ve anabolizanlara baglamak buyuk bir hatadir, cunku insanin dogal olarak yapabilecegini en bastan engeller.
    Parasi olmayan, durumu olmayan bir arkadas, supplement kullanmadan gelisemeyecek mi?
    Elbette gelisecek, eski zaman sampiyonlarina bakiyorum, usenmeden cevirecegim Clancy Ross'un verdigi roportaji.
    Adamin zamaninda dianabol falan yokmus, yuzde yuz naturel bir sampiyon, 40'lı yıllardan.
    Adam ilk 2 senesinde 18 kilo net kas yapiyor, evde kuru ekmek verirlermis, bir ailenin yaninda buyuyor, aile et yermis, bu onlarin yanina verilmis bir yetimmis, cocuk onlar et yerken,rosto yerken, sutle ekmekle karnini doyururmus.
    Burdan cikarilacak ders, supplementsizde olur, daha yavas olur, daha az olur ama genede olur, bence bunu unutmamiz lazim, bu sporda en tehlikeli sey, insanin kendini kucuk limitlere hapsetmesi, bu maddi ve psikolojik gelisimi sinirlar.

5. adem

adem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ozel sektor
    Yer:
    belfast
    Arkadasim yasinin genc olmasina ragmen vucudun inanilmaz derecede iyi,mesajlari takip ettiysen herkesin konustugu nasil bir kup yaptigin.!

Bende kur yapmak istiyordum ama Body forum sayesinde artik boyle bir niyetim yok.iyi bir salonda iyi bir egitmen vede programli guzel bir beslenme yardimiyla natural B-B yapilacagina inaniyorum.

Her nasil kur yaptiysan umarim bunu doctor tarafindan controllu yapmissindir..

6. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Arkadaşlar fazla abartıldı sanırım...O kadar da abartılacak bir yanı yok.Yaş erken bu yaşta bu kadar kür olmasa da steroid madde zararı büyük...Arkadaş bu yüzden eğer sporu bırakmak zorunda kalırsa o zaman hata yaptığının farkına varacaktır... Keşke yapmasaydım diyecek ama boş.Bu aklı onların kafasına sokan ve kendini hoca zanneden insanlar olmasa çok daha iyi olur ama..Öyle bir şansımız olmadığı için kabullenmek zorundayız.Peki bişşy sorucağım vg müsabakaları doping yüzünden 2 sene men cezası aldı.Doping kullananları nasıl buluyorlar bu kadar kür yapılıyor bunların silicileri ne?Ve eğer silicileri varsa yakalananlar nasıl yakalanıyor?Bu konuda bilgisi olan var mı?

7. dl_burak

dl_burak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kürün şakası olmaz....
    Benim bir arkadaş kür yaptı kilo almak ve vücut yapmak için kilo alıyordu,fakat sporu bırakmak zorunda kaldı.belli bir süre sonra karaciğeri iflas etti..ve tedavi görmeye başladı

8. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    yarısma asamasında ıdrardan dopıng testı yapılıyor, oradan tesbıt edılıyor.genellıkle musabakadan bellı bır sure once steroıdı keserek testte cıkmaması amaclanıyor, ancak en son anda kesıldıgı ıcın genede cıkıyor. Yurtdısında dopıng testı olmayan bazı musabakalar var, profesyonel , ayrıca powerlıftıng musabakalarında da dopıng testı cok nadır.Aslında musabık olanların yıl boyunca habersız testı yapılmalı ancak bu sekılde onune gecılır, ama bu sporla ozdeslesmıs bır sey dopıng ne yazık kı.
    Temız kanını onceden aldırıp saklatan sonrada komple kanını degıstıren bıle var, oha yanı

En uzucusu de daha yası kucuk olanların dopınge yonelmesı, cunku farkında degıller ama dogal vucud kapasıtelerını aslında asagı cekmıs oluyorlar.Dogal lımıtlerını dopıngsız olarak zorlamadan kur yapanlar ılerde uygulayacakları kurlerı cok daha agır yapmak zorunda kalacaklar cunku vucutları alısmıs olacak
    halbukı uzun sure dogal sadece supplement ıle calıssalar ve bu sekılde ıyı bır sevıyeye gelseler cok kucuk kurlerle bıle buyuk atlamalar yapabılırler.

Bız bıldıgımız seylerı soyluyoruz ancak sadece bugunu dusunen ınsanlar bır de cevrelerınden cahıl cesaretlı veya bu steroıdlerı satarak para kazanan hocalardan yalan yanlıs seyler duyunca zamansız kurlerle erkenden ıcorganlarını harap edıp ustune ustluk bırde sonuc alamıyorlar.Boyle tıplerle cok karsılastım, adam kur ustune kur patlatmıs, benım sıradan formumda oldugum donemkı kıloları ancak basıyor, goruntu desen vasat kur donemı balon gıbı sısmıs kur bıtınce uc hafta sonra moralı sıfır goruntu o kadar ılaca gore sıradan.

Hıc kur yapmadan ıkı uc sene calısmıs, uykusunu beslenmesını supplement destegını tam dısıplınlı uygulamıs, sonuna kadar asılarak calısan bır kısı
    cok hafıf bır kurle musabakada derece alabılecek sevıyeye gelebılır.

Saygılar

9. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    HSD arkadaşı neden ban ledin.ben anlamadım.Evet bu arkadaş legenddoping de takılıyor ve acayip karışık bir kür yapıyodu.Yaşı doğru.Kürden öncede vücudu iyiydi.Genetiği iyi bir arkadaş.Ama 3-5 euro için harcıyorlar zavallıyı.bu elemanı kazanmak lazım.17 yaşında insandan çok mantıklı çok olgun davranışlar beklemek yanlış.Sende o yaşlarda oldun.Ama sen kovuyorsun adam açık söylüyorum zehir tüccarlarının kucağına düşüyor.

10. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet madem sordun açıklayalım tüm üyelerde öğrensinler sende
    bu arkadaşımız eskiden big body nikiyle yazıyordu ve (eski üyelerimiz hatırlar)buradaki seviyeyi birkaçdefa aştı yine biz uyarı mesajları attık ikaz ettik olmadı daha ileri gitti bizde ban yaptık ve bu forumda önem verdiğimiz bazı değerlerin üstüne çıkılırsa o üyeye bu sitede 2.bir şans olmaz asla da olmayacak bu prensiptir bu arkadaşımızda tekrar bizi aldatacağını düşünerek yeni bir nickle üye olmuş ama tekrar aynı şeylerin yaşanmasını istemediğimiz için (bunuda size rahat ve seviyeli bir forum ortamı sağlamak amaçlı yapıyoruz)eski üyemiz big body'i ban yaptık tekrar ama biz kararları aramızda tartışırız üyeye ikaz mesajı yollarız ve takibe alırız daha sora hala devam ediyorsa hakkında bir oylama anketi yapılır neticeye görede banned yapılır veya tekrar uyarılır üyelerimizin içi rahat olsun burada kimseye haksızlık yapılmamakta sadece seviyeyi korumak açısından bunu yapmak zorundayız unutmayınki burada site adminleri dahil kimse para kazanmıyor bu tamamen gönül işi ve zagortenay seninde 2nik kullandığını biliyoruz yani eskiden tuase olduğunu buna ne gerek var anlamıyorum saygılar hsd

11. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Konusu gelmısken soylemelıyım,

bu forum dıger cesıtlı forumların aksıne gercekten bır grup tarafından ıyı yonetılıyor, bızım mılletın bır alıskanlıgı olarak
    dısıplın olmayan bır ortem olsa pek cok yenıyetmenın cok saygısız bır sekılde luzumsuz dıaloglara gırecegıne emınım.

Acıkcası ben bıle 34 yasında ısguc coluk cocuk sahıbı bır adam olarak kullandıgım ıfadelere ve tarzıma dıkkat edıyorsam
    yası kucukte olsa herkez edecek,ve sevıyelı tartısma , saygı sınırlarını asmadan gerekırse nuktedan gerekırse de cerceve ıcınde kalarak bılgısının gucuyle surtusmelerı cozme kulturunu kazanacak.

Acıkcası dılının kemıgı elının ayarı olmayan adama gosterılen tolerans genel durumu bozar dusuncesındeyım, cesıtlı forumlarda ornegını cok gordum bu yuzden yonetım bence yanlıs yapmıyor.

Tarzı yanlıs olanı kazanmak ıcın kımsenın debelenmesıne gerek yok, kazanılacak olan adam once kendı o ısıgı verecek kı
    bır seye benzesın.

Saygılar

12. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Bunu anlamak zor değil orta derecede siteyi takip eden biri iki adet nick aldığımı anlayabilir.Moderatör olmasına gerek yok.diğer nicki arkadaşım için almıştım .çokda gerekli değilmiş aslında.İki nickle bir terbiyesizliğimiz seviyesizliğimiz olmadı allaha şükür.ama ben siteyi yoğun takip ettim bu ban lama işinde bir laçkalıkmı var bir keyfiyetmi var diye bi şüphe uyanmıştı içimde.Ama dediğine göre yokmuş.biz bir rahatsızlığı dile getirdik.Tartışmayı çokda uzatmıyorum.Ben arkadaşın dışlanmasına içerlemiştim .Demek ki dışlanmasuında haklılık payı varmış.

13. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    elbetteki var bunu bigbody nin eski mesajlarını okuyarak anlarsın nasıl bir örnek vereyi hemen sana üylerle dalga geçmek alay etmek onları aşağılamak gibi onların anatomik yapılarıyla ilgili iğrenç espriler gibi hatırladıklarım bunlar aslında bigbody hatırlamakta istemiyorum çünkü o zaten ilk küründe değil daha öncede yapmıştı diye hatırlıyorum aklı olan kendini zehir tacirlerinin kucağına atmaz onun aklı yokmu ben burada yapma dediğim halde yapan üye yokmu elbette var oda başına buyruk birisiydi toplulukla yaşayamayan yanlızlığa mahkumdur bu sözün sahibi yok ben uydurdum ama güzel oldu saygılar hsd

14. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bir detay daha var açmışken bayramlık ağzımı yazayım buradan kimse boş yere atılmamıştır zaten atılan adamda da biraz adam gibi adamlık varsa geri gelip uyduruk nikle yazmaz lafım sana değil bigbody gibi yapanlara bir zamanlarda rocky27 vardı ismail oldu sora 4 veya 5 nikle yine geldi neyse onuda temelden hallettik saygılar hsd açılımını merak ediyor HSD NE DEMEK YAZAYIM

BAZEN HSD=HİÇ SİNİRLİ DEĞİLİM
    BAZENDE HSD=HİÇ SABIRLI DEĞİLİM duruma göre değişiyor

15. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    hsd yalan söyleme forumun her cm karesini gezdim.Pikseline kadar ezbere biliyorum.HSD senin isminin başharfleri al işte yakaladım. :D
    herneyse sinirlenme ben sadece kardeşim gibi görüp acıdım vatandaşa.size kolay gelsin .forum idaresi zor tabi.tatar ramazanın memleketindenim haksızlığa tahammülüm yoktur o açıdan.

16. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet tatar ramazan filmi benide etkilemiştir her izlediğimde sağol sağlıcakla hsd açılımı işin esprisi bu arada :)

17. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım bir küre başlarken, o kür parası başka şeylere harçanıp kür kesilir mi ya :shock: Yani paran yetmiyorsa biriktir öyle yap. Kür yapmayı önermiyorum ben kesinlikle. Ancak kürde bile disiplini bozan birinin bu sporu disiplinli bir şekilde yapacağınada hiç inanmıyorum. Ben arkadaşın sonunu söyliyim. Bu sporuda bi çok nedenle erteliyecektir, kız arkadaşımla buluştum, şu vardı bu vardı vs... Bi çok insan sporu hep 2. 3. plana atar. Yani antreman günlerinden seve seve fedakarlık edenleri çok gördüm. Bu karakterli insanların steroid kullanmaları tamamen saçma geliyor bana. Unutmayın bir bodycinin sonunu getiricek olan şey KONFOR dur. Kişi antreman planını gelişim için diil konfor için değiştiriyorsa, yanlış yoldadır. Konfor sınırlarına girerseniz, tekrar kopmanız çok zor olur, çünkü konfor inanılmaz bi derecede bağımlılık yapar, kurtulmanız çok zor olur. Kız arkadaşına , bugün antreman günüm yarın buluşalım diyebilene koca bir alkış istiyorum 8)

18. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ilk defa bir konuda senle ayni fikirdeyiz...

19. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Ben derim şahsen. Antrenman saatlerime günlerime dikkat ederim. Konfor en son plandadır bende...

20. beyaz adam

beyaz adam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

bizim konforumuz antremandır başka ne daha rahat ettirebilir ki ? ;)

Sayfayı Paylaş