Hidetada Yamagashi nin karın programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Hide tarafından 11 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Hide

Hide Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar internette dolaşırken buldum,paylaşmak istedim:)

Karın kaslarını geliştirmek ve derinlemesine işlemek için, en iyi tekrar hangisidir? Yüksek tekrarlar mı yoksa ağırlıklarla beraber az tekrarlar mı? H.Yamagishi: En iyi ikisinin de kombine edilmesidir. Bir gün de karın kaslarını geliştirmek için 10-15 tekrar yapabilecek şekilde çalışmalısınız. Diğer günde yapabileceğiniz kadar (50 veya daha fazlası) tekrar yaparak karın kaslarınızı derinlemesine uyarırsınız. Diğer kas gruplarını çalıştırırken karın egzersizlerini de kombine edersiniz.

Karın çalışma idmanı için standart hareket(egzersiz) sayısı kaçtır?
    H. Yamagishi: Çok fazla egzersiz değil! Karın kasları değişik açıdan çalışılması gereken kompleks bir kas grubu değildir. En yüksek 3-4 egzersiz olmalı. Normalde ilk önce alt karın kaslarını çalıştıran “Asılı çakı” ile idman yapılır. Eğer alt sırtınızla ilgili bir probleminiz yoksa, ikinci egzersiz olarak size “situps” öneririm. Ben, Situps’da açıyı biraz değiştiriyorum. Üçüncü olarak normal çakı yada “reverse Crunches” egzersizlerini yine alt karın kasları için öneririm. Dördüncü egzersizi de yapmak istiyorsanız, yan duran karın kaslarını çalıştırmak için Twist gibi egzersizler öneririm. Ben Twist egzersizi sağlık topuyla uyguluyorum. Karın kaslarını çalıştırırken daha çok alt karın kaslarına önem vermeniz gerektiğini sakın unutmayın. Çünkü, beğenmediğiniz iğrenç yağlar hep o alt karın kaslarda birikir.

En iyi sonucu elde etmek için haftada kaç kere karın kaslarını çalıştırmalıyım?
    H. Yamagishi: Eğer iyi bir karın kaslarınız varsa, haftada iki-üç kere çalışmanız yeterli. Eğer karın kaslarınız sizin için bir zayıf noktasıysa, her salona uğradığınızda çalıştırmanız gerekecek. Karın kasları benim sorunlu ve zayıf noktamdı. Eskiden her salona uğradığımda çalıştırırdım ve haftada 6 kere karın idmanı yapardım. Bugün karın kas sorununu elbette çözmüş biri olarak haftada ancak 2-3 kere çalışıyorum. Karın kasları çok çabuk kendisini yeniler ve dinlenir. Bu yüzden her gün çalışabilirsiniz. Çalışırken karın kaslarınıza ağrılar girdiyse, kendinizi biraz dinlendirin. Hırsınıza kapılıp zorlamayın.

Şahane bir baklava çıkarmak için bize Beslenme tüyoları verebilir misiniz?
    H. Yamagishi: İlk önce: Saat 17.00’den sonra Karbonhidratları çok az alın. Eğer miktar artırılırsa büyük ihtimalle bu yağ olarak size dönecektir. O vakitten önce Karbonhidratlarınızı rahatça tüketebilirsiniz. Karbonhidratlar sizin günlük enerji ve antrenmanlarda sağlayacağınız verimi artırır. Akşam karbonhidrat almazsanız, gündüz vakti depo ettiğiniz karbonhidratları kullanır ve yağlanmanın önüne geçmiş olursunuz. “Fast Food(hazır yiyecekler)” gıdaları tüketmekten sakının çünkü bu gıdalar ancak boş kalori elde eder ve sizin ancak yağlanmanıza sebep olur. Eğer yemek yemeğe giderseniz, kendinize az yağlı ve düşük karbonhidratlı fakat yüksek proteinli bir menü sipariş edin. Örneğin Salata ile beraber Izgara Tavuk Göğsü gibi.

Bolca su tüketin. Eğer su içerek göbek yapacağınızı düşünüyorsanız yanılırsınız çünkü su içmemekle vücudunuz gereksiz sıvı depolayıp sizin kötü görünmenize sebep olur. Çok su içerseniz, vücuttan da gereksiz sıvı birikmesini beraberinde alır ve atar. Eğer iyi bir karın kaslarına sahip olmak istiyorsanız, su tüketmekten kaçınmamalısınız.

HIDETADA YAMAGISHI' den KARIN KAS İdman tüyosu

EGZERSİZ BÖLGE 1. Mide İdmanı 2. Mide İdmanı
    1. Asılı şekilde Çakı hareketi (Alt mide kasları) 10-15 Tkr 50-100 Tkr
    2. Situps (Üst mide kasları) 10-15 Tkr 50-100 Tkr
    3. Reverse Crunches (Alt mide kasları) 10-15 Tkr 50-100 Tkr
    4. Negatif sehpada (Yan mide sağlık topuyla Twist kasları) 10-15 Tkr 50-100 Tkr
    Not: Her set’i belli sayıda bir tekrara bağlamadan gücünüzün son limitini kullanarak bitirin.

alıntıdır.

sahin_2781, frtmhc ve kenan_23 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş