hic birsey anlamadim

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve whatismatrix tarafından 29 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. whatismatrix

whatismatrix Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar selam ,

Bu forma mesaj atmaya baslamadan once ortalama 8 9 gundur okuyorum , ama inanim bilgiler cok daginik ve her kafadan bir ses cikmis , bu kadar cok ses cikinca herkes farkli birsey soleyince , hangisi dogru veya hangisi olmali inanin insan sasiriyor , protein grublarinda mesela , karbon hidratlarin cesidinden bahsedilmis , glisemik index bisiyler yazio , bi ton birsey yazi fruktoz glikoz ? buraya gelen hersesin bu terimleri bilmesini bekleyemessiniz , hic kimsede diyetisyen vs degil , en azindan maden bir karbonhidrat cesidinden bahsediorusunu yanina 1 2 ornek verin kafamizda canlansin , ben nerden biliyim mutlimixkarbonhidratin handi urunlerde oldugunu , herkes mesela meyve sekeri meyve severi dio , ama kimse or:kayisi,seftali,elma suyu gibi birden cok ornekler vermio , bence bilgiler belli bir yerde derlenmeli , ogranmek istedigimiz 1 sey var ama aldigimiz 50 cevap var , nasil olucak bu isler boyle ?

mystic bunu beğendi.
  2. whatismatrix

whatismatrix Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ayrica belirtmek isterimki ... proteinlerle ilgili urun verilmis ve insanlarin tecrubesini aktarmasi gerekirken gerek antreman gerek performans 10 cevaptan 7 8 i nerden aldin kaca aldin , biraz amacindan sapmis zaten bir arkadasimiz da belirtmis bunu mesajlarin arasinda ....

saygilar

mystic bunu beğendi.
  3. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.048
    Ödül Puanları:
    0
    Burada mesaj yazan hiçbir üyenin mesajında bahsettiği karbonhidrat çeşidini örneklendirme gibi bir zorunluluğu yoktur. Sonuçta cevap verilen konu hakkında fikir beyan etmektir amaç. Üye olan hiç kimseden tüm karbonhidrat çeşitlerini bilmesini istemiyoruz ama üye olduktan sonra forumda araştırma yaparak bu bilgileri edinebilirler. Ama kimsenin üstede dediğim gibi önceden açıklanmış bilgileri tekrar açıklama zorunluluğu yoktur.

Bu gibi sorunların çözümü aslında çok basit. İmzamdaki linkte ayrıntılı şekilde anlatıldığı gibi forumda arama yapmak. Forumu araştırdığınızda göreceksinizki bilgiler dağınık değil. Sadece temel bilgiler çok öncelerden verildiğinden forumun ücra köşelerinde kalmış. Sonuçta konular son güncellenme tarihine göre forumda diziliyor. Bir alt bilgiyi öğrenmeden bir üst bilgi alınmaya çalışıldığında üst bilgi her zaman karmaşık ve anlaşılmaz gelir. Bu nedenledir ki aklınıza takılan her konuyu forumda araştırarak öğrenmeye çalışın. Eğer forumda bu konunun açıklaması yoksa ilgili bölümde başlık açıp sorun.

http://www.bodyforumtr.com/vbforum/karbonhidratlar-tan-yal-m-t4105.html
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/glisemik-indeks-t4308.html
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/kalori-cetveli-glisemik-endeks-t2191.html

Kan Mevsimi, vandamme, whatismatrix ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    meyva sekerine kimse tutupta armut diye ornek yazmaz siz meyva sekerinin ne oldugunu basit sekerin ne oldugunu anlayamiyorsaniz yanlis sporu yapiosunuz demektir

5. whatismatrix

whatismatrix Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Moztin ,

sanirim cevap yazmak icin mesaj attin , senin soyledigin sey tamamiyle abes kacmis ,kalkip kimse armut diye ornek vermez diyorsun ama sanirim soylemedigine gore sende ne oldugunu tam bilmiyorsun ...

sen eminim bu spora basladiginda ilk dumbell i eline aldiginda bunlarin hepsini biliyordun a32

soylemis oldugun sey karate ye yeni baslamis bu adam sen nasi 3 inch punch i bilmiosun ? bilmiosan yanlis spordasin git boks yap demekle esit ...

cevap yazalim ama bilgilendirici olsun , bak ben biliyorum eheh glikoz da fruktozda hepsini biliorum sen bilmiosun havasinda degil ego tatmini tadinda degil ?! dumbelllls

6. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    ego tatmini degil olay sizin ilk tutumunuz yanlis kimse burda aciklama yapnak zorunda degil ve siz azarlar bir uslup kullanmissiniz ve biraz arama yaparsaniz hepsinin cevabi mevcut bende hicbirsey bilmiyordum ama arayarak ogrendim

7. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Bu sporun belli doğruları var ama işin beslenme kısmı gerçekten karışık elinizde o kadar güzel imkanlar varki sürekli okumak lazım foruma aşina olduğunuz vakit istediğiniz bilgiye daha çabuk ulaşıcağınız kesin forum moderatörleri inanıyorum ki günde en az bir 20 mesajı çöp kutusuna atıyor.Foruma her gelen emeklemeden yürümek istiyor."Glisemik index" bende ilk bu terimle karşılaştığımda anlıyamadım yazdım google'a yüzlerce ilgili başlık çıktı okudum anladım.Sanırım teknolojinin bu noktalara gelmesiyle birlikte gençlik daha bir hazırcı oldu 20 sene önce bu sporu yaparken etrafımızda utana sıkıla soru soracağımız birkaç kişi vardı şimdi ise bir etrafınıza bakın.
    Eğer böyle bir forum olmasa siz bu kavramları dahi bilmiycektiniz.Arkadaşların asıl tavrı ise sanırım üslubunuz.Mesela foruma bir bodybulding sözlüğü eklesek nasıl olur arkadaşlar deseniz cevaplar çok daha farklı olurdu.Size kolay gelsin söylediklerimi yanlış anlamazsınız umarım.

Sayfayı Paylaş