Herkesin her konuda bilgi profesörü olması hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve FuriousWind tarafından 10 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. FuriousWind

FuriousWind Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Bodybuilding
    Yer:
    TR,İstanbul
    Çok uzun zamandır açmak istediğim fakat vakit bulamadığım bir konuya değinmek istiyorum. Özellikle forumda genç arkadaşlardan yanı sıra pek çok kişiyi ilgilendiren bir şeyler karalamak istiyorum. Kısa ve özet geçeceğim ''bu sitede herkes profesör mü?'' kimseyi aşağılama, ezik düşürme gibi bir düşüncem yok. Eğer dürüst olmak gerekirse bir kişinin zayıf noktasını bulursam hak etmiş olursa zaten uğraşmama pek gerek kalmaz. Demek istediğim herkesin her konuda bilgisinin sınırsızmış gibi davranması. Bizi ilgilendiren kısım burada ''vücut geliştirme'' konusu. Bazı konuları cevaplamak dahi istemiyorum. O kadar fazla cevap sözde(!) bilgi var ki (doğru olsa bile) bir yerden sonra kendi düşüncemi karalayarak ''yok ben yanlış düşünüyormuşum'' demeye başlıyorum. İnanın bu spor'u aşırı profesyonel ve ya nasıl desem her gün 15 yumurta beyazı yiyen adamlar gibi yapmıyorum. Sadece kendi bedenimin uzmanıyım ne yapacağımı kendim belirliyorum. 2006 yılları arasında bu spor daha zevkliydi. Artık herkesin bir bilgisi var. Spor salonları dahil şahsıma soru soran birine yardımcı olmak amacıyla bir şeyler söylemeye pek dilim varmıyor. Ne demek istediğimi anladığınız düşüncesi ile iyi forumlar dilerim.

elezar bunu beğendi.
  2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Evet belki çok fazla sey değişti son yıllarda vücut geliştirme ve fitness sektöründe ama benim düşüncem birşeyler yapanlar, başaranlar ile sadece konuşanlar hala aynı kişiler

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    İnternetin yaygınlaşmasıyla bilgiye ulaşım hızlandı fakat bu Türkçe'de ve vücut geliştirme konusunda sadece dolaşımdan kalkmış eski bilgilerin insanlara ulaşımının artmasına sebep oldu. Bizim ülkemizde insanlara bilgiye ulaşmanın yolları öğretilmediğinden insanlar okudukları her şeyi gerçek zannediyorlar. Makalelerin (!) altına kaynakça koyma alışkanlığımız zaten yok, kaynakçası olan yazılar için de o kaynaklara gidip bilgiyi doğrulama alışkanlığımız yok. Bunu yapmak istesek bile dünyada bilim dili İngilizce olduğundan ve İngilizce eğitimimiz de çok zayıf olduğundan çoğu kişinin zaten anlamak istese bile anlama gibi bir şansı olmuyor. Sonuçta bizde internet bilgiyi değil cehaleti, dolayısıyla hakedilmemiş özgüveni yayıyor.

FuriousWind ve elezar bunu beğendi.
  4. FuriousWind

FuriousWind Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Bodybuilding
    Yer:
    TR,İstanbul
    Katılıyorum dostum. Bir çok kişi öyle bir konuşuyor ki bilmesem şampiyon diyeceğim nerede ise. Bilgi güzeldir paylaşılması da öyle, lakin yanlış ve çok fazla cevaplananlardan sıkılmak elde değil.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Kasım 2015 ---
    Cevabınız için teşekkürler. Yorumunuza katılıyorum. Artık bu sitede ve ya dışarıda (egoist) olarak söylüyorum ki çok bilmiş gibi konuşanlardan bi hayli bıktım.
    Salonda çalışırken o duyduğum sözü hiç unutamayacağım ''kanka sana bir protein ve karbonhidrat yazdım''

Sayfayı Paylaş