herkese soruyorum BEN BAŞARABİLİR MİYİM?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve aysunil tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    asıl spor yapmadan diyetle kilo verirseniz bu şekilde olur. spor yaparsanız sarkma falan olmaz merak etmeyin. vücudu sıkılaştırmak ancak ve ancak sporla mümkündür...

gliss, sohbetseli, joker23 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    tamam vücud sıkılaşır , yağlar eriri ve sporla kas olur tabi de derimiz de problem olmayacak mı? benim en çok korktuğum deri sarkması.
    bu arada sende gelmişin 100 kg a ,zayıflamışın da derin kalsın diyen arkadaşlar olabilir.spor yapıyorum tabiiki..

3. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73

flex-point hocamızının da söylediği gibi spor yaptıgınız müddetçe vucudunuz sıkılaşacagından ötürü derinizde sarkmalar olmayacaktır...

diyetle birlikte spor yaparsanız sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz ve bu gibi problemlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız ya da en az zararla atlatırsınız...

iyi çalışmalar dilerim.

4. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    40 kilo aldığınız dönemde neden hiç önlem almadınız? sonuçta bu bir süreçti ve durumun bilincindeydiniz.

5. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    önlem almaz olur muyum hiç. ama istikrarlı değildim.1 hafta diyet ve spor yapıp kendimi ödüllendiriyordum ve ipin ucunu kaçırıyordum tabiki.sonrada nasılsa yedim devam ediim bari diyordum.
    bu böyle sürdü 3 kilo verip havaya girip nasılsa kilo vermeye başladım diye düşünüp tekrar yemeye başlıyordum tabi hareket de çok az.şimdi ise spor yaptığım için yemiyorum.bu kadar enerji harcamışken yemeee diyorum kendime..
    tabi büyük bi kısmı psikolojik kökenli.hayatımda köklü değişiklik olmuş.artık anneydim ve kendimden önce düşünmem gereken minicik bi bebek vardı.ben ikinci plana attım kendimi,önemsemedim.en büyük hatam buydu.
    düşününce 40 kilo çok fazla evet haklısın.kafa_

gliss bunu beğendi.
  6. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Hamilelik bulk dönem değil ki ayar yapsın plan yapsın.

Hamilelik döneminde bir önlem almanız pek mümkün değil herkes bunu biliyor. "Hamilelik döneminde önemlimi aldım doğurdum kilomda pek bir şey değişmedi" diyenler doğumdan çıkıp esnetik ameliyatlarına girenlerdir :) gecenin bi yarısı uykunuzdan uyanıp hiç yemek yememişçesine yemeniz sizin elinizde olan bir durum değil. Bunun gibi yoğun beslenme durumları doğanın bi şartı. Dediğiniz gibi bellirli bi zamandan sonra spor yapma durumlarıda neredeyse 0a iniyor. Bu süreçte 9 ay gibi uzun bir süreyi kapsadığı için haliyle yoğun beslenme ve hareketsizlik kilo artışına sebep olur. Bu doğal bişey. Sorun hamilelikte aldığınız kilolar değil hamilelikte aldığınız kiloların doğumdan sonra veremeyeceğiniz düşüyor olmanız "ısrarla"

Size bir örnek daha vermek istiyorum

David Smith doğuştan obezite aynı zamanda bütün hayatını hamburger kola patetes kızartmasıyla geçirmiş birisi..

Ve bir gün karar verdi bu karar sayesinde 184 kilo verdi..

Nancy Makin tam 320 kiloydu ve doktorlar artık öleceği hakkında hemfikirlerdi.

Peki o ne yaptı ?

Azmetti hem ölmekten hem kilolarından kurtuldu hemde doktorların yüzünü kara çıkarttı. Tam 240 kilo verdi..

ve artık eski günleriyle dalga geçiyor

Azi, gliss, redbaron_ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0

ya bunlar çok uç örnekler...şok oluyorum bunları görüp..ilk adamın göğüs kafesi nasıl küçüldü acaba .küçük yaştan beri obez ise aman allahım..
    ben forumu okudukça kilo vermenin tamamen mantık işi olduğuna karar verdim. bu arada istediğim kiloya gelirken azcık da olsa yapabildiğim kadar kas yapmak istiyorum..

8. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bunlar çok uç noktalar. Bunları örnek olarak vermemin sebebini biliyorsunuz. Bu insanlar bile nerden nereye geliyorlar siz doğumda aldığınız kiloları veremeyecekmisiniz ?:)

Setenay bunu beğendi.
  9. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    ebru şallı, her ne kadar o da uç örnek olsa da, hamileliği döneminde formunu korudu ve sonrasında eski haline geri döndü. çocuğu da gayet sağlıklı. onun da canı eminim gece kalktığında sakızlı muhallebi çekiyordu ama iradesine hakim olmayı bildi.

slymnasye bunu beğendi.
  10. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    ebru şallı ile aramızda ne kadar fark var...
    o hanım türkiyenin en zenginlerinden.eminim hamileyken prenses gibi bakıldı.bazen insanlar dünyalarında bazı boşlulkarı dolduramadığı için bunu yemek yiyerek gidereceklerini sanırlar..sen nasılki başka insanlardan farklıysan ve herşeye aynı tepkiyi vermiyorsan bende öyleyim.insan olmamızın gerekliliği bu zaten.yoksa inek de doğuruyor.haklısın hamileyken tahmin ettiğim gibi abarttım.hem ilk bebeğim olması hemde çalıştığım yerin bir rehabilitasyon merkezi olması ( 18 yaş üstü özürlü çocuklarla hamileliğimin son 10 gününe kadar çalıştım ve ya çocuğum sakat olursa ya beyni gelişmemiş doğarsa , yetersiz beslennirim diye abarttım) nedenleriyle yedimde yedim. :D
    keşke ebru şallı gibi olsaydım ve onun imkanları bende değil nenemde olsaydı eminim nenenm de çok güzel olurdu.ama diyorum ya fark.sen de aynı yersin aynı ilaçları kullanırsın arkadaşında kullanır ama aynı olmazsınız olamazsınız..
    faydası belki olurda başkalarıda gaza gelir diye link eklemek istiyorum.
    ayrı başlıkta eklemelimiyim bilmiyorum..doğru çöpe gidiyor..uygunsa arkadaşlar başlık açarım.
    http://www.minimins.com/inspiration/

gliss bunu beğendi.
  11. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    ilk entryde yeni anne olmuş olmanı, ikinci entryde ebru şallının çok parası olduğunu bahane ettmişsin. bu işin parayla alakası yok. o da sonuçta anne oldu ve büyük stresler yaşadı bebeği ve beslenmeyle ilgili.
    ben 5 yıldır bu sporun içindeyim ve şunu gördüm: bahane bulanlar başarılı olamıyor.

amacım kimsenin şevkini kırmak değil gördüklerimi söylemek.

magicbaris ve slymnasye bunu beğendi.
  12. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    ebru şallı yı sen örnek verdin bende değerlendirdim. acaba ebru hanım ne gibi büyük stresler yaşadı.çok merak ettim.5 yıldır spor için hiç para harcamadınmı yani? bahane bulanlar başarılı olamıyor doğrudur.bende bunlardan sıyrılmaya çalışıyorum.
    umarım başarılı olurum.sende eğer çevrende benim gibi insanlar varsa daha hassas davranmaya çalış.istemeden kırıcı olabilirsin.

gliss bunu beğendi.
  13. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sevgili Arkadaşlar, Hepinize Öncelikle Güzel Bir Pazar Diliyorum :)

Birbirimize karşı ben de tavrımızın daha ılımlı olması gerektiğine inanıyorum... Evet, herkesin şartlarının eşit olmaması durumunda ben de i-tech'e katılıyorum; onun da tamamen iyi niyetiyle (katı ve disiplinli bir kişiliğe sahip olduğunu düşünerek ) konuya bu şekilde yaklaştığını düşünüyorum...

Ben tek bişeye inanırım hayatta; o da kendime !

İnsan istedikten sonra neler neler yapmıyor; kendi imkanlarını zorluyor; olmadı devreye yaratıcılık giriyor hyper_

Ben hayatta çok şey başardım; bunların parayla yahut benzer bişeyle alakalı olmadığından eminim; tamamen herşey sende başlayıp sende bitiyor; tümüyle maneviyat; içten gelen deli bir istekkk ..
    Kimsenin eşit şartları yokkk...
    thums:

Onun için imkansız diye bişeyin var olduğuna değil; çalışmaya, pozitif düşünceye ve alın terine ve tabii önce de Allah'a inanırım ben. İmkansız değil zor vardır hayatta sadece...

O fotoğraftaki kadın gibi olmamak için hiç bir sebep göremiyorum ! dumbelllls

gliss, redbaron_, YesiLZeytin ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    kimsenin iyi niyetinden şüphem yok..
    burda olma amacımız belli zaten.
    koşulların önemini yadsımayın . zaten ben gerekçelerimi ve pişmanlığımı yeteri kadar vurguladım .ama konuyu uzatmamak adına teşekkür ederim.

15. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    kız arkadşaımın ev arkadaşının fazla kiloları vardı. onun her yediğine müdahale ederek 15 günde 5 kg vermesini sağladım, daha sonra çeşitli bahaneler bulup bıraksa da bu süre zarfı içinde vücudunda büyük değişiklik yaşadı.

sana onun neler yemesine izin verdiğimi buraya yazayım sen de onu baz alabilirsin.

sabah
    2 haşlanmış yumurta, YAĞSIZ salata(sınır yok sadece zeytin yasak) 2 dilim kepek ekmeği light peynir(bimde satılan pembe renkteki light peynirin besin değerleri çok iyi. o yüzden sınır koymadım bunda da)+vitamin tableti(supradyn)

ara öğün :1 adet meyve +1 bardak light süt

öğlen: haşlanmış tavuk 100 gr. küçük tabak yağsız makarna+ üstteki gibi sınırsız salata

ara öğün: 1 adet meyve +1 bardak light süt

akşam: herhangi bir sebze(yağsız)

yatmadan önce 1 bardak light süt veya meyveli yoğurt

zero kola sınırsız içebiliyordu. yemeklerden önce 2 bardak su içip kendisini tıkıyordu ve bu şekilde hiç aç kalmadığını söyledi diyeti iyi götürdü hatta verdiği kilolara ben bile inanamadım ama antalyaya festivale gidip biraları dikince diyeti bozdu sonra da bıraktı(çeşitli bahaneler bularak :D )

bunu direkt uygulamıyordu ancak benzerini uyguladı. sen de aynı şekilde bir program yaparsan kilo vermemen için bir sebep yok.

yanında tavsiye etmem ne kadar doğru bilmiyorum ama clenbuterol kullanırsan yağ yakımını hızlandırır, aslında buna gerek yok ama durumu acil gördüğümden önerebilirim.

yapabildiğin kadar spor yaparak diyeti desteklemelisin. kaslanıcam diye sakın korkma spor yaparken, kaslanman çok zor, hele bodyci kadınlar gibi gözükmen imkansız o konuyu dert etme.

şeker ve yağ kesinlikle tüketme. light süt ve zero kola istediğin kadar tüketebilirsin(zero kola az da olsa yağ bile yakar kafeinden dolayı)
    çok kilo verirsen sarkmalar olabilir bunu sporla giderirsin büyük olasılıkla estetik operasyona gerek kalmaz.

ve en önemlisi: bahane bulma ve spordan çok diyetin önemli olduğunu unutma.

aysunil ve Setenay bunu beğendi.
  16. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Ebru şallı belinin daha ince gözükmesi için kaburga kemiği operasyonları bile geçirmiş birisidir..

gliss ve aysunil bunu beğendi.
  17. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ayrıca da aşırı zayıf çirkinlerdendir :)
    Bir kadın bu kadar zayıf olmamalı; az ele gelmeli, hafif yapılı olmalıdır kanımca ;) Kadınız sonuçta yahu :D

gliss, redbaron_, usd61 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  18. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0

bimde satılan pembe renkteki light peyniri deneyeceğim mutlaka
    vitamin tabletlerinin kilo aldıracağını düşünmüştüm?diyette neden koymuştun?
    yatmadan önce 1 bardak light süt yada meyveli yoğurt neden yemeliyim?
    ben 19 dan sonra bişey yemiyorum sadece su içiyorum.
    spora gelince öğlen saatlerinde leslie sansone nin 2 millik yürüyüşü yapıyorum.-cardioda içeriyor-
    akşam ise yatmadan önce yağ yakıcı plates yapıyorum.yarım saat sürüyor.(bilmem faydalımı) yada tekrar 2 mil yürüyüş yapıyorum.
    spor yaparken terliyorum,nefes nefese kalıyorum bunların iyiye işaret olduğunu düşünüyorum.
    günde de 3 lt su içiyorum.
    karbonhidrat minimum düzeyde belki günde 1 dilim ekmek.
    şeker 0.tuz çok az.
    acaba nasıl?fikrini almak isterim doğrusu...

19. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Kesinlikle katılıyorum :)

Bir de
    "Ben tek bişeye inanırım hayatta; o da kendime !"
    tek kelimeyle süper.

Setenay bunu beğendi.
  20. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bimin pembe peyniri kesinlikle besin değeri en iyi light peynir. tadı da güzel(di) (bayadır diyet yapmıyorum da unuttum tadını :D )

vitaminin kilo aldıracağını nasıl düşündün merak ettim :D içinde sırf yağ olsa ancak 1 gr olur o da 9 kalori :D
    vitamin almanın sebebi beslenmenden dolayı eksik kalan vitamin ve mineralleri beleşten almak. hatta yanında balık yağı ve kalsiyum sandoz bile alabilirsin. vitamin kesinlikle al diyet döneminde eksik kalmamalı.

19 dan sonra birşey yememen mantıksız. vücudu çok uzun süre aç bırakırsan, kan şekeri çok düşerse,vücut en yakın zamanda gerekli önlemi alacak, iştahını had safhaya çıkaracaktır. bu diyette yapılan en büyük hatalardan. en azından diyette yazdığım gibi light süt içersen o da tıkar seni.

spor konusunda spesifik bişey söylemek istemiyorum, elinden geldiğince çok yapmalısın. hareket berekettir :D spor öncesinde (1 saat önce) herhangi bir eti form ürünü sana enerji verir, düşük kan şekerinden dolayı halsizlik yaşamazsın. ayrıca koladan kafein desteği de performansına az da olsa etki edebilir.

umarım en kısa zamanda fazlalıklarında kurtulursun, ben aslında bu konularda yazmıyorum ama seni çok hırslı gördüm :D umarım böyle devam eder.

Setenay ve aysunil bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş