herkese soruyorum BEN BAŞARABİLİR MİYİM?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve aysunil tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar selam
    ben 165 cm boyunda
    100 kg
    1 çocuk annesi
    şişko
    vücudunda yer yer çatlaklar olan :( bir kadınım
    (bazılarınıza göre yaratık da olabilir saygı duyarım)
    eskiden 60 kiloydum üniversite zamanlarımda fakat evlendikten ve doğumdan sonra 40 kilo aldım..
    vücüdıumda sarkmalar var.yağ bolca.
    acaba ben eski vücüduma kavuşabilir miyim?bunu merak ediyorum..yada zayıflarsam dahada sarkarmıyım?
    haftada ne kadar çalışmalıyım.
    bu soruları düşünmekten, ne spora, ne diyete başlayabiliyorum.
    çevrenizde bana örnek verebileceğiniz insanlar varmı yada eskisi gibi asla olamayacak mıyım arkadaşar.bana cevap verir misiniz?

Azi, gliss ve DeL PotRo bunu beğendi.
  2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    öncelikle aramıza hoşgeldiniz. sizin yapınızda salonumuza kayıt olan öğrencilere ilk 3 ay pilates öneriyoruz ve ilk ay beslenme sistemini bozmadan sadece spora alışmasını istiyoruz. 1 ay bittikten sonra 2. ve 3. ayda kişinin yeme sistemine girmesini istiyoruz ve ayda en fazla 4-6 kg vermesini amaçlıyoruz. pilateste 3 ay bittikten sonra 1. ayda 2 - 4 kg , 2. ayda 4-6 , 3. ayda 4-6 kg sağlıklı olarak pilateste ortalama 15 kilo vermiş oluyor. daha sonra cardio+fitness+ pilates şeklinde çalışmalarla 3 ayda 10 kg daha verip 75 kg ve sıkı bir vucut düzgün bir duruşa sahip oluyor.

ilk anda kesinlikle zorlayıcı egzersizler değil pilates yapmanızı öneririm aysunil hanım.

PİNKO, Azi, Dr.Science ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  3. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    peki arkadaşlar haftada kaç saat plates başlangıç için iyi?
    ve platesin yerine ne önerirsiniz?
    aerobik yada yürüyüş olamaz mı?

DeL PotRo bunu beğendi.
  4. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aramıza hoşgeldin :)
    Tabii ki başarabilirsin, aksi için hiç bir sebep yok...

Senin tek ihtiyacın olanşey; inanmak ve gereğince hareket etmek !
    Unutma arkadaşım, verilen hiçbir emek boşa çıkmazzzz :)

İyi bir diyetisyene gitmeni ve onun sözünden çıkmamanı tavsiye ediyorum, inan bana, sonuç şaşırtıcı olucak ;)

İmkansız diye bir şey yoktur; sadece " zor " vardı, o da çok çalışarak aşılabilir; tabii bunu da sadece aklını ve iradesini kullanmayı bilen insanlar başarır weightlifter

slymnasye ve DeL PotRo bunu beğendi.
  5. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    bana biraz teşvik bekliyormuşsun gibi geldi öyle bi konu açmışsın ki okuyan herkez tabiki yaparsın sen busun fln mutlaka dicek dua et ilk msj ı flexor yazmış olaya profosyonel yaklaşmış öle olmasa herkez ağam paşam yürü ya kulum uzar gider di bir an önce işe koyulup neler yapabileceğini araştırmalısın şimdi baştan alalım 1. spor 2. beslenme bunları zaten yapıcaksın ama nasıl imkanların neler bize yön wer yardımcı olalım

DeL PotRo ve slymnasye bunu beğendi.
  6. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    aysunil öncelikle aramıza hosgeldiniz ,ilk önce size tavsiyem şu karamsarlığı üzerinizden atın,bu işi yapabileceğinize inanın ve durumunuzun gerçekten kötü olduğunu ve bundan sonraki yaşantınız da daha sağlıklı bir birey olmayı hedefleyin...

ama malesef ben bunu başarırım ,ben yaparım demekle de olmuyor kuru kuruya ilk önce ben şimdiye kadar neleri yanlış yaptım diye bir düşünün bu kırk kiloyu nasıl aldım nerelerde yanlış yaptım diye bunları tek tek belirleyin ve bu yanlışları artık yapmamaya gayret edin...

ben bu işi diyetle felan hallederim diyorsanız size söliyim malesef halledemezsiniz belki başlarda kilo verebilirsiniz, ama bu kalıcı olmaz ya da belli bir süre sonra pes eder ve diyeti bırakırsınız..

bu nedenle sizin öncelikle tekrar bir diyetisyene gitmeniz ,daha sonra bir spor salonuyla görüşmeniz ve yaşam şeklinizi mümkün olduğu kadar değiştirmeniz gerekiyor..

sağlıklı beslenmeyi bir yaşam şekli haline getirmediğiniz müddetçe başarılı olamazsınız ,ve diyet kelimesiniz bir kere kafanızdan silin çünkü hiç bir diyet başarılı olamaz ,beyin diyeti bir ceza olarak algılar ve bu yüzden uzun süre devamm edemezsiniz o nedenle ben bundan sonraki hayatım da asla ve asla sağlıksız şeyler yemeyeceğim diyeceksiniz...

ve hedeflerinizi uzun tutun kısa sürede verilen hızlı kilolar aynı şekilde geri alınır,o nedenle acele etmeyin bu kiloları nasıl yavaş yavaş aldıysanız ve sizde kalıcı olduysa aynı şekilde bu kiloları yavaş yavaş vererek yine kalıcı bir zayıflık elde edebilirsiniz...

işiniz malesef zor ama imkansız değil doğru adımlarla mutlaka başarılı olabilirsiniz... ama dediğim gibi hayatınızda ki bir çok şeyden fedakarlık etmeli sağlıklı yaşamayı kendinize amaç edinmelisiniz bu iş ancak böyle olur...

iyi çalışmalar dilerim...

Son düzenleme: 3 Ağustos 2009
    DeL PotRo, FleXoR ve aneximandros bunu beğendi.
  7. guldenhayat

guldenhayat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    bursa
    ilk olarak iyi bir dietisyenden yardım almalısın aynı anda bir spor merkezine yazılmalı ve haftada en az 3 gün ortalama 1,5 saatlik programlar halinde çalışma programın hazırlanmalı. Zor bir şey değil.Zayıflama ilaçları vb. bitkisel ürünleri tavsiye etmiyorum thums:kesinlikle ilaçsız sadece sağlıklı bir dietle ve spor ile ortalama 7-8 ayda 55 kilo civarına inmiş olursun :) ve çok fitt bir vücudun olur :))):D

su ve DeL PotRo bunu beğendi.
  8. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    1buçuk yaşında bebeğiim olduğu için spor salonu benim açımdan imkansız.
    evde yürüyüş aerobik yapmaya çalışıyorum .bebeğe bğımlıyım...
    ama diyetle aram çok kötü.

Zaganur ve DeL PotRo bunu beğendi.
  9. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sevgili Arkadaşım Shownodese,

Arkadaşımızın desteğe ve olumlu söylemlere ihtiyacı olduğu çok açık; aksi takdirde bize "Başarabilir miyim ?" şeklinde bir soru yöneltmezdi, öyle değil mi ? Kendisiyle son derece küs olduğu ve psikolojik desteğe ihtiyacı olduğu çok açık; kendine olan güven ve inancını yitirdiği de... Ona gerçekçi biryaklaşım ile istediklerini vermenin neresi sakıncalı ? Kaldı ki düşüncenizi ifade tarzınız da çok hoş değil.

Sevgili Aysunil,
    Bu iş sıkı spor yapmadan olmaz; üzgünüm !
    Bebek ile birlikte yürütebileceğiniz de birşeyler bulunabilir mutlaka, sadece ufak da olsa bir adım atın, ve gerisi gelecek; inanın !

Maddi durumunuz iyi değilse bile, günümüzde devlet hastanelerinin biçoğunda bile diyetisyen bulunmakta. Öncelikle en kısa zamanda bir diyetisyene gitmelisiniz.

sohbetseli, FleXoR, DeL PotRo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    karar vermek başarmanın yarısı dır önce kararını tam ver sonrası gelir

DeL PotRo ve Setenay bunu beğendi.
  11. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    spor salonuna gitme gibi bir imkanınız yoksa en basiti günlük fiziksel aktivitenizi arttırmanızdır.

bu da örneğin ev işlerinde kahvaltı masasını hazırlarken her bir objeyi ( çatal bıçak vs.) tek tek götürüp tek tek getirmek şeklinde olabilir. ama bunu uygun vücut duruşunda yürüyerek uygulayın .dik durun-omuzlarınızı geriye alın ve midenizi sıkın.

bir diğeri patates yada başka bir sebzeyi soyduğunuzu düşünelim . bunu yaparken çökme hareketini yapabilirsiniz. arkanızda bir sandalye olduğunu düşünün yada gerçekten sandalye koyun ona oturup kalkın. bu çok iyi bacak ve kalça çalıştıran bir harekettir.

kaçıncı katta oturuyosunuz bilmiyorum fakat günde 4-5 defa merdiven çıkıp inin mesela çöplerinizi tek tek indirin.

koşu bandınız varsa tabi tempolu yürüyüşünüze devam edin ,olmadı bebeğinizi alın açık havada yürüyün. müzik açıp terleyene kadar dans edin,zıplayın...

SPOR HER YERDEDİR. YETERKİ AZMİNİZ OLSUN.

bu bahsettiklerim hiç bir imkanı olmayan normal yaşamlarına en basit şekilde devam eden kişiler için arttırılabilecek fiziksel aktivitelerdir. forumu imkan buldukça sık sık okuyun bu sayede neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğrenecek hatta bu bahsettiğim çeşitlendirmeleri kendiniz yapabileceksiniz.

son olarak şunu söylemek istiyorum . hiçkimse bu kadar kilo almayı beklemesin. baktınız 3-5 kilo hemen ipin ucunu yakalamak için bişeyler yapmalısınız. hamilelik - doğum olayını saymıyorum ama o da dahil alınabilecek kilo sınırını aşmamak gerek. yol yakınken neden daha fazla uzatmayı seçiyoruz türk halkı olarak onu da anlamış değilim.

saygılar---kolay gelsin...

PİNKO, mertcx, su ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  12. swordfish32

swordfish32 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    size söyleyeceğim söz şu

diyin ki :
    zoru başarırım imkansız sadece zaman alır
    insanın başaramayacağı hiçbirşey yoktur

flexor gerçekten güzel bir program sunmuş ama spor salonuna gidemem diyorsunuz

eve koşu bandu pedal vs alma şansınız varsa işinize yarayacaktır

kendinize eziyet etmeden bir diyet uygulayın arada kaçamak yapın canınız ne isterse yiyin ama haftada 1 olsun bu onuda abartmadan yosa bıkarsınız diyetten

su, gliss, Setenay ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar teşekkürler..
    evde aerobik ve cardio yapmaya çalışıyorum.diyetimde şimdilik iyi gidiyor..

su, gliss ve Setenay bunu beğendi.
  14. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    peki flexor neden ilk üç ay pilates yapmam gerekiyor.özel bi nedeni varmı?

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    evet var vucut ağırlığı kasların zayıflığı özellikle yoğun çalışmalarda eklem sorunu yaşamamanız için.

magicbaris, mmuratt, FLEX-POINT ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Katherine Mimanova , "kadınlar doğumdan sonra aşırı kilo alır, ve bir daha eski haline dönemez" tezini yerle bir etti

Rus Katherine Mimanova zaten her zaman tombul bir kadındı. Hamile kalınca iyice kilo aldı. Doğumdan sonra 120 kiloya kadar ulaşmıştı. Artık aynada gördüğü görüntü onu iyice rahatsız etmeye başlamıştı ve Katherina tam 60 kilo vererek mankenlere taş çıkartan bir güzelliğe erişti.

AZİM :)

Azi, redbaron_, mmuratt ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  17. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Allahım, hatun taş gibi olmuş maşallah :)
    Turuncu bikinili haline bittim :)
    Bu paylaşımınız süper olmuş valla...

Aysunil, görüyor musun; azim nelere kadir ;)
    Sadece iste ve elde et !

18. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    bencede mucize gibi bişi bu..
    ama ne kadar sürede oldu bu değişim ve bu bayan oldukça genç görünüyor.benden daha avantajlı sanırım.
    umarım bende başarırım.

19. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle foruma hoşgeldiniz.forumun hocaları sizi yönlendirecek yorumlarda bulunmuşlar ve ben de kilo veremeye çalışan biri olarak bu önerileri dikkat takip edip uygulamaya çalışıyorum.
    benim önerim kararlı olun.sık tartılmayın ve başkalarıyla kıyaslarak kendinizi demorilize etmeyin.benim görüşüme göre sizin hedefiniz manken gibi olmak değil mevcut olan yağlarınızı olabildiğince minimuma indirmek olmalıdır.
    ornekteki resimler hepimizi istahlandırıyor ve azmin nelere kadir olduğuna hayretler ediyoruz ama unutmayın ki çok çalışmanın eseridir bu.hem de pes etmeden.öncelikle karar verin ve uygulayın ve vereceğiz 40 kiloyu sürekli düşünmeyi bırakın bundan sonra sağlıklı besleneyeceğinizi kendinize inandırıp sevdiklerinize de söylerseniz emin olun ki bütün kapılar size açılacaktır.şimdiden kolay gelsin..

gliss, aysunil ve Setenay bunu beğendi.
  20. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş