Herkese Merhaba

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve can07 tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. can07

can07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle body ile iglili hemen hemen her şeyi bu forumda bulabbildiğimiz için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.Ne kadar faydalı bir sitedir burası.
    Spora yıllarını, zamanını vermiş insanlarla bir arada olup onlara danışmak gerçekten çok güzel.İzniniz olursa bende birkaç soru sormak istiyorum.daha önceden yanılmıyorsam buna yakın başlıklar oldu fakat sizleri sıkmazsam kendi sorularımı burada sormak istiyorum, önerilerinize gerçekten çok ihtiyacım var..

bodye başlamamın en önemli sebebi orantılı bir şekilde kilo alabilmekti.Çok çok olmasa da zayıf birisiyim çünkü.Spora başlayalı 2.5 ay oldu. 1. 92 boyum kilom 68 idi 2.5 ay gibi bir süre zarfında 4 kilo aldım şuan 72 kiloyum fakat sanırım 10 kilo daha almam gerekecek.Kilo almakta spora başlamadan önce oldukça zorlanıyordum.
    Bodye yazın başladığım için spor hocam birkaç kilo verirsin havalardan dolayı ama korkma dedi fakat kilo vermek yerine kilo almam beni çok sevindirdi.

Haftada 3 gün hiç olmadı 2 gün mutlaka spor salonuna gidiyorum.Hiçbir antremanımdan kaçınmadan devam ediyorum sporuma.

Ekmek çok fazla yiyemesemde yarım litreye yakın süt içiyorum ama yumurta yemeye düzenli olarak hergün başlayamadım.

Arkadaşlar hoca sürekli protein tozu almamı tavsiye ediyor ve de sporla birlikte ayda 4-5 kiloyu bana garanti ediyor sizce protein tozuna başlamam gerekiyor mu hoca protein tozunu birkaç fakrlı ürünle karıştıracağını filanda söyledi fakat ne yapayım kararsızım böyle devam ederek 10 kilo daha almam çok mu zor?
    Siz değerli arkadaşlarım bana neler önerirsiniz ?

Bu arada hoca göğüs bölgemin gelişmeye başladığını söyledi gerçekten de insanlar yavaş yavaş sormaya başladı.

Sizlere uzun yazarak sıkıntı verdiysem kusuruma bakmayın yalnız tavsiyelerinize çok ihtiyacım var.
    Şimdiden herkese teşekkür ederim.
    Spordan hiç kopmamak umuduyla ..

2. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ilk 3-4 aydan sonra eğer beslenme düzenin tam oturmamışsa protein tozu bence şart. böylece en azından kaçırdığın öğünlerde ya da eksiklerde bir miktar da olsa protein alımını arttırırsın. 3 gün çalıştığını nadir de olsa 2 gün çalıştığıı söylemişsin. 3günün altına düşme hatta 4 gğn bile çalışmalısın bence. ama şunu da söylemem lazım sadece protei tozu alımıyla iş bitmicek. bunun yanında duzenli beslenme ve uyku da çok önemli SAYGILAR..

3. can07

can07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlgin için teşekkür ederim.Uyku düzenim nasıl olmalı 8 saat uyuyorum fakat oldukça geç saatlerde yatıyorum.elimden geldiğince spora 3 gün gitmeye çalışıyorum okullar açılınca daha düzenli olur tavsiyene uyarak 4 gün gitmeye çalışacağım.zaten spor salonunda vakit keyifli geçiyor sporu çok zevk alarak yapıyorum..

4. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    uyku düzeni hem vucudunun hormonların yapılanmasını hem de beslenme düzenini etkileyeceği için bence çok geç yatmamanda yarar var. sabah aldığın protein vücuduna yararı büyük olcaktır ayrıca

5. can07

can07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en geç 12-1 arası yatıp 8 saat uyumak sanırım doğru olanı ? teşekkür ederim tekrardan ..

Sayfayı Paylaş