Herkes ince olmak mı zorunda?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve kujum tarafından 16 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ülkemizde bayanların hatta erkeklerinde kilo almaları gayet normal. Zira ne ülkemiz okulları bize beslenme hakkinda net bilgi veriyor, ne ailemizde bu konuya dikkat eden var.

Bir defa çok sağlam beslenme kültürümüz var ancak çok yağlı yemekler + hayat şartları birleşince Özellikle çok uzun bir iş ve öğrenim hayati, insanlarinda haliyle kilo alması kaçınılmaz oluyor.

Bu arada kimse bu dünyada yanliz ölmez. bunu unutmayalım.

Ancak istediğimiz ne?

Yani bu konuyu açarken şöyle bir düşünmek lazim. Talep görmekmi sevgimi günü birlik ilişkimi? Milleti arkamızdan suruklemekmi yoksa evlenmekmi?

Yani bize ne allahın belası medyadan bizi ne ilgilendirirki. Hayatimizda ebru şallının yada Xxx kişisinin bize sağlayabileceği ne var? Cokmu önemli yada çokmu değerli?

Bunlarin hepsi birer süreçtir. Bütün insanlarin problemleri aynı zaten. Özellikle genclik yillarinda güzel olmak güzel gözükmek.

Ancak kimse kimse ile kıyaslanamaz, bunu yapan insanin gerçekten insanlıkla ilgisi yoktur diye dusunuyorum.

Bence önemli olan ve hiç bir zaman değişmeyecek olan kişinin kendisidir. Siz kendinize doğruyu söylüyormusunuz? İşte bu önemli. Siz ne yapmak istiyorsunuz?

Eğer kendiniz hakkinda ufak bir karar dahi veremiyorsanız tanrının bile size yardım edeceğini dusunmuyorum.

Kesinlikle hayatta her konuda kendi düşüncelerimizin arkasında durmaliyiz.

Bize örnek gösterilmek isteyen insanlar bizleri neden ilgilendirsinki?

2. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    cayote kesinlikle yazdıklarında çok haklısın,fiziksel görünüş yerine her zaman iç güzelliği tercih eden birisiyim bende,ama hayat şartları benim gibilerini görünüşü bakımından takıntılı hale getirmiş durumda..

bir örnek veriyim geçenlerde kardeşimle alışverişe çıktım,3 tane pantolon aldım,üçüde farklı bedenlerde,çünkü hepsinin kalıbı farklı,onların mantığına göre incecik olmak zorundayız,çünkü istediğim pantolonun bedenimde olanı dar geldi,ve en büyük bu dedi,öte taraftan,başka yerden aldığım pantolonun bir beden küçüğünü aldım,artık zayıfladım diye:))

birde bir anımı paylşamak istiyorum,geçen seneki spor salonumda hocamla muhabbet ederken,yeni üye olan kızlardan birinin kollarını tutarak ,bana "bak selülitleri görüyormusun,böyle kollarım olsa intihar ederim" dedi,ertesi antremanda o kız kolu uzun bir giyisi ile gelmişti salona,böyle şeylerde oluyor malesef hayatta..

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Hayatta ne olursa olsun, insanları üzecek hareketlerden kacınmak gerekir.

Bilmem kelebek etkisini bilirmisiniz.

Dunyanin bir yerinde kanat çırpan bir kelebek, dunyanun obür ucunda fırtına yaratabilir.

İşte böyle insanları kırıcı konusmak, bir insanın canina , ruhuna ve bütün hayatina mal olabilir.

Ancak bazı durumlarda eleştiriler, itici bir kuvvet gibidir. Birileri sizi eleştirdiğinde bu sizi ileriye itmeli bence.

Cekinmek yerine daha fazla o konunun uzerine gitmelisiniz. Bu benim görüşüm.

Baskalarinin eleştirilerine sadece hedeflerimiz için önem vermemiz gerekir.

Ayrıca yüzde yüz mükemmellikte yoktur. önemli olan kusurları azaltmaktan geçer.

Yani anafikir şu, eğer siz karar verdiyseniz ve yola çıktıysanız eleştiriler birer süper benzin birer turbo yakıt işlevini görür.

Kimse sizi eleştirmesse nasil yol alicaksınız?

kujum bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş