Herkes farklı birşey söylüyor bilen bakabilir mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HighMami tarafından 16 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. HighMami

HighMami Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    18 yaşındayım 1.73 52 kilo civarıyım ve daha önce 1 ay fitnessa gittim onun dışında evdede vücut geliştirme yaparak vücudumu azda olsa geliştirdim.Şimdi tekrar düzenli olarak başlıyacağım fakat protein kullanmak istiyorum.Bunun üzerine bazıları Proteinle kas yaparsan çabuk erir, eriyince kötü durur.Proteinle boş şişiyo falan diyolar.Protein yerine günlük 5 liralık tavuk göğüsü ye aynı şeye denk geliyo diyenlerde var.Ben 10-15 kilo almak istiyorum ama bunu yağsız şekilde istiyorum damarlı bir vücut için sizce ne yapayım kafam karışık?

2. erenburak01

erenburak01 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Sorunu cevaplardım fakat bu soruyu soruyorsan bu sporla olgili ciddi bilgi eksiklerin var demektir. Çevrendeki insanların görüşlerinden etkilenmemen, kendi dogrunu bulman için bunu kendin araştırmalısın. Forumda hem sorduğun sorunun, hem de aklına gelebilecek diger soruların Cevapları var.

Öncelikle hedefine karar ver. Kalorilerin ne işe yaradığını, günlük kaç gram protein kaç gram karbonhidrat, kaç gram yağ Alman gerektiğini Öğren ve buna uygun bir diyet programı çıkartmak için beslenmeyle ilgili Araştırma yaparak hangi besinin yararli, hangi besinin içinde senin için faydalı olabilecek makrolar-mikrolar olduğunu araştır.

Bu bilgileri edinmen uzun sürmeyecek ve bu yolla, Çevrendekilerin kulaktan dolma saçma bilgileriyle sarsılmayacak bir spor bilincin oluşacak. Başarılar dilerim

HighMami bunu beğendi.
  3. HighMami

HighMami Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Düzensiz bir beslenmem olduğu için almam gereken veya yaktığım kaloriyi ölçemiyorum.Çalıştığım için sabah kalktığımda kahvaltı yapmıyorum.Saat 10-11 gibi fast food tarzı birşeyler yiyiyorum akşama kadar atıştırıp akşamda yemek yiyiyorum uyuyana kadar da atıştırmalık şeyler.Cidden kötü bi yemek programı fakat henüz bi yemek programı hazırlayamadım kendime.Sporuda sağlıklı ve fit olmak ve iyi hissettirdiği için istiyorum.Kilo alma konusunda ciddi sıkıntı çekiyorum + hareketli bir insanım çalıştığım iş gereği ayaktayım ve aktifim.Kendimce araştırmaya çalışıyorum + gidiceğim salonda da umarım ilgilenirler Türkiyedeki en lüks salonlardan birisi içerdeki insanların hepsinde hayalimdeki vücut vardı umarım dışardan gözüktüğü kadar hocalarıda iyidir.Ve dediğiniz gibi daha araştırmam lazım sitede konudan konuya atlıyorum merak ettiğim şeylerin cevaplarını arıyorum.

4. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Forumu bol bol oku, özellikle sabit olan başa tutturulmuş konuları, protein tozu içince kasın içi boş veya çabuk erir diye bir şey yok. Ancak protein tozu almana da gerek yok, asıl olan şey beslenmedir. Bu spor beslenme sporu, ne yersen osun.. Beslenme düzenini oturt, ama önce forumdaki sabitlenmiş konuları gözden geçir.

HighMami bunu beğendi.
  5. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    protein tozu efsanesi nedir arkadaş ya ? bu sporda tozdan önemli olan milyon tane şey var. he zamanı gelir alırsın. problem değil. önemli olan beslenmen. bu sporun yüzde 70 i beslenme. bu bilimsel bir gerçek. yediğini içtiğini iyi bilmelisin. sana tavsiyem fit365 diye bir program var. telefonuna onu indir. her yediğini oraya kaydet. böylece kalori kontrolünü yaparsın. attım , bir tabak nohut yedin. programa giriyorsun. günlük kaç kalori aldığını gösteriyor. sadece kalori saymak bile seni çok çok ileriye götürecektir. zaten başlar başlamaz protein tozu almak saçmalığın daniskası. otur araştır. bu forumda çok güzel bilgiler var. hepsini incele.

Sayfayı Paylaş