Herkes benimle dalga geçiyor.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve wynelss tarafından 2 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    Dalge geçmek acizlerin ve kafası az çalışan kişilerin işidir bu tür insanlar kendilerini ön plana çıkarmak isteyen egoist kişiliklerdir.

Senin kendinden asla utanmaman lazım insanın görüntüsüyle , fiziğiyle uğraşmak en büyük terbiyesizlik ve ahlaksızlıktır.

Kendini toparla ve okulunda yeni bir arkadaş çevresi bul kendine...

ayıca asla fiziksel özelliklerinden ve görüntünden utanma ve çekinme; gözü görmeyen, kulağı duymayan ,engelli olan birçok insan var onlar bile ama hayatlarından ve yaşamaktan belkide bizden fazla memnunlar

arkadaşlar yazılan mesajları okudum siz nasıl böyle şeyler öneriyorsunuz ?
    burun ameliyatı ne demektir ? sivilceler için operasyon vs ne demektir?
    sizin her yeriniz kusursuz mu? ergenlikte sivilce olmadı mı sizde?
    bu arkadaşımız henüz ergenlik çağında ve bu tür depresyonları hepimiz yaşadık vücudumuzun belirli yerlerini beğenmedik kimimiz kilolu kimimiz zayıftı ama günü geldi ergin olduk ve bu tür şeyleri sıkıntı yapmaktan uzaklaştık
    lütfen mantıklı davranalım...

Son düzenleme: 3 Temmuz 2012
    Zerk, Body06, Swager ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Benden daha kötüleri de var diye şükretmenin ve mutlu olmaya çalışmanın ne gibi bir zararı var öğrenebilirmiyim?

Evet zararı var öyle ortada şükredecek bişey olmadığı halde şükrederse şuanki hali ile devam edecek ve mutsuz olarak kalmaya devam edecek.Ben kör olan atsın diye bişey söylemedim ancak şükretmesi gerekmiyor çünkü şükredecek bişey yok.

Dert ettiği şeye bak kaşım birleşik, burnum büyük, bunları dert etmeyip kendisiyle barışık olmayı ve kendisinden daha kötü durumdaki insanların bile mutlu olduğunu öğrense hiç bir problemi kalmayacak çünkü ortada dert falan yok

Kendisiyle barışık olup böyle devam etse gene arkadaşları tarafından alay edilip mutsuz olacak bunları dert etmeyecekte neyi dert edecek illa kanser falan mı olması gerekiyor hayatını yaşayamadıktan sonra ne önemi var?

Burnum büyük hadi estetik yaptırayım, tipim kötü hadi orayı burayı düzelteyim diye sürekli kendisini fiziksel olarak değiştirmeye çalışan birisi asla mutlu olamaz, çünkü asla 4 4 lük olamayacağı için tatmin olamıcak

Ben 4 4 lük olsun demedim sadece normal bir insan gibi görünsün fiziği güzel olsun insanlar tarafından beğenilsin dedim.

Burnuna estetik yaptırdığında psikolojik olarak düzelmeyecek, çünkü özgüveni yok, burnum büyük diye öleyim ben diyen birisinin burnunu düzelttiğinde başka bir yerine kulp bulacağından emin olabilirsin

Özgüveninin olmamasının nedeni zaten fiziksel olarak kötü görünmesi(ki bu doğru çünkü arkadaşları dalga geçiyor malesef)Öleyim ben demesinin nedeni burnunun büyük olması değil tüm bu etkenlerin bir araya gelmesi.

Kaşı birleşik, burnu büyük, dalga geçiyorlar diye okulunu mu değiştirecek,estetik mi yaptıracak bumudur bunun çözümü?

Evet budur çözümü daha mantıklı bir önerin varsa getir ama yok şükrette yok takmada bik bik bik saçmalayıp durma hiç bişey olacağı yok çünkü işi gücü bırakıp bu kadar yazı yazdım inanamıyorum kendime.

Son olarak ben bunları arkadaşın yaşını 18-19 olduğunu düşünerek yazdım 13-14 yaşındaysa zamanın akışına bırakmaktan başka çare yok malesef:(

Berkthagar bunu beğendi.
  3. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Adam yorum yapmış sende ne diyosun doğru yaklaşım değil

Rambo16 bunu beğendi.
  4. wynelss

wynelss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ortasını almıştım zaten yine dalga geçiyorlar, nasıl acı çektiğimi bi Rabbim bilir bide ben. Öyle lakaplar takıyorlar ki kendimi orada öldürmek istiyorum. Hem sokakta hem yolda her yerde dalga geçiyorlar. Geçen arkadaşıma gittim sokağa çıktık ordada tanımadığım bi çocuk bana şş tekkaşlı sivilce mayın tarlası bi baksana dedi bende hiç bakmadan gittim. Ahahaha tipe bak, rüyamda görsem korkarım lan falan dediler. Bıktım artıık bu çileden napacağım ben ya. :(
    Allah hiç belalarını da vermiyor ki zaten, yaşamlarına mutlu mutlu devam ediyorlar. :(
    Bazı önerilerde bulunmuşsunuz ama burun kısmını yapamam yaşım gereği 14 yaşındayım daha burnum büyük değil gayet normal boyutta sadece kemik var kemerli. Ve de kızım yani, güzel kızlara imrenerek bakıyorum. :(

5. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Zaten psikolojik durumu iyi olmayan birisine bu konuda daha fazla yük bindirebilecek bir ilaç onu çok çok kötü bir ruh haline sürükleyebilir, bunun sonucunda da hiçbirimizin istemeyeceği şeyler olabilir.. Sadece uyardım.. Son derece iyi niyetle yazılmış bir yorumdan bile pürüz çıkartıyorsunuz ya daha ne diyeyim..

Azi, themertyildiz, rockybalboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    tartışma yaşanmış ama iki tarafıda haklı bulduğumu yazabilirim öncelikle insanların fiziki ve yüz durumlarıyla alay etmek terbiyesizliktir bence ha şöyle olur biri tabiki senin fiziğinle dalga geçer sende cevabını veririrsin o ayrı durum onların yanında ağlaman çok kötü olmuş bu onları dahada cesaretlendirir ve dahada çok dalga geçerler bu durumda onlara hiç önemsemediğini hissettirmen gerekiyor için kan ağlıyorsada git evinde ağla ama düşmanın karşısında dik dur kendini salma vg sporuna başla kendine güvenin yerine gelir zaten düzgün güçlü bir fizik insanın karizmasını çekiciliğini arttırır burunun nedense abarttığın kadar büyük olduğunu sanmıyorum çünkü o yaşlarda erkeklerde burun büyüklüğü takıntısı olur zaman geçtikçe fazla büyük olmadığını anlaşılır hem bak Tom Cruiseye burunu büyük ama yakışıklı karizmatik çok istiyorsan doktora bir git burun konusunu konuş bunlar değiştirebileceğin şeyler olduğu için sorun yapmaya gerek yok zaten ünlü olanlar örneğin kaşlarını burnunu hatta dişlerini bile yaptırırlar zamanla bunuda belirtelim senin yapman gereken kaşlarını kendin değil bu konuda uzman kişiler düzeltmesidir spor yap beslenmene dikkat et giyimine özen göster dik dur güçlü görün derslerine çok çalış seninle dalga geçenlerin lafları seni hırslandırsın derslerinde başarılı olmaya çalış geleceği düşün pozitif düşün iyi bir üniversiteye girmeyi düşün iyi bir mesleğe girmeyi düşün hayatta mutlu olarak huzurlu olarak başarılı olarak o seninle dalga geçenlere gereken en iyi cevabı vereceksin zaten yeterki inan ve kendini her konuda geliştir

Berkthagar, Body06, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bu yaşalarda çocukluk olduğundan dalga çok geçerler benimde kulaklarımla dalga geçiyorlardı keğçe kulak gibisine büyüdüm kulaklarım sırıtmıyor daha iyi oldu hattatipime gidiyor ama nasıl bir duygu olduğunu anlıyorum bizimle iltibatını koparma bizler burdayız senin için

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:15 ----------

rckybalboa7 dediklerine kattılıyorum

Berkthagar ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    birde kız arkadaş konusuna değinmişsin hiç merak etme o hayallerindeki bakımlı güzel kızlar ilerde burun büyüklüğüne kaşa değil kariyerindeki başarıya paraya bakacaklar 1. planda dış görünüş 2.planda olacak onun için dedim sağlam iyi gelirli bir meslek seç diye bunları rahatlaman için yazmıyorum gerçek bunlar ama tabi meslekte başarılı oluncada salma kendini bakımlıda ol ikisi birden olunca çok güzel hanımlar dahada hayran olurlar sana [​IMG]

Azi ve Phil_Heath bunu beğendi.
  9. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    bu cümleden bişey anlayamadım kız mısın erkek mi?

rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaşlar tavsiye vermeden önce adam akıllı sayfadaki iletileri okursanız iyi olur. Konuyu açan genç üyemiz kız olduğunu belirtmiş ama siz hala daha erkek tavsiyeleri sıralıyorsunuz.

İmrenerek bakmak özenmek demek yani onlar gibi olmak istemek demek, bundan daha doğal ne olabilir.

wynells, hayat en çok da şu içinde bulunduğu gençlik yıllarında fiziki özellikleri öne çıkartır, ama yıllar ilerledikçe hayatta pek çok başka unsurun fiziki özelliklerin yerini aldığını sen de göreceksin. Bu zaman dilimini en az hasarla atlatmak içinse sevdiğin konulara, bir spora veya sanata yoğunlaş ve seçtiğin sahada uzmanlaş. Böyle bir uğraş seni farklı bir dünyaya götürür. Derslerinde iyi olduğuna göre okumayı da artır, dünya klasiklerini okuduğun gibi sağlam bir din kültürü de edin, ki seni en çok rahatlatacak şeyin şu safhada bu türden okumalar olduğunda şüphe yoktur.

Body06, Azi ve ferdityson bunu beğendi.
  11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili wynelss ;

Sanırım çok genç bayan bir üyemissin ,

Bence pek kafana takma bu tarz alayları falan o yaşlarda olur öyle şeyler ,

Sivilcelerin için ise şu an aslında eğer gerçekten de yara bere içinde değil isen yapılacak yada gereken bir şey yok , ergenlikte oldukça doğal bir durum bu ,

Ama için rahat etsin diye ailenle konuş ve bir cildiyeciye götürsünler seni ssk hastanelerinde var ,

Ve madem bayansın bu yaşlardan itibaren bakımlı olman gerek , mesela kaşlarını dert etmişsin kuaföre gidip şekil vermelerini iste ve kuaför sana uygun şekli modeli yaptıktan sonra , çıkan yeni tüyleri sen al cımbızla , zamanla hem azalırlar hemde o şekli rahatça korursun ,

Bu yaşlarda makyajla kapatma olayı çok olur sakın sivilcelerini bir şey ile kapatma , ve mümkün ise makyaj dahi yapma ,

Her gün günde 4-6 kez yüzünü doğal bir sabun ile yıka mesela kükürtlü sabun olabilir yada tarçınlı sabun , yani yüzünü sık sık yıkaman gerek ,

Sivilcelerini ise bu yaşlarda sıkmak pek de mantıklı değil sanıyorum sivilcelerin az ucu beyazdır da bu yaşlarda , sık sık yıkarsan yüzünü mikrop kapmalarını ve büyük kötü görünen yara gibi sivilcelere dönüşmelerini önlersin ,

Haftada 2-3 kez de yüzüne doğal bir maske de uygulaman mantıklı olur , aktarlarda kil maskeleri satılıyor alabilirsin ,

Tabii ki de mesela garnier gibi markaların bu tip serileri var onları da alabilirsin ama tabii ki de doğal olmazlar ,

Burnun ise bence yaşın büyüdükçe seveceksindir ama sevmez isen de yaşın 18 olduğunda aileninde izniyle estetik operasyon yaptırabilirsin , ama hayatına çok bayan girmiş biri olarak sana şu tavsiyeyi verim ne kadar güzel olursa olsun asla doğal olan gibi sana has ve sana özel olmayacak , inan doğal olması seni daha çekici ve kendine has biri yapar ,

Dediğim gibi her şey aslında düzelebilir i bu yaşlarda böyle sıkıntılar olur , kız olsun erkek olsun herkes yaşamıştır bu tip durumları

Mutlu olman dileğiyle ....

Saygılarımla , Danny Boy ...

Berkthagar, Body06, ferdityson ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    orayı okumamışım ilk mesajında yazsaydın keşke yinede verilen tavsiyelerden bayanlarda yararlanabilir aslında dalga geçenlerin yanında ağlamamak güçlü durmak spor yapmak ders çalışmak mesleğinde çok başarılı olmak gibi birde 14 yaşında daha çocuksun dur bakalım daha tip konusunda yine aynı ilerde kariyerinde çok başarılı olursan insanlar senle dalga geçmez merak etme ama yinede bakımlı olmaya bak

Body06, Azi ve Phil_Heath bunu beğendi.
  13. wynelss

wynelss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ağlıyorum derken gözlerim sulanıyor hemen gidiyorum başka bir yerde ağlıyorum nadiren yanlarında ağlıyorum. Kaşlarımı inceltmek istiyorum fakat ailem izin vermiyor. Ama ben incelteceğim, çünkü kendimi çok rahatsız hissediyorum. Ünlülere bakıyorum aslında onlarında makyajsız hallerinin bizden farkı yok. :eek:
    Bir çok cilt ürünü kullandım geçmiyor, azalıyor sadece hatta bazen belli bile olmuyor ama yinede sivilceli diyorlar. Aynı şey kaşlarım içinde geçerli bazen gayet güzel duruyor ama yinede dalga geçiyorlar. Allah'tan burnumla dalga geçmiyorlar, o daha da kötü çünkü.

14. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Her bulduğun ürünüde kullanma yüzüne, Danny Boy ' un söylediği gibi temiz tut sürekli yüzünü, kafanada pek takma emin ol o sivilcelerin büyük kısmıda bu kadar stres yaptığındandır :)

Body06, Azi, Rambo16 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Ben tipimden memnunum ama yinede kız arakdaşım yok. Bence sorun tipte değil kendine güveninde

16. wynelss

wynelss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Valla kardeş bu devirde her şey tipte. Huyun güzel olsa da ıyy kala kala sana mı kaldım falan diyorlar.

17. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    O iş tam öyle değil işte bebek gibi kızlar görüyorum insan bakmaya kıyamaz.. yanında da insana benzemeyen erkekler var.

18. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Daha ergenliktesin takma kafana.Şu anda herkesin hayran olduğu ünlülerin ergenlik fotoğraflarına bak yok artık dersin:)2 yıldır hiç görmediğim arkadaşım vardı kız gördüğümde tanıyamadım desem yeridir.Neyin ne olucağı hiç belli olmaz.Sen kendini geliştirmeye bak. 2-3 sene sonra birde bakmışsın güzel,bakımlı,kültürlü bi kız olmuşsun o zaman herkes senin peşinden gelir sakın karamsarlığa kapılma.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  19. Berk06

Berk06 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Banada bir ara lakap takmışlardı bende kavga çıkarttım hatta bıçaklama olayı vs. oldu şimdi saygı durusunda duruyorlar ama pek tavsiye etmem. Ama en son çare bu olunca yapmak lazım bazı insanlar laftan anlamıyor hatta dayaktan bile !

20. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Orta okul - lise çağlarında Murat Boz da kendini hiç beğenmezmiş..Şimdi ne olduğu ortada :)

Sayfayı Paylaş