Herkes bana sarıyor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ClavataTR tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. ClavataTR

ClavataTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Koşu
    Yer:
    İstanbul
    ]Merhaba arkadaşlar , abilerim;

Ben 16 Yaşında pek çevresi olmayan hatta birazda içine kapanık birisiyim.

Mahallemizde bulunan 20 yaşındaki insanlar bana sürekli sataşıyor ittiriyolar falan.

Ben karşılık veremiyorum onları şikayet edebileceğim ne abim var nede babam(Ceza Evinde)

Ben artık dışarı çıkmak istemez oldum ne yapacağım bilmiyorum.

Sizce ne yapmalıyım artık çok kötü hissediyorum kendimi.

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Şubat 2013
  2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Boş vakitlerini kendini geliştirmeye ayır. Kitap oku spor yap ders çalış. Yeni şeyler öğren. Kendine güvenin gelsin. Bütün bunları yapınca zaten iyi yerlere gelme imkanın olabilir. Sen çalış çabala gün gelir hayatta onları ittirir.

45_Burak ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. ClavataTR

ClavataTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Koşu
    Yer:
    İstanbul
    Deniyorum ama olmuyo kendimi hep ezilmiş gibi hissediyorum daha demin yine milletin içinde beni rezil etmeye çalışdılar.

Bıktım artık keşke bi abim olsaydı ama oda yok kimse sahip çıkmıyo bana hayatım boyunca hep dua ettim Allahından bulsunlar diye ama ne küfür ettim ne saygısızlık yaptım.

Görünüşüm süt çocuk gibi ondan dolayı herkes hıncını benden alıyor.

Tanımıyorum daha hiç konuşmuşluğum yok gelmiş beni ittiriyor.

4. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    hayatta en çok tiksindiğim insanlar bir başkasını küçük düşürerek kendi zayıflıklarını kapatmaya çalışan yaratıklardır. normalde kaba kuvveti hiçbir zaman savunmam ve kesinlikle en son çare olarak başvururum .

sen onlara aldırma kafana da takma okuluna bak shaq ın da dediği gibi.

Swager ve angilonit bunu beğendi.
  5. ClavataTR

ClavataTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Koşu
    Yer:
    İstanbul
    Keşke dediğiniz gibi basit olsa her dışarı çıkmamda sataşmalarından bıktım.

Ekmek alamıyorum artık yaaa.

6. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103

Konuyu açan arkadaşa da ne tavsiye versek boş aslında kendi çözebileceğin bir iş ama bak cidden spora başlarsan şimdi olmasa bile ilerleyen dönemlerde çok rahat edersin ve bu tür olaylarla karşılaşmazsın yani spora başla ve yiyebildiğin kadar yemek ye :D Fiziki görünüm maalesef çok önemli.

7. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Bir abi var tanıdığım. 15-16larında kardeşinin önünde dövüyorlar bunu ve sonradan, bu abi vücut geliştirmeye başlıyor. Sonunda vücut geliştirme onun tutkusu oluyor. Ardından tabii ki iyi bir gelişim süreci devam ediyor. Sonrası? Sonrasında o kendisini itip kakanlar, kardeşinin önünde kendisine dayak atanlar kardeş geçinmeye başlıyor. Tabii ki intikam kaçınılmaz oluyor.

İntikam olayını önermem, gerek yok ama spora başlamalısın.

8. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    kendini geliştirmeye çalış her anlamda gün gelir onlar senin önünde diz çökerler zaten merak etme

kaldıki onlarda başkaları tarafından itilip kakılmış insanlar kendilerinin yapamadıklarını başkasından çıkartıp ego tatmin etmek isterler.Aynısı zamanında onada yapılmıştır çünkü hıncını birisinden çıkartmak ister

En iyisi sen kendini her anlamda geliştir...

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle onları umursamadığını onlara hissettirmen gerekiyor bence ancak böyle 1-2 daha takılırlar sonra sıkılır ve bırakırlar spor yapmak çok iyi bir şey zaten kaslı bir vücut insana güven verir ancak bu tip serseri takımı atmaya gelince mangalda kül bırakmazlar ancak teke tek döveşemezler korkaktırlar toplanırlar 10 kişi hatta daha fazla öyle saldırırlar hiç merak etme zibidi takımının içine girdiğin zaman abi ve babada olsa kurtaramaz seni yine bu tip serseriler bıçak vb aletlerde taşıyabilir her türlü numara vardır bunlarda zaten sinir olduğum varlıklardır teke tek dövüşemeyen illa 6-7 kişi birleşipde tek kişiye saldıran birde öylede bir anlatırlarki sanırsın tek başına 10 kişiyi devirmişler gibi her neyse sen çoğu konuda kendini geliştirmeye bakmalısın ilerde başarılı kariyerin olursa güçlü olursun ve sözünü geçirirsin bunda şüphen olmasın öyle kabadayılıkla 3.sınıf mafya dizilerinden fırlamış gibi gezen tipler er yada geç belasını bulur zaten merak etme

Son düzenleme: 7 Şubat 2013
    2157, Zerk ve alaska06 bunu beğendi.
  10. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    (bknz. sen doğru dur evladım, eğri kendini belli eder.)

-bir büyük tavsiyesi bu şekilde verilmiştir bana, bende sana aktarıyorum. sen doğru dur...

HUMOR ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  11. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    eğer köpekden korkmuyorsan, köpek al. Hep onunla disari cik.

12. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Köpeği falan boş ver. Adam gibi vücut geliştirmeye başla. Kahramanlık ve savaş kitapları oku, zihnini geliştir. Sağlam kafa ve sağlam vücut ile kimse sana kolay kolay sataşamaz.

13. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Yanına abinin bir arkadaşını al 25-26 civarı olsun yaşı. Polis diye tanıt onu. O da gidip uyarsın çocukları böyle böyle diye o zaman sataşmazlar daha. Ya da harbiden tanıdık bi polis bul uyarsın onları.

14. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    Rinkushichi'unda dedigi gibi..malesef dis gorunus cok onemli ve insanlar seni nasil tanidiysa oyle gidersin..

ornek veriyorum,benim okulum'da ben den herkez korkuyor nedenini bilmiyorum normal davraniyorum insanlara .. ne yaziki yeni nesilin insanlari cok abazan oluyor,okula girdigim de "ooo arnold geldi " salondan mi geliyorsun, dana gibisin baska siniflara girdigim de bile bir sessizlik oluyor ,"tenis oynuyoruz topu biraz hafif hizli vuruyorum bu top bana bi ilmezsin olerim"bunlar yeni oldu gecen gunlerde,her zaman olan seyler.. niyetim kendimi ovmek falan da degil,bana etrafimdaki insanlar hep diyorlar sen hic kasilmiyorsun ovunmuyorsun kaslarim var diye diyorlar,niye kasinayim ki ki diyorum 2 avuc kasim var diye mi ben de sizin gibi insanim.. :)

ben sunu anliyorum, bu etrafimdaki insanlardan birileri biraz vucut yapsin..bunlar bu kasabayi alt ust eder onune gelenle dovusmeye kalkarlar ben gucluyum kasliyim diye,Allah herkezi kararliyor ona gore yaratiyor bu yuzden cunku tasiyamayacaklar,gerci bu akil da vucut falan yapamazlar oldu da vucutlari oldu diye ornek veriyorum..

15. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Uzakdoğu sporlarına başla.(Aikido'yu tavsiye ederim tamamen savunma amaçlı saldırı yok)

Seni çok iyi anlıyorum bu tamamen özgüvenle alakalı bir olay.Zaten uzakdoğu sporlarını da bu yüzden öneriyorum.O sporlar insanın ruhunu arındırır,kendine güveni yerine getirir ve kavganın ne kadar saçma sapan bayağı bir davranış olduğunu öğretir insana.Ayrıca da sana 1-2 küçük hareketle kendini savunmanı öğretir.

Sana tavsiyem Karate Kid (2010)'i izle ne demek istediğimi çok iyi anlarsın.

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=XY8amUImEu0[/YOUTUBE]

Not : Eski Karate Kid'ler de iyidir. :) Ama yenisi biraz daha günümüze yakın.

Bu arada Rocky 5 'i de izleyebilirsin orada da Rocky'nin oğlunu okulda sürekli sıkıştırıyorlar o da boks öğreniyor,sonra kendini savunuyor.

2157 bunu beğendi.
  16. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    öncelikle yabancı filmleri unut.Onlar anca filmde olur.Zenci çocuklar beyaza sataşır.Beyaz çocuk gider spor salonuna kaydolur.Sevdiği kızın zenci sevgilisini döver.2 e 1 3 e 1 alayına gider vs vs.
    Bizde ise adamın dalak , börkenek , işkembe ne varsa bıçağı vurup dökerler ortaya.Asıl problem senin özgüven eksikliğin.Dıştan kendine güveni olmayan bir tavır bırakman.Bu özgüveni kazanmak için kesinlikle spor yapmalısın.Box olur,fitness olur,yüzme olur isteğin doğrultusunda.Ardından kişisel gelişim kitapları okuyabilirsin(etkisi çok yüksektir doğru yazarı bulduğunda-ben mumin sekmanı severim tavsiye ederim.).O tavır çok rahat ortadan kalkıcaktır.Bu deneyimleride liseye kadar 7 şehir gezdim(peder memur olunca) ve arkadaşlardan, mahalleden gördüğüm kadarıyla söylüyorum.Kavgayla sanmıyorum ki sorunları çözesin.

mr_dblue bunu beğendi.
  17. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    İyi de HUMOR ben zaten arkadaşa kavga etsin demedim,ve önerdiklerimin de film olduğunun farkındayım,onlar birer örnek.

Karate Kid'de ayrıca kimse kimseyi sokakta dövmüyor,çocuk onu Karate turnuvasında yeniyor.

Rocky 5 olayı ise başka bir örnek.

Herneyse zaten Uzak Doğu sporlarını önermemin sebebi de ruhunu arındırması,bir felsefesi olmasıydı.Zaten yapanlar bilir o sporlarla uğraştıktan sonra ne kadar rahatladığını ve kendine bir özgüven geldiğini.

He ayrıca da ben de memur çocuğu olduğum içi 3 şehir gezdim ve bilirim ki bazı insanlar vardır sırf olay çıkartmak için olay çıkarırlar hatta senin hiçbirşey yapmana ya da yapmamana gerek bile kalmaz gene de uğraşırlar çünkü psikolojik sorunları vardır.

ClavataTR bu arada yalnız,asosyal olma çevren olsun hep.Arkadaşlık-çevre sana artı özgüven katar.

18. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    senin mesajına karşılık olarak yazmadım.Genelde daha önceki forumdaki konularda verilen tavsiyelerde hep boksa git ,hepsini döv vs diye gaz verenler vardı.Yine ne olur ne olmaz diye önceden uyarıyım dedim arkadaşı.Belirttiğin şeylere katılıyorum.Motivasyon filmleri önemli.Bir yerden adım atmasını sağlamak açısından.Ben sadece hani olurda gaza gelir filan diye belirtiyim dedim.Sonra sakata gelmesin diye.Yoksa bende aynı şekilde düşünüyorum.Kısacası filmin konusu amacı değil spora başlamasına aracı olmalı demek istedim :)

rockybalboa7 ve themertyildiz bunu beğendi.
  19. vuslat0707

vuslat0707 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    sesini çıkarmadığın sürece devam edicekler. özgüveninin yerinde olduğunu göstermeye çalış. gözlerini felan kaçırma kimseden laf atarlarsa sende at. kavga son çare ama sana zarar vermek isterlerse karşılığınıda ver

Son düzenleme: 8 Şubat 2013
  20. HergeleSefa

HergeleSefa Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    imkanın varsa salona git vg şart değil kick boksta olabilir bu sana yardımcı olur. imkanın yoksa 2 tane dambıl al onlarla çalış sürekli evde durma eve kapanma

Sayfayı Paylaş