Herkes Bakabilir mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zuhaha252 tarafından 18 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. zuhaha252

zuhaha252 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar.
    Bu siteyi uzun süredir takip ediyorum fakat aklımdaki cılgınca sorular dolayısıyla yanıtımı burada aramak istedim.
    Öncelikle spora yeni başliyacağim. 1.78 boy 79 kilom var. ve ağır işlerde çalıştım karın kaslarım pek belli olmasada yağdan belli yinede.
    Kol kasım 35 santim soğukken ben bunu 3 aylık bi süre zarfında aralıklı çalışarak kaç cm ye kadar cıkarabilirim ?
    Bu 3 ay süre zarfı içerisinde vücüdumu ciddi şekilde şekile sokacak bi program ve beslenme programı varmı ?
    Sigara içiyorum bunun bana artı eksi yönleri ne olur ve aşırı derecede nefes nefese kalabiliyorum.
    Ve son sorumda arkadaşla bilek güreşi yaparken aşırı derecede zorladım yaklaşık 15 gün falan ağrıdı ilaç ile geçirdim fakat kolumu zorlayınca yine ağrı hafiften kendini hissediyor bu benim için ileride sorun olurmu ?
    ARKADAŞLAR BU İŞE KARARLIYIM HERKESİN YORUMUNU ÖNERİSİNİ VE TAVSİYESİNİ BEKLİYORUM.
    EĞER KONUYU YANLIŞ YERE AÇTİYSAMDA AFFOLA .
    HERKESE İYİ FORUMLAR.

2. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Birçok soruların var. Birkaçı hakkında birşeyler söylemek isdedim. Öncelikle antreman programı istemişsin. Sitedeki omuz bölgesi göğüs bölgesi vs diye arastırmalar yaparak oradan kendine başlangıc için olanları bir kağıda yazabilirsin. Bu konuda birsey daha söyleyeyim. spor dergilerinde her sayılarında 1 antreman oluyo hepsinin her sayısında var. İsmen dergi yazmayacagım ama büyük marketlere(süpermarketler) kesinlikle gidip hemen 1 tane almanı öneriyorum.Dergi reyonuna baktıgında ne alman gerektiğini hemen anlayacaksın :) Önbilgide alman acısından.
    Boksör üm kolundaki ağrıyı tahmin edebiliyorum bilek güresinden sonra olan o acı evet geçiyor ama uzun sürüyor 1 bucuk ayda geçen ağrılarımda oldu(bilek güreşi yüzünden) muhtemelen incinme sözkonusu.Çok kol sakatlığı ile karşılaştık. İleri için birşey bırakacak olan sakatlanmalar o şekilde olmuyor.Günlük hayatına devam ettrmez yırtılmalarda ise morarmalar gözlenir.Büyük sancılar sözkonusudur birçoğunda.
    Sigaranın eksi yönlerine geldiğimizde biliyorsun ki akciğer alveollarını kapıyor kana giden oksijeni azaltıyor yetmiyor gibi damarları tıkıyor. Body ve fitness le direkt ilgilenen arkadaslarımız çok iyi bilirler oksijen Ve kan akışı bu sporun nerede ise herşeyi.Benim nazarımca Çok büyük negatif etkisi olur bi kere antrenman kondisyonun daha az olacaktır. Şu mantığıda kurdum body ile damarlar genişliyor dokular dahada çok beslenmeye başlıyor ama sigara ise tam tersine damar tıkıyor.
    Başlarsan eğer İyi şanslar dilerim :)

Sayfayı Paylaş