hergun sınav mekik barfix cekilir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cevik42 tarafından 18 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cevik42

cevik42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar yaşım 15 haziranda futbol seçmelerine gideceğim mevki olarak stoper oynıcagım halıyle guclu kalmam lazım. Hergün şınav , mekik ve barfix cekiorum (cok set az tekrar ) sizce yaza kadar faydası olurmu ?

2. pamirss

pamirss Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tekrar sayısını artır setlerdede 4 seti geçme derim set aralarındada 30 40 saniye dinlen ki zorlan daha fazla çekebilesin bide bir yatışta 200 250 tane çekmeye başlarsan sırtına kilo alıp mekik çekebilirsin ama ondan önce ağırlıksız bir 50 60 kez mekik yapıp ısınman lazım aynı şekişde şınav çekerkende ağırlık koyabilirsin barfiks çekerkende çantanı sırtına tak onlara ağırlık koyarsın ama bu dediklerim 20 25 barfiks 50 şınavdan fln sonra başarılar

cevik42 bunu beğendi.
  3. pamirss

pamirss Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben amatör bir sporcuyum :) evet 200 -250 gördüm ama ağırlıklı değil demek istediğim şey bir oturuşta o kadar mekik çekmeye başlandığında sırtına 10 kg 20 kg alıp 3x25 yapabilecek seviyeye gelebilmesi ayrıca benim fenerbahçe kürekte arkadaşım var 4x250 yapıyor :D :D :D

4. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    evet çekilebilir fakat çekilmese daha iyi olur. Bende ilk başladığım aylarda bu yanlışa çok düştüm. Çünkü aynı kas gruplarını dinlenmeye fırsat vermeden 2 kere çalıştırıyorsunuz sürekli arka arkaya. oysa o kasların dinlenmesi için 48 saat e ihtiyaç var. Yani gün aşırı şınav mekik çalışması yapmanı tavsiye ederim sana. Yani 1 gün dinlen 1 gün çalış 1 gün dinlen 1 gün çalış derim sana. Böyelece kaslarının büyüdüğünü de görüceksin. Çünkü büyüme dinlenirken olur :)

cevik42 bunu beğendi.
  5. StrongToMan

StrongToMan Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    ankara
    Bence Karın kaslarını çok Tekrar yap 500 kadar git, ben böyle vg ye başlamadan geceleri yatmadan çekerdim. şimdi faydasını ne kadar görüyorum bilemezsin. şuan 12 kg ağırlıkla 250 mekik yapıyorum ardına obliklere aynı kg ile 500 tekrar (yana ağilme ile) daha sonra hocamın tavsiyesi ile boks eldiveni ile 60-90 sn karnımı yumruklattırıyorum eğer karnım güçlü olsun diyorsun bunu yapmalısın, ama karnında şekil istiyorsan max. set yap.

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Püf Noktalar bölümündeki konunuz "Antrenman:Bodybuilding & Fitness" bölümüne taşınmıştır.

Sayfayı Paylaş