Hergun butun kas gruplarimi yoksa hergun farkli kas gruplarimi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve remiapotheloz tarafından 15 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. remiapotheloz

remiapotheloz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar ben bu spora yeni basladim fakat bir konuda kararsiz kaldim internet uzerinde arastirdim yeni baslayanlarda bir gunde mesela 5 chest 5 triceps hareketi yerine 2 chest 2 biceps 2 shoulder vs yani butun kas gruplarini bir gunde calismak daha iyi olurmus diye okudum.programim hangi sekilde daha iyi olur? ayrica haftada 3 gun mu 4 gun mu gitsem karasiz kaldim.birde diger gunlerde cardio yapicam 1 gun de off birakicam.yardimci olurmusunuz?

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Araştırmaya başlamışsın bu güzel ancak okumaya devam etmelisin acele etmemelisin,özellikle yeni başlayanlar bölümündeki ana başlıklara bak aradığın bilgileri bulursun...Çalışma tempoları kişiye göre değişir,kimisi 6 gün çalışır kimisi 4 gün kimisi 3 gün...Ben en iyisi şöyle genel bilgileri vereyim yardımcı olsun;

-Natural çalışan kişilerde büyük kas grupları en az 72 saat(3 gün),küçük kas grupları en az 48 saat(2 gün) dinlendirilmelidir.

-Küçük kas gruplarına bir günde 2-3 ten fazla hareket yapılmaz.(Profesyoneller bile 5 hareket yapmaz.)

-Normal birisi için küçük kas gruplarına 2 hareket büyük kas gruplarına 4 hareket yeterli olur.

-Split,Full body,Upper-Lower Body vs çalışma şekilleri var hangisini uyguladığınıza bağlı olarak çalışma sayınızı belirlersiniz.

-Programınıza göre belirleyebileceğiniz gibi,kondisyonunuza göre belirlemeniz bana göre daha iyi,çünkü kimisi yeni başlamıştır 2 gün birer idman yapıp dinlenmek zorunda kalır,kimisi 6 gün çift idman yapar dinlenmek zorunda kalmaz.Çalışma süreleri,haftalık tempo,rutinler biraz kişiseldir.

Not: Bu verdiğim bilgileri forumu araştırarak bulabilirdiniz ancak yardımcı olması açısından ben yine yazdım,lütfen araştırıp okumaya devam edin.Mümkünse bir antrenör'e danışın.

3. remiapotheloz

remiapotheloz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkur ederim,cok yardimci oldu :)

Sayfayı Paylaş