Hergün spor yapmak faydalımı..?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ridvan_celik tarafından 18 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ridvan_celik

ridvan_celik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba

1 Haftadır sürekli olarak Salondayım ve yalnılmı yapıyorum doğrumu yapıyorum bilemedim.. Çalışma günlerim ve yaptığım egzersizler..

1.Gün Göğüs
    2.Gün Omuz
    3.Gün Sırt kanat
    4.Gün Ön kol
    5.Gün Arka Kol
    6.Gün Bacak
    7Gün Off

Bu şekilde çalışmamın bana faydasımı olur yoksa zararımı olur yardımcı olursanız sevinirim..

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    908
    Ödül Puanları:
    123
    Yeni başlayıp direk bölgesele geçtiysen yanlış. Bölgesel olarak
    1.gün: Arka kol/göğüs
    2.gün: kanat/önkol
    3.gün:bacak/omuz
    4.günüde kardio günü yaparsın böyle daha güzel olur bi bölgede zaten max 4 hareket girersin ki buda bazı bölgeler için fazladır o yüzden haftada 4 gün idealdir

3. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    yeni başlayan biriysen gereksiz bir program .. haftada 4 gün max. 5 gün kafii .. Ayrıca her gün tek kas yerine 2 yada 3 kas çalışmalısın tek kasa yüklenmek kası geliştirmez tüm enerjini tek kasa veremezsin versen bile dinlenmeden o kaslar gelişmicek . Şablon bi öneri istiyosan pzt göğüs - kol - karın , salı omuz , sırt , bacak - karın çrşmb off perş - göğüs - kol - karın , cuma omuz , sırt , bacak , cts ( yeni başlayanlarda isteğe bağlı ) göğüs - kol - karın , pzr off ....... Şablon olarak bence böyle çalışılmalı tabi sen bunların yerlerini değiştirebilirsin aynı zamanda hareketleri buraya kırk saat yazmaya gerek duymuyorum .. Temel hareketler şimdilik kafii olacaktır bench press , squad vs ... Yinede kendin için en iyi hareketleri deneyerek görerek öğrenebilirsin . iyi forumlar ...

4. ridvan_celik

ridvan_celik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    6 aydır çalışıyorum ve pek yeni sayılmam ama mesela sadece pazartesi göğüs ayırdığımız zaman sadece göğüs kasları için daha iyi olmazmı..? ben normalde..

Pazartesi Göğüs ve ön kol
    Çarşamba omuz ve arka kol
    cuma sırt kanat ve bacak yapıyordum ama pek gelişemiyordum sanki bu şekilde vucudun geliştiğini hissediyorum.. peki anlattığım şekilde çalışmak kaslara zararı olurmu yani kas erimesi felan deniliyor böyle birşey mümkünmü..?

5. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Gör dene kendin karar ver deneyimle nasıl gelişim sağlıyorsan o şekilde programını oluştur . Gerçekten her insan için genel olarak konuşamayız sporda herkes bu yollardan geçiyor . Kimse sana bunu bunu yap böyle olucaksın demiyor . Kendin için en iyisini kendin bileceksin o yüzden böyle konulara takılman yersiz . Fikir sahibi olmak istiyosan forumda çok deneyimli abilerimiz her konuyu enine boyuna anlatmış açıklamış .. Dediğim gibi kendin icin en iyisini kendin bileceksin bunun yanında fikir sahibi olmak istiyorsan forumu karıştır derim :)

6. ridvan_celik

ridvan_celik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler Verdiğin bilgiler için..

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    1 tekrar maksimumların yaklaşık olarak bench press için vücut ağırlığının 1.5 katı, deadlift ve squat için 2 katına çıkmadıysa bu program senin için erken demektir. Gelişme olur tabi ama olabilecek maksimum hızda olmaz. İlk acemiliği atlattıktan sonra bence en iyisi her bölgeyi haftada 2 kez vuracak bölümlemeler. Yani itme/çekme, alt vücut/ üst vücut veya itme/çekme/bacak şeklindeki bölümlemeler.

Kas erimesi dediğin rabdomiyaliz sanırım, bu çok ağır spor yapanlarda çok nadiren görülebilen bir durum, bir de kolesterol ilacı kullananlarda. Bunun için endişelenme, antrenmanlarda 1-1.5 saati geçme, sorun olmayacaktır. Bunun dışında normal kas güçsüzleşmesi ancak dinlenme eksikliğinde veya beslenme yetersizliğinde olur. Yeterli kalori ve protein alddığın sürece olmaz öyle bir şey.

Son düzenleme: 18 Kasım 2013
  8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    841
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Benim görüşüm tek bölge programı uygulanması için en az 6 ay hatta 1 yıl vücut geliştirme yapmanız gerekiyor.O yüzden çift bölge ile devam edin.Salon antrenörüyle konuşun ve verdiği programı uygulayın.Vücut geliştirmede program oluşturmak o kadar kolay değildir.Kasların çalışma günleri , hareketlerin sırası bir çok şey önemlidir.Hergün çalışmayın en az haftada 1 gün off gün verilmelidir.

Sayfayı Paylaş