Hergün mekik çekilir mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve thekinger tarafından 2 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese merhaba,
    Belden yukarı kısımda özellikle karın ve göğüs bölgemde yağlanmalarım var.
    Diyet programımla hızlı kilo verdim. 2 beden birden inceldim. Ancak sanırım kas kütlesindende ödün vermek zorunda kaldım.
    Şimdi karın bölgesindeki yağlar ve üzerindeki deri tabakası yumuşadı ve sarkık gibi duruyor.
    Akşamları 25-30 dakika bisiklet çeviriyorum, bel kısmımı daha çok terletecek korse tarzı bişey takıyorum üzerimede yağmurluk tarzı bir eşofman üstü giyip güzelce terliyorum.
    Bisikletten sonra 30x6 değişik pozisyonlarda ense takviyesi olan yarım mekik aleti ile mekik çekiyorum.
    Sabahları ise bisiklete binmeyim sadece 30x4-5 setler şeklinde mekik çekiyorum.
    Bu programı yaklaşık 3 aydır uyguluyorum, karın kaslarımın şekillendiğini ve sertleştiğini çok rahat hissedebiliyorum. Üzerindeki yağlı tabakayı eritebilirsem kaslarım çok rahat görünecektir diye düşünüyorum. ANcak ben onları geliştirmeye devam etmek istiyorum.
    Forumda bazı konularda kas gruplarının çalıştırılmasının ardından 2-3 gün dinlendirilmesinden bahsediliyor.
    Karın kaslarıda bu tür kaslara giriyormu? ben hem sabah hemde akşamları mekikle zorluyorum. mekik sırasında sonlara doğru yanma hissi oluyor ama sonrasında ağrım sızım olmuyor.
    Bu şekilde devam edeyimmi yoksa ara vermem gerekirmi kasların dinlenmesi için?

2. Gloriousglor

Gloriousglor Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    2 günde bir daha faydalı olur. Sonuçta karın kaslarının diğer kaslardan hiç bir farkı yok.

3. dj_ugur88

dj_ugur88 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bence sen önce yağları eritmeye bak karbonhidratlı yiyeceklerden yağlı ve şekerlilerden uzak dur.
    Koşu bisiklet twist vb hareketler yapabilirsin.
    Mekik de kas yapmak için değil ama bölgeyi inceltmek adına yapılabilir.
    Hergün yapmak yanlış en az bir gün dinlendirmen gerekli.hiçbir kas grubu hergün çalıştırılmaz.
    Kaldı ki karın kası en geç cevap veren kas grubudur.
    Yağ kütlesinin altında gizlenmiş bir kas hiçbir işe yaramaz.

4. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Ozaman 1 gün dinlendirip mekik çekmeye devam etmeliyim. Sabah akşam çekmek doğru değil öylemi?
    Bisiklete hergün devam etmelimiyim?
    bisikletten sonra twist ve 3 kg dumbellarla sağa ve sola diz seviyesine kadar yandan esneme yapıyorum. simit dedikleri yağlarıda yakmak için.

Ayrıca karındaki kasları nasıl geliştirebilirim. yani kasların irileşmesi ve belirginleşmesi için ne önerebilirsiniz?
    Mekik antremanından sonra protein tozu içmemin bir yararı olurmu?
    Sorular çok oldu kusura bakmayın:)

5. m3hm3t3

m3hm3t3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhba sabah aksam mekik çekmek dogru degildir karın kaslarınında 48 saat dinlenme surecine ihtiyacı vardır. Bisiklet cevirebilirsin onda bir sorun olmaz yag yakarsın. karın kaslarını bi karın programı olusturarak geliştirebilirsin ancak yag yakmadan belli olmasını beklme calısmaya devam et yag yaktıgında zten ortaya cıkacaklardır. Pretein tozu her antremandan sonra yararı olur cunku kasları besler..Basarılar

6. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bir karın programı önerebilirmisin bana?
    Şimdilik bununla çekiyorum;
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ra...aspx?productId=spordelta824&categoryId=355453
    Şundanda aldım;
    http://www.hepsiburada.com/Liste/de...aspx?productId=spordelta121&categoryId=355453
    Her ikisi farklı şekilde kullanılıyor muhtemelen ama yarım mekik daha kolay galiba:)

7. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Yokmu mekik programı önerecek bilirkişi?
    2 adet mekik aletim var hangi şekillerde ne kadar çalışmalıyım yardım ederseniz sevinirim.

8. m3hm3t3

m3hm3t3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    2. resimdeki aleti asagı yatırarak ve duz olarak cekebilirsin.yerde saga ve sola ayrı ayrı cekebilirsin

9. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    bence hergün mekik çekiklir hergün çeken birisi olarak karın kaslarına sahibim ayrıca internetteki programlarıda araştırırsanız hergün 8 dakkalık programlar mevcut seviye seviye olarak yani hergün çalıştırılabilir aslında.

10. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bu 8 dk lık programlar için link verebilirmisin?

11. m3hm3t3

m3hm3t3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    2 gunde bir fln yapılırsa daha iyi sonuç alırsın 3 4 hareket yaparsın. kaslar dinlenir. Zaten calısırken degil dinlenirken kas gelirşir.

12. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Karın kasının diğer kaslardan bi farkı yoktur ,en azından 1 gün dinlendirmen iyi olacaktır ;)

Sayfayı Paylaş