Hergün Light Ton Balığı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Bodyyci tarafından 14 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar Her gün ton balığı tüketmede bir problem var mı ?

Protein açığını kapatmak için bazen spor sonrası bazen öğlenleri tüketiyorum da , civa falan birşeyler duydum

Bilgilendirirseniz çok memnun olurum

Teşekkürler şimdiden

2. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Zararlıdır efendim haftada iki gün idealdir.

Edit: Çok yüzeysel kalmasın hergün balık tüketimi sonunda civa plesantaya geçer ve beyinde zarar verici bir etki oluşturur. Ton balığı gibi konserve ürünlerde civa seviyesi yüksek olduğu için benim tavsiyem haftada bir yönündedir.
    Hamsi gibi daha küçük deniz mahsülleri daha fazla tüketilebilir.

Bodyyci bunu beğendi.
  3. atalayyüce

atalayyüce Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    benim sana önerim yıkayarak yemendir , şahsen ben yıkar süzerim besleyici yagları cok gider vs gibi düşünme protein olarak onu aldıgını düşünüyorum eğer yağsındanda alıcaksan somonu öneririm.Ek Olarak;yediğin ton balıgının yanında Khidratta alacagını varsaydıgım için genelde bir şeyle karıştırarak yersen(bulgur , yeşilmercimek ,firik vb) daha rahat hazım besleyici ve keyif alıcagını düşünyorum .Ayrıca sadece ton balığını besin kaynağı yapmadıkça haftada 10 öğününde bile olsa ( benm ortalama 8-10 öğünümde vardır) bu tarz civa yüzünden bir ağırlık hissediceğini düşünmüyorum ama ben cogu zaman yıkarım , aldığım çoğu şeyde oldugu gibi örnek kuru kaysı yıkarım,kuruturum veya güneşe koyarım. (kükürt dioksit içeriginden ötürü)
    İyi Sporlar :)

Bodyyci bunu beğendi.
  4. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler bilgilendirme için ..

Yani Ton Balığı + bulgur yada herhangi bir çeşit yemek yediğimiz zaman sıkıntı olmaz diyorsunuz .. ( Haftada 8-10 öğünde bile tüketebiliriz ton balığını )
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ekim 2015 ---
    Teşekkürler cevap için arkadaşda yemek + ton balığında sıkıntı olmayacağını söylemiş

5. atalayyüce

atalayyüce Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Dediğim gibi her öğününü hergün yap yine demiyorum dostm, bir et ürününü tavuk ürününü heleki konserve ise cok fazla sık sık tüketmemek lazım bu ton oldugu için değil konserve mantıgını söylüyorum ama haftada 8-10 öğünüm de var ve her 3-4 ayda bir full kan testi(check up) yaptırıyorum ,özetle hergün her öğününde tüketmemeye calıs ve ton balıgını en az aldıgın miktarın yarısınıda normal ton balıgı al lightlar cok daha işlenmiştir tüm ürünler için gecerli kolay gelsin. :)

Bodyyci bunu beğendi.
  6. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler bende 3-4 ayda bir kan değerlerimi ölçtüyorum.. Ayrıca böbrek ve karaciğerlerede baktırıyorum .. BCAA CLAA PROTEİN TOZU GLUTAMIN kullandığım için... Böbrekleri çok yormuşum .. Böbrekleri olumsuz yönde etkileyen bir değer yüksek çıktı şimdi hatırlamıyorum ama karaciğerlerde birşey yokmuş .. Doktor bol su tüketmemi istedi ve takviye besinlerden uzak durmamı ? Sizde kullanıyor musunuz takviye bcaa toz vs.

7. atalayyüce

atalayyüce Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Selam, öncelikle benim de kreatin değerlerim hep yüksektir bu spora basladıktan 1yıl sonra daha dogrusu proteini arttırmayı elle tutulur grmajlara getirdikten sonra ve agırlıgı arttrdıktan sonra ama kreatinim yüksek diye direk AKUT bobrek yetmezligi tarzında bir şeye kapılmayın ve eger branş doktoruna gitmiyorsanız suanki gittiginiz doktorlarda panik olmasın bizzat kendim yaşadım.Bunla ilgili için rahat etmez ise ki her sporcunun (kreatini yüksek) bunu ömründe birkez yaptırmalı ki erken yaptırmalı , cünkü bu tip bobrek rahatsızlkları cok hızlı gelişir ve agrı gibi bir belirtisi yoktur.
    Ne yapmalıyız?
    Der isen Nefroloji yani böbrekleri detaylı inceleyen doktorlar var senin kan değerlerine bakıp 1günlük idrar testi yapıp herşeyini hesaplıyorlar , benim kreatinim bobrek yetmezligi bulgusu olan yada 70 yasındaki bobrek sorunu ceken bir insanla aynı cıktı yani normal kan alındıgında bahsediyorum yaklasık 2yıl uzun cıktı artık incelenmesi gerekti ve 1gün 1 bidona idararını yapıyorsun sonra götürüyorsun onda protein atma kreatin vs herşeyin hesabı cıkıyor sonra o sonucu nöfroloji doktoruna goturup baktırıyorsun ve onlarda hesap makinesi cıkarıp hesaplıyorlar ve sonrasında bana olan , doktorun bana dönüp normal bir insandan cok daha iyi böbreklerin calıstıgı ve bu protein kreatin deki posaları aldıgımdan cok atabildigimi söyledi yani sorun yok aksine iyiymiş , ama sen branş doktoruna girmessen sıkıntılar yaşıyabilrsin hatta baska bir hastalık için ilac kullanman lazım yan etkisi bobreklere vuruyor emin ol doktorun kreatini yüksek gorse o ilacı vermiyecektir yada ilk buna yonelin diyecektir oyüzden aslında o ilacı alabildigini gormen lazım yani bobrek hastalıklarına gidip buna emin olmak lazım .
    Ben supplement kullanmıyorum ama cok fazla yemegime dikkat etmeye calısıyorum, kendim yapıyorum yemeklerimi kaplara bölüp okuluma götürüyorum hocalar bu sporu yaptıgımı biliyor alıstılarda artık ders sırasında ögünüm bile gelse arka sıralara gecip yiyip tekrar geliyorum:) İstenirse herşeyin bir yolu vardır yani supplementleride elle tutulur cok somut seylerden ziyade fazla motive eden bir arac diye düşünüyorum ben o motiveyi bazen yemegimden kısarak veya kendi hazırladıklarım seylerle motive olmaya calısrak gayet iyi performanslar alabiliyorum ama bu yıl belki 1 kez kendimi gormek acısıyla farklı bir besin kaynagı sokmak motive etmesi adına 1 ürün alablirim hala düşünüyorum suanki formumla ilgili içim biraz rahatta olsa daha iyi olabilr mi alıcagım takviye daha iyi motive eder mi? sorusu yüzünden yapıyorum ve 3-3.5yıldır düzgün yapmaktayım,besinim iyi oldugu için cıkcası cok fazla ihtiyac duymadım arada cok merak ettim ama kullanmak istemedim Neden dersen:Vücudumuza hayatımızı idam ettirebilicegim seyleri alarak bu işi başarıcaksak bu boyle kalıcı olur mantıgı vardı ben 40 yasında protein tozu almak istemiyecegim gibi yani temel besinleri(Makrolar) yemeye devam edip gelişim gösteriyorsam+30 yaşta (katabolik yaşa bile girse ) bile kas inşaasına devam edilir ve hala normal besinlerle kas almış olursun vücuda alıştırmak istemedigimden ötürüdür. Bu supplementler cok büyük bir pazar Dünyada ve cok reklamlarını yapan modeller var sahsen salonlarda ve bloglarda rastladıgım su model sunları kullanıyormus haydi alalım kafasına hiç girmedim girmiyeceğimde ama motive etmek için alanlara gayet anlayabiliyorum cünkü insan motive olmalıdır ama bunları mucize gibi düşünmemek en dogrusudur.Ve tabiki hedefinin ne olduguna baglı podyum vs bcaa,whey belki daha motive olup citayı 1 tık yükseltir.Yani diyeceğim o ki kendini motive et , cok iyi beslen , beslenemiyorsan bu konuda bilgisine güvendiğin birinden yardım al (supp için) Sözün özü bu takviyeler şart değil yüzde 9-10 yağ oranım var 81 kilodayım boyum 182 ve hala rotasyonlu bicimde yağ yakmaktayım ama sunu unutma sabırlı olmak gerekir , iyi sporlar dostum. :)

nGzbyk ve Bodyyci bunu beğendi.
  8. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Civa konusu bir cok urunde soz konusu degil ornegin dardanel ton, o yuzden sikinti yok, ancak her gun balik yemek yerine cesitlendirmek cok daha faydali olacaktir.

Bodyyci bunu beğendi.
  9. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul

Yani en mantıklısı hiç bir supplement kullanmayıp imkanın ve durumun varsa doğal yollardan beslenme diyorsunuz

10. atalayyüce

atalayyüce Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Ben kullanma demekten ziyade kullanmadan da vücudunu güzel bir şekilde inşaa edebiliceğinin bilincine varmandan yanayım ,sadece sen değil yüzde 70 nerdeyse bukadar sporla ugrasan adam dahi bunu benim gibi düşünmüyor ama bu boyle benle birlikte başka bir arkdasım da keza kullanmıyor ve vücudu bir fitness modellerle yarışır nitelikte ama su var 6-7 yıllık cok düzgün yemegine ve sporuna dikkat ettiğinde elbetteki kazanımların cok olucaktır bunu tozlarda arama düzenli sabırlı istekli olmaya baksan yeterli , ben iyi güzel beslenme imkanın varsa veya beslenebilicek isen almaman yönüyledir ama bu secim sana kalıyor supplementsizde iyi vücut olurun kanıtları vardır dahada olucaktır umarım kullanıcagım zaman da fikrimi söylerim ama en onemlisi makro beslenmedir ve hakkı verilen bir spordur sonrası elbetteki gelicektir sadece bunu mantıgında kendine inandırman gereklidir kolay gelsin.

Bodyyci bunu beğendi.
  11. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    güzel yazı ellerine sağlık.

12. atalayyüce

atalayyüce Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Teşekkürler :)

13. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler cevap için şimdi hatırladım bu arada benim sonuçlarda ÜRE oranı yüksek çıkmıştı bilginiz var mıdır bu konu hakkında ..

14. atalayyüce

atalayyüce Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Aynı şekilde oda yüksek cıktı onu demeyi unutmuşum kusura bakma ürede yüksek çıkması normal ama tabi ki testten sonra normal olduğu anlaşılıyor sana tavsiyem içinin rahat etmesi açısından erken şekilde yaptırman yönüyledir. :)

Bodyyci bunu beğendi.
  15. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Tamamdır çok teşekkürler böbrek hastalıklarından bir randevu almak lazım o zaman teşekkürler ..

atalayyüce bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş