Hergün aynı kaslarımı çalıştırıyorum.(Yardımızı esirgemeyin)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sancar69 tarafından 28 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Sancar69

Sancar69 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhaba...

Boyum 174 kilo 72 yaş 20

Uni sınavları nedeniyle spor salonuna gidemiyorum(niyetim var gideceğim ama) o yüzden evde antreman yapıyorum.
    Kendime göre bir program ayaladım hafif hafif spor yapmışlığım var eskiden beridir ama kilom var biraz.Yani vücut geliştirmede çok yeni ve temelsiz sayılmam.

Bir kaç gündür diyete başladığım için protein tozu kullanıyorum.Kilo vermem gerekiyor o yüzden Sabahları 2 yumurta + yarım dilim ekmek.

Öğlenleri tavuk pilav veya hafif kızartma ne bulursam 1 dilim ekmekle az bir şekilde yiyorum.

Akşam ise yine 1 tabak çorba 1 tabak yemek ve 1 tatlı kaşığının yarısı kadar nutella.Bunlara 1 dilim ekmek eşlik ediyor.(nutella özel bir nedeni yok bağımlıydım sadece)

Şuan için çok ağır bir spor planım olmadığı için ve kilo vermem gerektiği için protein tozunu sadece 1 ölçek spordan sonra alıyorum.Diyetim biraz zayıflamaya yönelik olduğu için bu zamana kadar yaptığım biraz kasıda eritmek istemiyorum.Bu yüzden onların proteninini karşılamam gerekiyor.

Günlük 1600 kalori alıyorum ortalama.

Şuan için 10 kilo dumbellara çıktım programım ise şöyle.

Kollarım için

Öncelikle aynen şu hareketi 20 kere(her kol için 20) yapıyorum.

Devamında ise 15+12 dumbell curl yapıyorum.

Gögüs için düz zeminde
    60 dumbell press (20x3)
    50 dumbell flyes (15x2+20)
    60 şınav (20x3)

Sonra ise mekik çekiyorum.Boynumun altına gögüs bölgeme 7 kg ağırlık koyuyorum öyle çekiyorum mekiği.

Bu hareketler 10 kg lik 2 dumbella yapıyorum.Çarşamba ve pazar günleri hariç haftanın her günü yapıyorum bu programı aynı şekilde uyguluyorum.

İlk sorum şu olacak.

Ben bu hareketleri haftanın 5 günü yapıyorum.Sizce program verimlimi yoksa hergün aynı kasları çalıştırdığım için zararlımı.Eğer zararlı değilse ve verimliyse, setleri veya kiloları artırdığım zamanda bu programla devam etmem doğru olurmu?

Diğer sorum ise yerinde olsam programa şunuda eklerdim dediğiniz birşey varmı.

Başka bir soru olarak kollar için dumbell curluda yapmaya devam edeyimmi yoksa üsteki gösterdiğim hareketi 20+20+20 (3 set)şeklinde yapıp dumbell curl yapmayayımmı?

Son sorum ise spor salonuna gidecek vaktim olmassa evde çalışmaya devam ederim ancak kiloyumu yoksa set sayısınımı artırmam gerektiğini bilmiyorum.

10kg dumbeller beni şuan için gögüs hareketleri dışında biraz zorluyor.(Çok az)

Ancak 7 kgden 10 a geçtiğim süre fazlaydı, 10kg çok daha çabuk kolaylaştı?Bizim pederi bilek güreşinde yenemezdim üstelik benle dalga geçerdi.Şuan pek zorlamıyor beni tak diye vuruyorum.Kısaca şuandan itibaren setlerimi artırayım yoksa ağırlığımı.

Şuanki spor sonrası resimlerimi ertesi gün atacağım.

2. Sancar69

Sancar69 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kimse yardım etmeyecekmi?

3. sthammer

sthammer Guest

Sadece göğüs, biseps ve karın çalışmakla olmaz, vücut bir bütündür ve en önemli kas grubu bacak.. Aynı kas grubu iki gün üst üste çalışılmaz, kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir, yağ yakımı amaçlanıyorsa kardiyo antrenmanı da olmalı ya da setler arası dinlenme süresi kısaltılmalı, beslenmende ve antrenmanında ciddi sorunlar var, ihtiyacın olan tüm bilgiler forumda mevcut, başarılar.. Bodyforumtr kullanım kılavuzu | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

redpack bunu beğendi.
  4. Sancar69

Sancar69 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam forum çok geniş ama kendime yarar sağlayacak birşey bulamadım.Bana sadece hangi gün hangi kas grubunu çalıştırmam gerektiğini ve zamanınız olursa hareketlerini söylerseniz minnettar olurum.
    Eğer şart derseniz sehbada alırım.Vereceğiniz program yeni başlama programı olmasına gerek yok.İstediğiniz gibi zorlayabilirsiniz beni.Şu meşgul zamanlarımda kaslarımın geliştiğini görmek istiyorum.Diyeti ise arkadaşımın hocasına sorup geliştireceğim.
    Kardiyo yu konuya eklemedim ama neredeyse hergün 45 60 dakika koşarım.Kısaca kardiyo önermenize gerek yok.

Zamanınız olurda yardım ederseniz çoook mutlu olurum.Yukardaki hareketleri kolaylıkla yaptığımı bilerek birşey önerirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş