Herbalife

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve The_Gokhan tarafından 28 Ekim 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. The_Gokhan

The_Gokhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    istanbul
    Merbaha,arkadaşlar ne kadar yararlı olur bilmem ama HERBALİFE diye birşey var belki biliyorsunuzdur. Bu ürün %100 bitkisel olup asla ve asla katkı maddesi içermemektedir.-onaylı- Bunun protein takviyesi,lif tabletleri falan gibi birçok ürünü var. Kullanan arkadaşları tanıyorum bizzat.Vücut geliştirirken kullanıyorlar ve tamamen dogal oldugu için o kadar memnunlar ki.Hiç bir yan etkisi yok.Çok saglıklı bir şekilde devam ediyorlar.İlgilenirmisiniz bilmiyorum fakat fiyatları da gayet ucuz. Link silindi bu sitedende fiyatlara bakabilirsiniz.Amacım asla reklam yapmak değildir sadece birazda olsa bilgi olsun diye yazıyorum.Eger isteyen olursa türkiye distribütorünün numarasını verebilirim telefonda konuşup çok daha fazla bilgi alabilirsiniz.Bir hatam olduysa şimdiden özür dilerim.iyi çalışmalar.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.493
    Ödül Puanları:
    123
    herbalife'dan(whey için) supplement bölümünde bahsedip tartışmıştık zamanında..Bu firma bitkisel ve/veya kendine göre doğal yollarla takviye ürün üretiyor..Whey protein bitkisel olmayıp tamamen doğalda üretilemez..Çeşitli ısıl,mekanik,kimyasal ve biyoloik safalardan geçmesi gerekiyorki faidesi max. olsun..
    Tamamen doğal olduğunu iddia ediyorsa bu işte bir iş var..Ayrıca bir başka husus şirketin ürünlerinin kalitesinden ziyade kendi pazarlama zincirine kattığı üye sayısı ile daha çok ilgilendiği..Bu konuda da eleştirilmeyi kabullenmeliler..

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bu markanın toplantısına davet edilmiştim izmir hiltonda.şahsen ne benim çevremde nede orada kullanan bir sporcu göremedim.adamlar karbonhıdrat tozunu hem zayıflamak ısteyenlere hemde kilo almak isteyenlere satıyorlar ve fiyatlarda resmen uçuyordu.eski titan saadet zincirinin kanuna uyarlanmış şekli.vitamin tabletlerini tamamen dogal diyerek saymadan atın agzınıza yutun dıyorlar.demekki bobreklerın fonksıyonu yok vucutta.ürünleri inceledim.tamamen safsata.

4. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avea İletişim Hizmetleri A.Ş
    Yer:
    ANKARA
    Herbalife Hakkında ABD Sağlık Dairesinin (FDA) Uyarısı

Herbalife denilen ürünün Amerikada yasaklandığını ve bir kongre senatörünün kişisel çabalarıyla bu sistemi durdurmak istediğini biliyormusunuz ?. ABD'de bu ürünün satılabilmesinin tek yolunun içindeki Efedra Sinica bitkisinin çıkarılması olduğunu ancak Türkiyede'ki preparatlarda bu bitkinin halen bulunduğunu, ve anlaşılmaması için çince adınının yazıldığını biliyormuydunuz ?. Herbalife'ın ani ölümlere neden olduğunu ve bu nedenle sadece Herbalife Tazminat davalarına bakan avukatlık büroları kurulduğunu ve ciddi tazminat davaları açıldığını duymuş muydunuz ?

Google'da "herbal ephedra death"i arattığınızda kaç tane link çıkacağına bakın. ya da "herbal ephedra lawyer"

Bu konuda Mayo Clinic bu maddeyi içeren ürünlerin listesini yayınlayarak kullanılmaması yönünde uyarmıştır.

gidaraporu.com adresinden alıntıdır. ilgilenenlerin dikkatine

5. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Vakti zamanında bir tanıdığım bunların eline düşmüş.
    adam 120 kilo civarındaydı ellerinde ne varsa satmışlar adama bayada bir para koparmışlar üstünede bi kalori cetveli vermişler.
    kalori cetvelindeki besinlerden günde 1000kaloriyi geçmeden ne istersen ye demişler adam 3 ayda 40 kilo vermiş sonra ilacı bırakmış ve yine 3 ayda tam 50 kilo almış üstelik vücududa eskisinden çok daha kötü halde ve sarkmış .

neyseki en sonunda doğru yolu buldu body ile sağlıklı bir şekilde kio veriyor..

6. MAJESTIC

MAJESTIC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

kardeşim kusura bakma ama komik. hakkaten. bi de madem ingilizce yok niye ingilizce kaynak veriyorsun.!

herbal ephedra death ne anlama gelir bilmem biliyormusun.

bahsettiğin mevzu bitki kökenli ephedra denen maddenin ani ölüm riski taşıdığıyla alakalı. yani herbalife markasıyla değil.

bir daha link yada kaynak vermeden önce açıp araştırmanı tavsiye ederim.

herbalife babamın şirketi değil avukatı da değilim ancak bana göre insanlar kulaktan dolma bilgileriyle başkalarını yanıltmamalı.

bizzat kendim sonuç aldığım ve birçok yakınım sonuç aldıkları için herbalife ürünlerine kesin bir şekilde inanıyorum. çünkü genelde insan şöyleymiş bilmem kimin bilmem nesi şöyle olmuş falan a değil kendi hissettiğne ve gördüğüne inanır ben de öyle.

hayata küsmüş ölümü bekleyen bir yakınım tam 51 kilo (yazıyla elli bir) verdi hayata döndü enerjisi yükseldi kısaca hayatı değişti.

birinci dereceden bir akrabam (eski obezlerden) 8 ayda 41 kilo sonuç aldı. ben 7 kilo yağ kaybettim belden 10 cm inceldim , ailem , arkadaşlarım .... ürünleri kullanan onlarca insan ı GÖRDÜM.

bu sebeplerden burda geçen bazı sözler hakikaten bana komik geliyor.

kimseyi ikna etmek falan değil gayem , dileyen kullanır dileyen kullanmaz it's none of my business fakat çevremdeki bir sürü insanın hayatının değişmesini sağlayan firmanın ürünleri hakkında gerçekleri söylemek boynuma borçtur.

pozitif yada negatif paylaşımlarınızı bekliyorum.

muhabbetle...

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.063
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Majestic,
    Senin yazinin altina birde SEN bu ürünleri satiyorsun desem sanirim bana kizmazsin.

Dün alis-satis forumunda actigin satis basligini sildim (sen oldugunu hatirliyorum, yaniliyorsam lütfen belirti ver)

Herbalife´e gelince, benim arkadasin kiz kardesini "kandirmislar"

Cok enteresan sekilde yapiyorlar gercektende satislarini.

Isteyen kisi saticilari olabiliyor ama min. bir miktarda almaniz gerekiyor (satici olarak) - daha sonra büyük ihtimalle elinizde kaliyor bu ürünler - tabii bazi saticilar okadar abartiyor ve milleti kandiriyor ki, elinde kalmiyor tabikide.
    Bu arkadasin elinde kalmisti cok büyük miktarda, gecenlerde merak ettim neyin nesi bir tadina bakalim diye, vanilyalisini suyla karistirip icmeye basladim, inanin kusacaktim.
    Karalamak gibi bir niyetim yok, ama diger markalara oran hic bir sekilde kiyaslanamaz bu ürün, fiyat ve tad acisindan (kalite hakkinda bilgim yok)

Ama su bir gercektirki bodyciler icin hazirlanmis bir marka degildir, sanirim cogunuzda bunu biliyorsunuzdur.

8. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Vanilyalisinin tadi harbi kusturacak kadar kotu anaaa;

9. MAJESTIC

MAJESTIC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    evet aynen ürünleri kullandım sonuç aldım -sonuç en iyi reklamdır- çevremdekiler de benden talep ettiler işe girmiş oldum. birr sürü insana da vesile oldum kilo problemlerinden kurtulmaları hususunda.

açıkçası ürünleri elinde kalmış birine hiç rastlamadım bana imkansız görünüyor. WHO verilerine göre enerjisinin yarıya yakınını ekmekten alan Türkiye obezite de avrupada 1. dünyada 4.iken , toplumumzdaki insanların iyimser bir tahminle yarıya yakını kilo problemlerinden yakınırken %100 sonuç veren bu ürünlerin elde kalması bana imkansız görünüyor.

bazı satıcılar abartıyot milleti kandırıyor. ??? ürünlerin abartıya ihtiyacı yok. Amerikanın bilimsel araştırmalar dalında en büyük üniversitelerinden biri olan UCLA bünyesinde ürünler geliştiriliyor.

yorum yapmadan önce

dünya obezite kurulu başkanı UCLA da obezite kürsüsünün sahibi prf. David HEBER kim hangi firma için çalışıyor ,
    1998 Nobel Tıp Ödülü sahibi farmakoloji prf. u Dr. Louis IGNARRO kim hangi firma için çalışıyor nobel ödüllü ürünü dünyada yanlızca hangi şirkette satılıyor ,
    prf. Mario ROSENBERG
    Dr.Ali KOCAİLİK..... ve 150 küsür alanlarında uzman prof. ve dr. lar vs.

bunların birkaçını araştırmanızı tavsiye ediyorum.

bu arada denediğiniz vanilyalı ürün 'üzerindede yazdığı gibi' suyla değil de 'süt' le veya 'meyve suyu'yla
    karıştırılarak yapılır vanilyalısı sütle harikadır o şekilde denemenizi tavsiye ederim.

Bir de arkadaşınıza yardımcı olayım isterseniz. Bir şekilde elinde ürün kaldıysa son kullanma tarihi geçmediği takdirde şirket ürünleri 12 ay içinde sorgusuz geri almakta.

Son olarak , evet şu bir gerçektir ki Formül 1 ve Formül 3 isimli ürünler bodybuilderlar için idealdir ve Formül 3 isimli ürün tanıtım broşürlerinde de görülebileceği üzre özellikle sporcular için üretilmiştir. Üyesi olduğum spor salonunda millet mübtelası olmuş olup harika sonuçlar alınmıştır.

muhabbetle....

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    üyesi oldugun spor salonundakiler sanırım gerçek ürünler ile tanışma fırsatı bulamaış insanlar,ya da iki güzel lafa çabuk kanan tipler.benim arkadaşımında elinde yuklu mıktarda kaldı fakat kimse geriye alma teşebbüsünde bulunmadı.büyük otellerde yapılan toplantılarında bile bir sürü söğüş dolabı dönüyor.yazdıklarının tamamı ucuz reklam kokan kelimeler.sizlerin insanlara vaad ettiği sağlıklı zayıflamak değil aç kalarak zayıflamak.soya proteini nezamandan beri mucizevi zayıflama ürünü oldu.ayrıca vanilyalı urunler spor içinde kullanımı gecerli ise su veya süt fark etmez.içeriğindeki basit maddeler suya karıştıgında tadını bozar.kısa yoldan sadece fiyat versen yine herşey ortaya çıkacak.450 gramlık zayıflama urunu olarak millete kaktırdıgınız karbonhıdrat tozunu kaça satıyorsunuz?gelişi kaça?aradaki uçurum farkı sadece ben bilmiyorum.titan saadet zinciri misali en üstten aşağıya kadar kendi tabakalarınızı bile söğüşlüyorsunuz.

orkunberk bunu beğendi.
  11. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.493
    Ödül Puanları:
    123
    sen bu kadar açıklama yaptın bir de şu deli gibi yağ yakan tamamen bitkisel ve sağlıklı zayıflatma tozunun arkasındaki ''bu ürünü kullandığınız sürece günde en az 2.5 litre su tüketin aksi takdirde böbrekleriniz için çok tehlikeli olabilir'' tarzı açıklamaya da bir açıklama getir de bilmeyen arkadaşlar bu mucize ürünün böbrek üstünde yarattığı etkiyi bir öğrensin ama yukarıdaki açıklamalar gibi mübalağ içermezse seviniriz ;)

kerembas54 bunu beğendi.
  12. Despo

Beğenileri:
    6.063
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Fazla söze gerek yok zaten arkadaslarda aciklamis.
    Titan hakkinda konusulmaz diye dusundum (kendim bahsedecektim) ama ondan bile bahsetmis Guardbody.

Bir kac alinti eklicem:

Devam edebilirim...

13. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    ANKARA

ben stand up yaptığımı hatırlamıyorum? bu kadar komik olan ne? eğer gözün görmediyse daha büyük yazayım en sonda yazdığımı: GIDARAPORU.COM ADRESİNDEN ALINTIDIR.

benim yorumum olmadığını özellikle belirttim.

sporcu gıdası satan bir firmada çalıştığım halde, sırf satsın diye kesinlikle kullanmadığım bir ürüne referans olmayacağım gibi kullanmadığım bir ürünü de kötülemem.

gıdaraporu.com un son derece kaliteli bir internet sitesi olduğuna inanırım. hatta bir çok araştırmamı bu adresten yaparım. bence sende faydalan bu siteden.

bu yazıyı da okurlardan biri yazmış. bende buraya ekledim. bu kadar.

14. MAJESTIC

MAJESTIC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    dediğim gibi kimseye zorla birşeyleri kabul ettirme gayretinde falan değilim. gerçeğe , bilime , sonuçlara gözünüzü kapama hakkına elbette sahipsiniz. arkadaşınızın ürünleri elinde kaldıysa yapması gereken elinde kalan ürünleri faturasıyla beraber bağdat cad.no.24 kızıltoprak kadıköy adresine fenerbahçe stadının 50 m ilersindeki firma binasına götürüp teslim etmek olabilir. sadece bu kadar.

firma ürünlerini nobel ödüllü doktorların , profların geliştirmesi , dünya genelinde '60 milyon' insanın ürünlerden sonuç alması ... sizce 'ucuz-relam kokan sözler' se ok. it's only your opinion.

ürünler hakkında bilgileriniz yanlış , soya hakkında bilginiz yok , network marketing sistemden haberiniz yok.

size zorla birşey de satmadım korkma , panik yapma . eğer aç kalarak kilo vermek olsaydı BEN hayatta denemezdim bile.

merak ediyor da öğrenmek için soruyorsanız amenna tek tek cevap vereyim , yok ben bu işleri bilirim tripleriyse....
    selametle kardeş!

1. si şu an masamda ürün var ve üzerinde öyle bir yazı olmadığı hakkındaki bilgimi sizin için check ettim. bir diğer husus günlük 2-2.5 litre suyu her insanın herhalükarda tüketmesi gerekir. ok ;)

15. MAJESTIC

MAJESTIC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Despo devam edebilirsin eksi sozluk 'kutsal' bilgi kaynağı :)

16. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.493
    Ödül Puanları:
    123
    her halukarda çevir kazı yanmasın durumundasın konu başkaydı sen konuyu her insanın o kdr suyu içmesi gerektiğine getirdin konuyu, ekşisozluk yada başka bir site sonuçta kullanıcı yorumları değil mi :lol: ayrıca araya sıkıştırdığın ingilizce cümlelerin amacı ne yabancı dilim var bilimselim mesajı vermek mi? eksisozluge kutsal bılgı kaynagı dıyerek takıp ettiğin belli bir de şu başlığa bak o zaman (bkz. britanya nin kopegiyim ondan ingilizce yaziyorum) hadi kolay gelsin ;)

17. Despo

Beğenileri:
    6.063
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Evet, VE ???

Insanlarin yorumlari bunlar, sadece benim görüp düsündüklerim ve duyduklarim olmadiginin bir göstergesidir o alintilar, ister sokaktaki ahmed´in ses kayitlari olsun ister eksi sözlük olsun hic fark etmez, bu yazilanlar ortadaki olan seyler. Sen istedigin kadar bos bos "savun"
    Simdi "savun" diyorum cünkü deniyorsun, savunamiyorsun. Senin ekmek paran olabilir ama bu bizi malesef ilgilendirmez ortada olan seyleri yaziyoruz.

Bunun disinda:

Bu yukarida yazdigin mesajta firmayla hic alakali olmamis gibi konusmussun, ama gel görkü benim attigim mesajtan sonra konusmalarin degisti.

Burada komik olan birisi varsa sensin.
    Sen reklamini yanlis kapida yaptin, yanlis yer sectin. Burasi bir bilgi paylasim forumudur - Türkiyenin en genic vücut gelistirme sitesidir.
    Hikayelerini salondaki yeni baslayan üyelere belki inandirirsin ama burada asla.

18. MAJESTIC

MAJESTIC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    iddia : 2.5 litre su tüketmezsen böbrek rahatsızlığı yapar yazıyor.
    cevap: hayır üzerinde öyle bir yazı YOK. ayrıca öyle birşey de yok.ancak bilmen gerekir ki günde 2.5 litre su tüketmelisin.

hem yalan yanlış bilgi veriyorsun hem de yavuz hırsız a yatıyorsun.

bilimsel olmak gibi gayem yok ihtiyaç ta yok. bilim herbalife için çalışıyo benim katkıma ihtiyaç yok.
    elektriğin nasıl oluştuğunu bilmek zorunda değilim ama biliyorum ki elektrikle hayatını kolaylaştırabilirsin beni ilgilendiren budur yoksa gerisi bilimsel danışma kurulunun işi. bilmem anlatabiliyormuyum.

19. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    ANKARA

onu bunu bilmem ama bu markanın ürünleri hakkında olumlu veya olumsuz olarak yazılanlar benim midemi bulandırdı.

kesinlikle kötülemek amacıyla değil, ama kullanmak isteyipte benim fikrimi soran olursa şaibeli bir ürün olduğundan bahsedeceğim.

en azından kendim neden kullanmadığımı bu yazılanları sentezleyerek anlatacağım bir başkasına.

tabi soran olursa :lol:

20. MAJESTIC

MAJESTIC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    genel olarak eleştirileriniz;
    1. suyla karıştırınca tadı güzel değil
    - suyla karıştırma diye bişey yok. süt ya da m.suyuyla deniyosun.harika oluyo.
    2.titan gibi
    -titanla saadet zinciriyle falan alakası yok.insaf sahibi insan düşünür , titan gibi bişey olsaydı bu iş çalışma bakanlığından onaylı faaliyet gösterebilirmiydi herbalife. faaliyette bulunduğu 63 ülkenin ilgili bakanlıkları çalışma sistemini onaylarmıydı hele ki türkiye de bu tarz bi vaka olmuşken türkiye izin verirmi başaka bişey olmasın bu iş .... Network Marketing nedir ? merak eden araştırabilir.
    3.ürünleri satıyorlar elinde kalıyor.
    -hafta içi 9.00- 18.00 faturanla git iade et. bu kadar.
    4. herbalife amerikada yasaklanmış
    -yarın bankanıza gidip sorabilirsiniz. newyork wall street borsası kağıtlarına bakabilirmiyiz. HRB
    faaliyetleri nasılmış hisseleri 2 yılda 9 dolardan 36 dolara nasıl çıkmış. wall street borsasına girebilmek için nasıl cirolar gerekiyormuş.
    5.soya proteini dahi eleştirildi.
    -buna bi cevabım yok. evet aynı zamanda dünya bir tepsi ve öküzün boynuzunda duruyor haklısınız.
    6.bodyciler için hazırlanmış değildir.
    -hayır bilakis birkaç ürünü özellikle sporcular için hazırlanmıştır.
    7.ilaç
    -hayır.değil.gıda statüsünde ve tarım ve köyişleri bakanlığınca onaylı.

vs.vs. vaktim olduğunda yazmaya devam edicem.
    Şimdilik Allah a emanet.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş