Her sakatlıktan ders almak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Kauss tarafından 7 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba arkadaşlar,

Bu sporu yapan herkesin belli bir planı ve amacı vardır. Örneğin 1 ayda şu kadar kilo alacağım yada vereceğim. Veya b. presste şu kadar kilo arttıracağım gibi. Bu planlarımızı gerçekleştirebiliriz yada gerçekleştiremeyiz ama istem dışı bu amaçlarımıza taş koyan bir etken vardır: O da sakatlık.

Kimse bu sporu yaparken sakatlanmak istemez. Ama her sakatlıkta bizi neyi yanlış yaptığımızı öğretir. Ve tecrübe edinmiş oluruz.

Şahsım adına en son sakatlığımı kendi hatamdan kaynaklanan geçen yıl mart ayı başında boks da yapmıştım. Yanlış bir şekilde kroşe attığım için sağ bileğimi sakatlamış ve 1 ay boyunca kullanamamıştım. Doktorun verdiği bileği sabit tutan bir bileklikle dolaşmıştım.

Fakat şu 4 günde başıma gelmeyen kalmadı bu sakatlık konusunda. İlk başta 4. gün önce arkadaşlarla eğlenmeye gitmiştik. Araba tek kapı olduğu için arkada oturan bayan arkadaşımın inmesine yardım ettim. Sonra kız arakdaşım sağolsun alkolün etkisiyle de kapıyı sert bir şekilde kapattı. Fakat ben koltuğu düzeltmek için uğraşıyordum. Ve kapı sağ bileğimi sıkıştırdı. Acı kısmını tarif edemiyorum. Ertesi gün de acıdığından doktoruma gittim ve boksta sakatladığım aynı noktada ki bağları zedelemişim. Daha doğrusu zedelemiş. 3 hafta boyunca yine aynı bilekliği takmaya mahkum oldum.

Neyse dedim 3 hafta sonra tekrar spora dönerim, bu süre zarfında da dinlenmiş olurum derken dün yine bir olay yaşadım.

Site havuzunda arkadaşlarla topla eğlenirken, profesyonel su topcu arkadaşım rahat duramadı ve şut denemesi yaptı. Fakat top suratıma doğru geldiği için kala kaldım. Hani size doğru bir şey gelir ama kaçamazsınız ya kalırsınız aynı o şekilde. Suratımı korumak için yapabildiğim tek şey sol kolumu kaldırıp siper etmekti. Ve top sol koluma çarptı. Arkadaş normal biri olmadığı için yine bir yanma ve acı hissettim. Yine kalktığımda sızlanma vardı. Neyse dedim bunu da gösterim bari diye doktora gittim. Ki doktor tanıdık olduğu için bu konuda gayet rahatım. Doktor bu sefer sol kolumu sakatladığımı ve yanlış anlamadıysam neredeyse çatlayacak hale geldiğini söyledi. Ki hayatım boyunca hiç bir yerimi çatlatmadım, kırmadım. Ne yapacağız dedim. Alçıya alabilirim ama dedi o kadar büyük görmüyorum dedi bandaj takarız dedi. O da 2-3 hafta kalır duruma göre bakarız dedi. Benim moralim iyice bozuldu.

Şimdi sağ elimde bileklik sol elimde sargı :)

Bugün spor salonuna gittim. Arkadaşların da haberi var. Bir de alay eder gibi kırmızı rengi seviyorum diye, kırmızı bandaj alıp üsttüne imza atmışlar. Spor hocamla konuşuyordum. Ki yapacağım antreman programını yeni hazırlamıştım. Hocam da sağolsun dediği laf: İki bileğinde sakat olduğu için sana bu programı yaptıramam dedi. ( İyileşince). İlk başta makine ağırlıklı bir program hazırlayalım dedi. Bu sefer moralim daha da bozuldu. Sağolsun hocam gayet iyi ve saygı duyduğum biridir.

Birde doktor tanıdık olduğu için onunda dalga konusu oldum. 2 gün sonra sağ bacak için gelmeyi unutma diye takılıyordu :)

Planlar yapılır bozulur. Bunu anlarım. Sakatlanırsın iyileşirsin, form tutarsın mutlu olursun. Fakat benim sinirimi bozan nokta iki sakatlığın da benim hatam olmaması. Buradan aldığım ders '' arkadaşlarınızı iyi seçin '' :)

Bir de sizce de sakatlıktan sonra serbest ağırlık yerine makinelerin daha fazla olduğu program daha mı mantıklı. İyileşme süreci yeni atlatıldığı için :)

Azi ve GencGrafiker bunu beğendi.
  2. Ria

Ria Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle gecmis olsun bir duş almakta fayda var :)

Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş