Her kafadan bir ses

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Aksy tarafından 11 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Aksy

Aksy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Boy: 1.61 Arkadaşlar 9 ay önce spora başladım amacım kilo vermekti 70 den 55 e düştüm düştükten sonra son 3 ayda vücut geliştirmeye başladım ama boyun uzamasını engeller lafını duyunca çıldırıyorum. okulda bu konu hakkında konuşuyoruz arkadaş gelmiş diyo bb yapma boyu kısalır tamam diyorum squat leg press gibi hareketlerin yavaşlattığını bende biliyorum. ama çocuk gelmiş dumbell curl boyu engeller diyor kendisi benden 5 cm kadar uzun 72 kg civarındadır böyle bilinçsiz insanların bb hakkında konuşması beni çıldırtıyor ama spor salonundan hocalara sorduğumda dediğin hareketler dışında etkilemez diyor.

2. Dogukan Tekce

Dogukan Tekce Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Hocan daha iyi bilir . Oturarak dumbell çalışman boyuna bir etki yapmaz ama halter gibi ağırlıklar yavaşlatır .

3. Aksy

Aksy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    halterden kastın nedir mesela bench press etkiler mi ?

4. Dogukan Tekce

Dogukan Tekce Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Hayır. Kardeşim isimlerinden pek anlamam fakat şu yukarıya doğru kaldırılan dambıl etkiler ama ayakta olanından :) Bkz: Halterciler .

5. Rhea

Rhea Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    bende 14 yasindakilerin 2 sidikli kezbana hava aticam diye boyle seylere girmesine katlanamiyom,
    git futbol oyna basket oyna, arkadasinla havuza git.161cm zaten boyun, senin basketsiz yuzmesiz gunun gecmemesi lazim, dayan sute, tabiri caizse dana gibi sut ic,bu yasta yapacagin en buyuk yatirim bu olmali ,
    ayni yasta kardesim var, ona zorlada olsa bu dediklerimi ogretebildim,umarim dediklerimi anlamissindir.

6. profbodyci

profbodyci Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    kafana takma onları kardeşim benim okuldada çok var onlardan bilimsel kanıt göster diyorum susuyorlar.Hoca zaten boyunun uzamasını istediğini ve yavaşlatmayacak hareketler istediğini söylersen yardım edecektir.Ama senin yaşındaki birine hocanın squat la başlatacağını düşünmüyorum.Birçok bacak kası için hareketler var salonda.

7. Aksy

Aksy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bir çok insan bizim yaşlarda spora başlayanların kızlar için olduğunu sanıyor evet %20 belki onun için ama %80 kendim için yapıyorum bütün genç yaşta başlayanları böyle eleştirmezssen sevinirim abi :)

Sayfayı Paylaş