Her Hoca farklı birşey diyor?!!?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cemm71 tarafından 5 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cemm71

cemm71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Benim yağ oranım %18-20 arası ve bunu %12-10'a düşürmek istiyorum bunun ıcınde beslenmeme düzenli tuttum 1ay boyunca her yerim gitti omuzlarım felan resmen aşırı zayıflamıs gibi görünüyorum fakat göbekde 1 gram incelme yoktu (Ağırlık antrenmanlarıda ypaıyordum ama dambıllarla sadece hergün farklı kaslarımı çalişiyordum ) beslenmem karbonhidrat ve protein üzerineydi
    Cenk hocayı tanıyanlar vardır youtubede linkini atmıcam belki yasaktır formun kurallarını tam bılmıyorum yenıyım.Onun 5günlük diyeti var sadece protein üzerine sabah 5-6yumurta öğlen protein üzerine (tavuk,et,balık) akşamda öyle ama hiç karbonhidrat girmicek ve diğer öğünler.Ve bu şekilde cidden aşırı derecede göbek eritmiş.Gittiğim salonun hocasına sordum ve karbonhidrat olmadan ağırlık kaldıramazsın dedi şüpheye düştüm .Savas cebeci' diye bir hoca var bilen bilir sertifikalı antrenör ve insan anatomisinden anlıyor karbonhidrat olmazsa protein bi işe yaramaz çünkü eğer karbonhidrat olmazsa kalori yakımını enerji bulamadığı için (yanı karbonu) proteinden alıp kasların erımesıne sebeb olabilir diyordu.(Tam cümle doğru olmayabilir ama karbonhidratsız olmaz diyordu yanı )
    Arada kaldım ve kendıme şöyle bi program yaptım ne kadar doğru bılmıyorum fakat cidden yardıma ıhtıyacım var uzun zamandır diyet ve ağırlık üzerine yoğunlaştım çok uğraştım ama bir türlü ne yağ oranı nede göbeğimi eritemedim sixpack için.
    Şuanki programım sabah kalktığımda bişey yemeden direk
    *
    20dakikalık(HIIT) yani kardiyo + 8dakikalık karın egzersizi
    *
    Kahvaltıda sadece yumurta ve tam buğday 1tane ekmek

*
    Öğlen 300gr et,tavuk ızgara (çok az yağdan birşey olurmu? 1kaşık zeytinyağı koyuyorum eğer etkilerse söyleyın lütfen kullanmam)
    *Öğlen ve akşam arası salona gidiyorum ağırlık anternmanı yaklaşık 1 saat sürüyo
    *Salondan gelince 20 dkakalık kardiyo + 8 dakika karın egzersizi

*Akşam 300gr et tavuk ızgara ,salata
    ARkadaşlar cidden yardıma ihtiyacım var yarın başlıcam ve yarın kontrol edicem konuyu umarım bakan olur :(
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Kasım 2015 ---
    Söylemeyi unutmuşum boy 1.78 kilo 65

Son düzenleme: 5 Kasım 2015
  2. FuriousWind

FuriousWind Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bodybuilding
    Kısacası proteini yükseltip karbonhidratı azaltıp şeker kullanmayıp fast food'dan uzak durup gazlı içecekleri tüketmeyerek göbeğinden kurtulabilirsin.
    Lakin ne sonuç gösterir bilemeyiz. Değişiminiz 1 hafta sonra da başlayabilir, 1 ay sonra da.

3. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    65 kilosun boyuna göre az bu beslenmeyle kastan baska bişey kaybetmessin saygılar.
    günde en az 250-300 karb alıyorum 65 kıloyrum baklavalarım hala var neden ekstra saglıksız bısey yemıyorum oglekı lokanta yemegım hep yaglı oluyor malasef bulgur tavuk et olsun yağlı oluyor 1 ogunden zarar gelmez helekı 1 kasık zeytınyagından zarar gelmez senın gunde 65 gram yağ alman lazım alıyormusun? o yağı almadan kılo verıp yağ yakamazsın soylıyım.

4. cemm71

cemm71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Biraz takıntı haline geldi şimdilik o yazdığım şekilde yapıyorum karbonhidratı kesmedım sadece azalttım , yağıda öyle(yağı et için zeytinyağı ve salatanın üstüne koyuyorum acaba bu yağ vücudum için yeterlimidir?) proteini yüksek almaya çabaliyorum akşamları ve sabahları karbonhidrat oluyor genele öğünümde (patates,lifli ekmek vs) Şeker'i kesinlikle cıkardım ama meyveden 1-2porsiyon alıyorum yanı 1elma 1mandalina falan bundan okadar zarar gelmez heralde değilmi akşamları yiyorum genelde bu arada cevaplarınız için teşekkür ederim vücut yağ oranım'ı düşürmek için tavsiyeniz varmı? çünkü bilgim bu konuda az sadece araştırmalarla topladığım bilgiler var ne kadar doğru tartışılır..(Her gün karın kası çalışmamda bi sakınca varmı? biraz zorluyorum vücudumu karınım sıkılaşsın diye 200mekik çekiyorum üstüne salondayken karın kası için hareketler yapıyorum)

Son düzenleme: 6 Kasım 2015
  5. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    hergün karın kası cok sacma sen hergün biceps calıs bakalım noluyor 20 cm kolun kalır ben haftada 2 yada 3 karın calısırım kilon kadar yağ al işte onu sen hesaplıcaksın meyve 2 taneyi geçmıcek kadar ye ben 3 yıyorum bı zararını gormedım 2 parça bitter karam %70 ye bitterinde faydaları var o kadar şekerden hıc bısey olmaz vucut yağını dusurmek ıcın ağırlık antremanı arttır tabı kendımden ornek veremem benım gıbı calısmanı beklıyemem ama ağır ve tempolu calıs aralarda dinlenme dıye bısey yoktur bende 20-30 sn dınlenıp gırerım ağır calıs sonuclarını alırsın başarılar

Sayfayı Paylaş